zabezpečení domácnosti

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
cncDavid
Příspěvky: 96
Registrován: 13. 11. 2012, 10:54

3. 9. 2018, 11:32

Zdravím,
Má tady někdo zkušenosti se zabezpečením domácnosti. Jako jsou čidla oken, dveří, kamera, osvětlení atd… co se toho týče. :)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

3. 9. 2018, 12:14

Já bych měl zkušenost s kamerou. Mám fotku chlapa co mi na zahradě ukrad kolo a pak ještě krásnou fotku zblízka jinýho chlapa co ukrad tu kameru a obě jsou mi úplně k ničemu :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

3. 9. 2018, 12:39

Protože jsi to nedotáhl do konce, jak se ten chlap natahoval pro to kolo, už sis měl natahovat trenky, galoše a brokovnici.

Kamery jsou dobrý že viďiš co se kolem baráku děje z jednoho místa. Potom je dobrý mít na perimetru pohybový čidla, na budově led světla taky na pohybovku, no a pak to jdeš řešit. Mě se jel jednou ve 2 ráno chlap k dílně otočit, zabloudil a zajel mě na pozemek až za barák. Ve dvě ráno, stará felda, drbanskej čas, drbanský auto... No v tu chvíli ani nevěděl čí je, když jsem na něj naběhl, ale nakonec dobrý, podali jsme si ruce, vratil jsem mu občanku😀 (až se zvedl a oprášil se). Blbej čas, blbý místo.

Ty věci nejsou drahý, kamery seženeš kolem 5ti, hodiš k nim jen větší HDD a můžeš přes web na telefonu kontrolovat barák na druhý straně sveta. Pohybový čidlo jednoduchý seženeš za stovku, a ty ledový světla taky nestojí moc.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

3. 9. 2018, 2:57

Na alarmu setrit nedoporucuji, urcite si neporizuj vselijake bezdratove hracky. Pokud chces jen nejaky zakladni, mrkni na cesky jablotron, v pripade ze pozadujes lepsi moznosti rozsireni, nastaveni apod. zkus treba DSC.
Naopak na kamerach se usetrit da. Vsechno se vozi z ciny, takze u nas koupis to same, jen za nasobek ceny. Pokud tedy pocitam bezne komercni zalezitosti. Ted montuju do objektu system s analogovymi kamerami (IP kamery jsou mnohem drahsi a nic navic mi neprinasi) 2mpix standartu AHD. Cena kamery na ebay je od cca 300 do 700,- podle vybaveni a objektivu, rekorder pro 8 kamer stoji kolem 1k a k memu prekvapeni ma i menu v cestine. Jedine na disku nesetri. Bezne desktopove disky na tohle nejsou vhodne, nestihaji a rychle pri takovem druhu provozu odchazi. Pro kamerove systemy se delaji specialni rady disku, nejsou ani tak drahsi jako spis delane presne pro takovyto druh provozu.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

3. 9. 2018, 4:42

Dovolim si opravit pár nesmyslů, tématu se decela věnuju :-) Nedá se ušetřit na alarmu ani kamerách. Kamery za 300-700 jsou stejné hračky jako ostrovní alarm systémy asia vyrobců prodávaných na burzách. Pokud chci nejlacinější kameru je to otázka cca 60-80 USD a to je skutečné minimum. Lepší systemy Hikvision atd jsme na cca 3.5k za nejlacinější kousek. Montovat kameru bez PoE a přísvitu (v noci je překvapivě tma) je ztráta času, stejně tak kameru na místo, kde jí čmoudík odmontuje. Dalším uplným základem je možnost přistupu do alarm systemu i kamer z mobil telefonu. Mám událost, juknu do mobilu a jsem schopen říct operátorovi na pultu zda mají či nemají rušit výjezd. UPSky pro celý systém samozřejmopstí. Brnkačka to uplně není, kamery už docela něco pápnou. Při návrhu je dobrá znát co je perimetr a mít základní předsavu, kolik má čmoudík času na přesun do další urovně zabezpečené zóny. Napojení na PCO je dnes v rámci konkurenčních bojů otazkou 500 kilča měsíčně. Mám za sebou několik projektů systemů vlastni konstrukce a nyní docela kopu za 100 Jablko. Dávno už to není pouze alarm, ale kompletní systém chytré domácnosti a kompletní automatizace. Pouze čas ukáže zda byla rozumná cesta prodeje pouze autorizovaným firmám ?
Jediné na čem snad nezáleží je HDD v NVR. Pomaloběžná obyčejná HDD se přílis nehřejí, rychlost dostačuje protože stále převyšuje možnosti sítě i vlastního NVR a po 2 letech namontuju jiný. Zákonna lhůta nahrávaní a držení záznamu je krátka, tak člověk přijde max o pár dnů ... záznamů. Pokud nejsme v NASA nebo BISce nic se moc myslím neděje. Je to uplně stejné téma jako nákup super "přesného" 60 starého Volman soustruhu či nekonečné stavby CNC za 10 tis.
P.S. V případě tvrdých pěstí o kterých píše Petr, nabité devítky pod poštářem, kterou se majitel nebojí použít a pitbula, není alarm možná třeba :-)
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

3. 9. 2018, 7:14

Tak ono je taky rozdil jestli chces do kameroveho systemu vrazit 100.000,- nebo 10.000,- :-)
Predpokladam ze kdyby chtel prvni variantu, nepta se na foru a rovnou si najme firmu ktera mu to za ty prachy provede.
Co se tyka kvality zaznamu, nepoznas rozdil mezi kamerou za 3500,- nebo za 350,- ac ti budou prodejci tvrdit cokoliv. Mel jsem moznost porovnat zminene Hikvision a bylo to uplne stejne. Samozrejme pri stejnem rozliseni, porovnaval jsem 2mpix kamery.

Co se tyka HDD nemas v zadnem pripade pravdu, tedy bavim se o DVR ne o NVR. S NVR nemam zkusenosti protoze ty systemy jsou pro me potreby drahe a nic navic neprinasi. Nema cenu do systemu vrazet desetitisice, kdyz mi za poslednich 10 let ukradli veci max. snad za 5k. Kamerovych systemu mam vic, vzdy po 8 kamerach a problemy s beznymi disky rozhodne byly. Casto odchazely a u nekterych byly vypadky v obraze kdyz nestihaly zaznam. Od doby co jsem na radu prodejce namontoval seagate skyhawk neodesel jeste ani jeden. Tot moje prakticka zkusenost. Pokud nevidis problem v tom ze menis co dva roky disky, tak ja v tom problem rozhodne vidim.

Alarmove vystupy z kameroveho systemu byly pro mne naprosto nepouzitelne, kdysi jsem to mel zapojene, ale spoustelo to kde co, zvirata, svetla aut, snezeni, blesky pri bource atd... Ale to zalezi na umisteni kamer, dovedu si predstavit situace kdy to pouzitelne je.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

3. 9. 2018, 9:07

Já jsem pěsti nepoužil :D Mám jen z bejvalýho působiště jistý návyky, a taky sem měl přesvědčivej argument, to je celý. Nevyhrál jsem nic ve sportce, ani neukradl, a nehodlám se dívat na to, jak mi někdo jde něco vzít, nevím kdo to je, co chce, jaký má úmysly. Co nejrychleji situaci dostat pod kontrolu, a pokud je to nedorozumění, tak se omluvit není problém, byť jsem na svým pozemku a tam nemá nikdo co dělat. Každej ví co mu patří, a tak musí přece vědět, že tady mu nepatří nic. Je jedno jestli je kamerovej systém za 5, nebo 100 tis. Je to jen záznam, kterej ti sám o sobě nikoho nechytí, nic nevrátí. Důležitý je včas vědět že se blíží nějaký objekt, to jsou ty jednoduchý pohybový čidla, v další fázi jsou pohybovky doplněný světlem - poslední varování, v tu chvíli si může objekt rozmyslet jestli bude pokračovat, protože je srozuměn s tím, že se o něm ví. Kamery berou přísvitem dobře a po rozsvícení světel se přepínají na denní mód. Pokud to objekt nezabalí, musí se převzít kontrola, rychle, tiše, přesně, musí se vzít v úvahu že je ozbrojenej třeba nožem, baterkou s paralyzérem, může mít střelnou zbraň, proto je třeba co nejrychleji dostat situaci bezpečně pod kontrolu. :wink:
Další level může bejt intercom a manželka u kamer, která hlídá perimetr a dělá oči. Doba je zlá.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

4. 9. 2018, 8:21

To Petr: naprostý souhlas
To t256: pokud někdo tvrdí, že pořídí PoE kameru s přístvitem v použitelné kvalitě za 350 kč, potom rád přijdu nakoupit. Pokud dotazovaný nechce investovat, potom jsou k dispozi cele sety v Globusu, Makru ci u stánku, kde se do částky 10 tis. s rezervou vejde. Funguje to, obrazky na monitoru ve dne uvidí, tím to bohužel končí. EZS to samé, kamarád těd kupoval v Alze nějaký doprodej v 80 procentní slevě a snad to má i nějakou kamerku. Celé ho to stálo tuším 1.5 tis. Uživatelům nedochází, že podobné systémy maji nulovou bezpečnost a 15letý hacker potom sleduje, jak dotyčný spořílek uspokujuje manželku ...
Toto forum je fórem chytrých lidi. Z toho usuzuju, že David hledá důstojné řešení. Pokud bude chtít něco za pár korun poradí se s prodavačem v Globusu nebo na laktačním foru :-)
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

4. 9. 2018, 8:47

Uz potreti rikam ze to nejsou IP kamery ale AHD, tedy analogove. Maji samozrejme prisvit i s automatickym filtrem. Dosah prisvitu neni buhvijaky, ale to se da v pripade potreby resit externe a pokud je kamera v mistnosti, nezere zbytecne silny prisvit elektriku. Je to to same co ve zminenem makru, jen podstatne levnejsi. Pro spoustu aplikaci to bohate vyhovi.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

4. 9. 2018, 11:15

t256 píše: 4. 9. 2018, 8:47 Uz potreti rikam ze to nejsou IP kamery ale AHD, tedy analogove. Maji samozrejme prisvit i s automatickym filtrem. Dosah prisvitu neni buhvijaky, ale to se da v pripade potreby resit externe a pokud je kamera v mistnosti, nezere zbytecne silny prisvit elektriku. Je to to same co ve zminenem makru, jen podstatne levnejsi. Pro spoustu aplikaci to bohate vyhovi.
... jasnačka Draku. Já stále zapomínám, že tento pravěk ještě někdo používa :-)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

9. 9. 2018, 5:34

cncDavid píše: 3. 9. 2018, 11:32 Zdravím,
Má tady někdo zkušenosti se zabezpečením domácnosti. Jako jsou čidla oken, dveří, kamera, osvětlení atd… co se toho týče. :)
... ve skladu bych našel set od Paradoxu. Ustřednu, 2 klávesničky, 2 desky docházkového systemu. Pokud to chceš nebo pokud to chce někdo jiný písni SZ. Výměna za různé hračky do dílny možná :-)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

9. 9. 2018, 1:49

Paradox bere Robocop.
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

15. 9. 2018, 10:57

Kamarád má vlčáka, který poslouchá jen jeho. Ale opravdu jen jeho. Protože bydlí na samotě, je to k nezaplacení. Už má takovejch nenechavců několik odlovenejch. A ten pes prej je pěkná svině, chytne tě, pak u tebe sedí a čas od času tě trochu rafne. Rekord má prý skoro celej den, Tomáš odešel na ryby, večer se trochu zkalil v hospě a tak mu to domu trvalo dýl a chlap už bal pochcanej, posranej a takovej trochu ožužlanej. Jinak vlčák je (spíš byl) hraničářskej pes a Tomáš byl psovod a podařilo se mu to na útvaru ukecat, aby psa neutratili.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

15. 9. 2018, 11:50

lubbez píše: 15. 9. 2018, 10:57 Kamarád má vlčáka, který poslouchá jen jeho. Ale opravdu jen jeho. Protože bydlí na samotě, je to k nezaplacení. Už má takovejch nenechavců několik odlovenejch. A ten pes prej je pěkná svině, chytne tě, pak u tebe sedí a čas od času tě trochu rafne. Rekord má prý skoro celej den, Tomáš odešel na ryby, večer se trochu zkalil v hospě a tak mu to domu trvalo dýl a chlap už bal pochcanej, posranej a takovej trochu ožužlanej. Jinak vlčák je (spíš byl) hraničářskej pes a Tomáš byl psovod a podařilo se mu to na útvaru ukecat, aby psa neutratili.
... hmmm to se mi libí :-)
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

15. 9. 2018, 4:22

No nevím, jestli to není spíš městská legenda.
Pokud tam někdo vidí velkého psa, tak tam buď nepoleze, nebo napřed zlikviduje psa a teprve pak poleze.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“