Jak nejlépe očistit zbytky lepící pásky na kovu

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2108
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

24. 11. 2018, 7:10

Na samolepky pomerančový olej (technický)
stačí pár kapek, chvíli počkat a odlepit, pomalu se odpařuje a příjemně voní
pokud je štítek lakovaný tak trochu rozrušit povrch, aby olej rychleji pronikl k lepidlu
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

24. 11. 2018, 8:37

JJ pomerancovy olej je pouzitelny i na vetsinu plastu ktere by aceton apod. poskodil. Rozpousti se v nem jen plasty typu hips, ale ty se bezne nevyskytuji. Je to i zaklad vsech spreju na odstranovani samolepek, poznas ho podle typicke vune jak pise picom.
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

24. 11. 2018, 9:29

t256 píše: 24. 11. 2018, 8:37 JJ pomerancovy olej je pouzitelny i na vetsinu plastu ktere by aceton apod. poskodil. Rozpousti se v nem jen plasty typu hips, ale ty se bezne nevyskytuji. Je to i zaklad vsech spreju na odstranovani samolepek, poznas ho podle typicke vune jak pise picom.
Ale pozor na školní pravítka.
V dobré víře jsem tak chtěl sundat cenovky a plast zbělá a popraská. Byl bych opatrný než to na něco použiji.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

24. 11. 2018, 9:40

K tomu toluenu: mi ho nyní v krámě bez problémů prodají i bez ičo, ale asi to není čistý toluen. Dřív jsem kupoval volně prodejné ředidlo tuším S6001, kde ten toluén je významná složka. Nyní používám na čištění spíš aceton, méně smrdí. Akorát jsem musel přejít na velkoplech balení, protože ve flaškách je neskutečně drahý.
MAS FU2A, TOS SM16A
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

24. 11. 2018, 9:47

To Zdeněk to All: v každé dílně je dobre či spíš mít "čistič brzd". Je to naprosto univerzální, funguje to na všechno a nepoškozuje laky. Používám ho na čištění prakticky každý den. Ideálně ne uplně noname. Beru v kanystrech Wurth. Pokud mi to připomeneš, tak ti na besídku odliju na ochutnání. Toluen funguje stejně dobře už je ovšem vyrazně "jedovatější" ohledně naleptáni lakovaných povrchů. Díky nějakému nesmyslnému zákonu výrobce nesmí prodávat po sudech dokonce ani po velkých kanystrech. 5 l max. paní obchodačka mi vysvětlovala, že to řeší nějaký "chytrý" zákon :-(
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

24. 11. 2018, 9:58

přesně tak za pár kaček a jak to umí odstranit i silikon nemám teda vyzkoušené všechny čističe brzd ale funguje to přesně jak píšeš.
akorát odpar je hodně rychlý...kdysi jsem si v mládí odsával methyl ethyl keton šlauchem z dvoustovky bečky do kanystru ještě že jsem si neloknul :) když zaschla barva na štětci tak to spolehlivě rozpustilo akorát se na to nesmělo zapomenout to pak zbyl ze štětce jen ten plech
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6943
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

24. 11. 2018, 10:06

a znáte tohle : https://www.zbozi.cz/hledani/?q=gumov%C ... 0samolepek

kamarád to používá v autolakovně , občas nějaký dobrákněco na autě polepí třeba malířskou páskou , pak mu to zmokne a když to uschne tak je porod tohle odstranit - tady to stačí lehce na močit abyb povolil papír a zbytky lepidla odmatlat tímhle kotoučem ve vrtačce. funguje to perfektně.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

24. 11. 2018, 10:31

No já jsem nenpsal proč tu pásku a zbytky sundavám - rád bych ten jaeckel natřel.......
Ředidlo nitro je pak to nej - mohu rovnou natírat ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“