Jaké CNC pro začátečníka?

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
Marat
Příspěvky: 63
Registrován: 27. 11. 2015, 6:16

2. 12. 2018, 5:31

Zdravím chlapi,

chtěl bych se naučit pracovat s CNC. Primárně pro truhlářskou výrobu.
Truhlařinu, počítače, 3D ovládám. O CNC nevím skoro nic.

Prve jsem uvažoval o nějakém čínském šuntu z ebay, ale radši bych něco použitelného, co se dá využít i pro vážnou práci. Ideálně pracovní plocha kolem 1000mm, aby šla obrábět kuchyňská dvířka. Naklápěcí vřeteno pro frézování dlabů už je asi moc velký luxus.

Je reálné dostat se do rozpočtu 100-150tis.?

Díky moc.
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

2. 12. 2018, 7:45

Pokud nechceš být průkopník slepých uliček, tak bych si našel firmu která ti udělá k té číně delší školení.
Nebo někoho kdo podobný stroj má a ví co dělá.
Prohrabat se tím kompletně sám je opravdu velký krajíc, ber to ze své strany jako kdyby někdo chtěl z fleku dělat truhláře a nevěděl o tom nic.
Stojí to hodně času a následně i peněz.

A na profi stroj v těchto cenách zapomeň, nejde jen o cenu vlastního stroje, ale i nástrojů, pak se hodí slušné odsávání, atd.
Dvířka si myslím dá i ta čína za 100, otázka je zda to bude ekonomicky produktivní (třeba ruční výměna nástrojů).
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Permonik
Příspěvky: 381
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

2. 12. 2018, 8:00

Co přesně si máme představit pod pojmen truhlářka výroba, nebo spíše co konkretně chceš dělát, protože mě napada jak nabytek ala papír dekl IKEA apod, ale i masiv....

Proč naklapěcí osu?

Mě prvně napadl nějak CNC router.... ale i to máš činu kolem spíše 150-200 tis a vyšše.....
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Marat
Příspěvky: 63
Registrován: 27. 11. 2015, 6:16

3. 12. 2018, 4:57

Vpodstatě bych rád, kdyby s tím šlo svrtávat korpusy...kolíkovat hrany a frézovat misky na panty, úchytky, atp. Proto bych měl využití okamžitě.
Později bych využil frézování výplní dvířek nebo 3D ozdobné reliéfy na dveře.
nent
Příspěvky: 1
Registrován: 3. 12. 2018, 9:30

3. 12. 2018, 9:48

Tak to by som ti vedel v tomto pomôcť .Boli to moje začiatky a v rohu mi stojí stroj ktorý bol vyrobený za tým účelom ako vŕtanie dražkovanie a V carving .. Už som trochu ďalej a určite sa zmestiš do rozpočtu pracovný stôl 1000 x 2000 mm
Marat
Příspěvky: 63
Registrován: 27. 11. 2015, 6:16

18. 10. 2019, 5:11

Zdravím po delší době.
Zatím jsem se nikam neposunul, věci se změnili a firma mi naložila práci.

Pořád uvažuju nad tím routerem. Požadavky se mi změnili, teď by mi stačila mašinka, co by uměla vyfrézovat obrazce a reliéfy do překližky nebo masivního dřeva. Plocha by myslím bohatě stačila cca 800x800mm.

Dá se koupit něco v té cenové relaci cca 100tis. (samotná mašina)? Ideálně asi od někoho, kdo mi i poradí do začátku.

Díky moc.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“