Stříkací pistole.

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

27. 4. 2019, 8:37

Mrknul jsem na ten Streetkolor :lol: :lol:
https://www.streetkolor.cz/www-streetkolor-cz/SATA

Profesionálové koukám, vyjádření na nejvyšší úrovni, tam radši odpověď ani nečekej, byla by to stejná kravina jako na tom odkazu.

Asi tou nejlepší technikou myslí profanovaný DeVillbis...

"
Upozornenie: Pri čistení týchto striekacích pištolí sa nesmú používať halogénovo hydrocarbónové rozpúšťadlá alebo čistiace prostriedky ako napríklad 1,1,1,-trichlóretán alebo dichlórmetán. Tieto rozpúšťadlá môžu reagovať s hliníkovými komponentami použitými v týchto pištoliach a nádobkách. Reakcia môže viesť k poškodeniu pištole." 😀😀
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

27. 4. 2019, 9:07

Pistole uz roky cistim v mycke /jasne ze pre ne urcenej/
Ale samotnr telo len prefuknem cisticom a vzduchom.

Mam 5000ky tusim viac ako 3roky a este neboli rozobrate.
Len ihla a motyl. Su ako nove.

K RPS. Nieje to zle ale toho plastu....des

Odporucam vyskusat PPS 2.0 od 3M.
Na lak velka parada.
Kelimok po uschnuti za 3sek vycistis /len vyfuknes vzduchom/ a pouzijes znova
Vrchnak v ktorom je sitko prefuknem trocho cistica a potom vzduchom a je ako nove.

Neveril by som ale fakt parada.
1 sadu pouzijem 3x v pohode 2x lak a este raz na plnic... a odpadu je ovela menej.

Dostal som testovaciu sadu asi pred mesiacom a presvedcila.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

27. 4. 2019, 9:47

Mrknu na to.

Já s tím odpadovým hospodářstvím taky nesouhlasím, ale stejně bych ty kelímky používal opakovaně. Běžně peru jak nádobku, tak kelímek, takže by to odpadlo.

Navíc by to RPS šlo jen na lak, tam ten kelímek vydrží dlouho. Otázka je, jak je odolnej mechanicky. Protože párkrát jsem si taky cvakl.

Do myčky se hážou i těla, resp věšej, ničemu to nevadí.

Ano, pistole se rozebírá jen ve standartu pro čištění, tj jen nádobka a trysková sada ven.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

27. 4. 2019, 10:05

Tohle je má 3000 co mám už jen na doma po tom co ji nahradila 4000, a všechno je ještě původní :wink: Jak jsou vůbec starý? 15 let co je dělali? 2001 začali montovat do těl digiální manometry, takže 18 let :wink: Ta pistole svýho času dělala denně, dneska už má trochu pohov :D
IMG_20190427_104859_1.jpg
IMG_20190427_105002_8.jpg
IMG_20190427_105134_1.jpg
Naposledy upravil(a) DwPetr dne 27. 4. 2019, 10:55, celkem upraveno 1 x.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

27. 4. 2019, 10:34

To co se mě na tom líbí je ten kovovej bajonet, na druhou stranu je tam víc dílů, resp. spojů. RPSko je jen o třech. osobně by se mi nejvíc líbila kombinace, obojího, kovovej bajonet/vršek a kelímek. Sítko bych vypustil, to je tam stejně k ničemu, resp, vadí mi bordel rotující v nádobce. Ty vložný co bejvávaly jsme vyházely a jedem přes klasický papírový jednorázovky, který samozřejmě v plechovce jako poslední propláchneš, a může je mít taky na plnič.

Při tý dnešní snaze plasty eliminovat moc nechápu taktiku saty kelímků na jedno použití. Chápu to že je to jistota z důvodu maximální čistoty, a úspora času ale to bych taky měl za chvilku těch plastů hromadu. Ale třeba to plastový víčko na tom bajonetu něco vydrží, fakt nevim, do dneška jedem v klasice, a i kluci kolem, při čištění ta ztráta není taková, rozhodně ne, aby to vyvážilo nakupování krabic kelímků. Ale jako uzavřenej systém se mi to líbí už dlouho. A taky to hlavně bude lehčí jak nádobka.

Trošku mě na adresu saty napadá uštěpačná poznámka k tomu jednomu z výhod "uschování laku" ... "na jak dlouho" :D https://shop.smartcoatings.cz/katalog/c ... ka-57-kusu


Dbjmn5gXUAEU-M1.jpg
gsobild_24219.jpg
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

27. 4. 2019, 11:23

Koukám, že jsem prostou otázkou rozpoutal velmi odbornou diskuzi, která se nakonec bude hodit mnoha lidem. :)
Tak ještě jednu konkrétní otázku: LVLP, HVLP, co je to třetí, RP ? Na co se co hodí? DwP to určitě ví a tím bude téma vyčerpáno :) .
Ono se k tomu dá najít povídání, ale to budou nejspíš jen reklamní pindy výrobců, který prodejci opakujou. Zajímala by mě praktická zkušenost.
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

27. 4. 2019, 12:43

K obrazku 3M PPS.

Pozicia 2 je uzaver v ktorom je priamo nalepene sitko.
3 je v podstate sacok :D ktory neskutocne tesni s 2kou.
Ten sacok nechas vyschnut a len vyfuknes pistolou uschnutu farbu alebo vypadne sama
Zostane ako novy. Ci uz po laku alebo farbe.
5ka je len drziak s farbou nepride do kontaktu a staci jeden kus aj na par mesiacou a ked je clovek sikovny aj na rok... U mna po mesiaci ako nove

2ku prefuknem asi 3-5sek cez trysku mycky a je cista tiez po laku alebo zaklade pod bazu.
Po plnici ide do kosa...Mozno by slo vycistit ale nerobil som to este.

Uz som nanasal lak aj po ocisteni vrchnaku a cistota povrchu ako s novou sadou.
A este jedna dost znacna vyhoda...Funguje to na systeme podtlaku a sacok sa zmrstuje.
Aka pakaren je nieco nalakovat od spodu asi nemusim pisat...
Tu len vypusitm vzduch zo sacku a lak ide s pistole aj ked je nadobka opacne... parada.

Mne vyhovuje RPS na bazu.
Dobre sa skladuje.A jedna podpasovka...kolkokrat vytiekla farba alebo lak ked sa zle alebo vobec neuzavrie odvetranie ? Mne par krat urcite...Strasna sranda.
Ale ako pises vsetko ma svoje pre aj proti

A PPS na lak , zaklad a plnice.

Mne osobne vadilo a vadi to obrovske mnozstvo jednorozoveho plastu ktory vyprodukujeme...
A to sme mala lakovna.

K umyvaniu. Bol u nas zastupca SATA pre Cesku a Slovensku republiku.
Ich odporucanie je tieto novoty a hlavne z digitalom neumyvat komplet v mycke.
Preto vraj dorobili plastove tesnenie trysky aby farba a lak nezatiakla tam kde nema/zavit/
Potom staci len prefuknut cisticom cez trysku mycky.
Funguje to dokonale. Ale zase kazde riesenie je OK len nenechat pistov v mycke 2tyzdne ako sa u kolegu stavalo.....

Moje provozky su ako nove ...foto mozem dodat :wink:
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

27. 4. 2019, 12:49

pafik píše: 27. 4. 2019, 11:23 Koukám, že jsem prostou otázkou rozpoutal velmi odbornou diskuzi, která se nakonec bude hodit mnoha lidem. :)
Tak ještě jednu konkrétní otázku: LVLP, HVLP, co je to třetí, RP ? Na co se co hodí? DwP to určitě ví a tím bude téma vyčerpáno :) .
Ono se k tomu dá najít povídání, ale to budou nejspíš jen reklamní pindy výrobců, který prodejci opakujou. Zajímala by mě praktická zkušenost.
HVLP : pracuje pri nizsom tlaku a vyssom mnozstve spotrebovaneho vzduchu...
Vacsinou tlak na vystupe 2.0bar

RP je klasika vyssi tlak. Na vystupe 2,5bar

Pouzivam HVLP na bazu s koncovkou WSB pre bazu na vodnom zaklade.

RP pouzivam na lak, Nanasanie ide ovela rychlejsie...

Ale zase kolega lakuje HVLP a RP je na neho uz moc...
r4cv
Příspěvky: 2691
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

27. 4. 2019, 1:55

DwPetr píše: 27. 4. 2019, 10:34 Trošku mě na adresu saty napadá uštěpačná poznámka k tomu jednomu z výhod "uschování laku" ... "na jak dlouho" :D https://shop.smartcoatings.cz/katalog/c ... ka-57-kusu
Ja mám doma odloženú farbu, čo som mal na skúšku. Je z nej striekané a znovu zatvorená. Už asi 4-5 rokov. Môžem vyskúšať, ako sa to bude chovať na nejakom nepodstatnom diely.
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

27. 4. 2019, 2:23

Tiez mam doma odlozenu farbu.
Je to akryl v uzavretej plechovke.
Aj po 4rokoch OK ako konzistencia tak odtien.
Riedidlo tiez OK a tuzidlo si kupim cerstve.

Farbam nerobia dobre plastove nadoby.
Tam zdegraduju ovela skor.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

27. 4. 2019, 2:50

SO 545 píše: 27. 4. 2019, 12:43
A este jedna dost znacna vyhoda...Funguje to na systeme podtlaku a sacok sa zmrstuje.
Aka pakaren je nieco nalakovat od spodu asi nemusim pisat...
Tu len vypusitm vzduch zo sacku a lak ide s pistole aj ked je nadobka opacne... parada.


Moje provozky su ako nove ...foto mozem dodat :wink:
Už nepokračuj, to musím mít :D Zní to fakt dobře. Jen překonat tu prvotní nedůvěru v ten sáček a na to jeho čištění. Ale ten princip je dobrej.

My jsme měli digitály v 3000 všechny, a házely se do myčky standartně. Ale musím taky dodat, že jsou tam vlastně k ničemu. Když občas zdechla baterka, tak jsi to vlastně ani nepotřeboval. Je to zajimavý v tom, že vidíš co tam leze, ale nakonec stejně tu pistoli nenastavuju na čísla ale na pocit. Takže doma baterku už ani neměním. Víčko těsní fakt dobře, na tý mojí drží na jednom šroubku, druhej mám zalomenej :D Chtěli jsme to prozkoumat a nešel ani za boha povolit :lol:

R a H je o tom, jak se komu dělá. Kolega zase všechno dělá RPčkem a já mám obě.

Ty pistole žerou +/- stejně, akorát se tam liší vnitřní systém toho přerozdělení vzduchu, u HVLP toho vzduchu letí víc "kolem barvy" a u RP ho jde víc do barvy, takže RPčka jsou rychlejší. Poznáš to teoreticky tak, kdy vezmeš H i R, dáš tam stejnou trysku, stejnej vstupní tlak, tak to RPčko vystříkáš podstatně rychleji. (nikdy jsem to ale nezkoušel takto cíleně srovnat a mám v RP i trysku větší) HVLP pistole maj předsnost hlavně na drahý báze, perletě metalízy, protože ty stojí prachy a tam HVLP sice vyfouká plno vzduchu kolem, ale tý barvy tolik nebere, takže máš větší kontrolu a ten materiál šetříš, a stříkneš ho tam přesněji kolik potřebuješ, někdy si i řikám, že to snad ani neubejvá :D Ale zase to trvá dýl. U RP využívám tý rychlosti k zalakování, protože když potřebuju zalejt celou střechu, nebo díl kterej sestává i ze zadních panelů, tak nemáš čas se s tím prášit. Lak tak drahej není a nemusís řešit jestli ho vyleješ třeba o čtvrt litru víc. Zase to má trochu nevyhýdu, že když se zapomeneš, tak tam máš kšandy.

Oboje ale můžeš přibližně docílit nastavením, HVLP můžeš na trysce osolit, a RP zavřít. Není to sice to stejný, ale to dávkování tomu můžeš připodobnit. Rozdíl je v tom, že u toho HVLP valíš pořád víc vzduchu kolem, a čím víc vzduchu lítá po místnosti, tím hůř na bordel. Další věc je, jak ta pistole práší v takovým množství. To ale zase ovlivňuje jak moc ředíš. Kolega neředí skoro vůbec, já to mám zase radši řidší. On leje na 2x já na 3x, někdy na 4x.

Takže ve skratce

HVLP - úspora drahýho materiálu, vyšší přenosová účinnost v tom, že jde míň barvy do háje, ale zase honíš víc kompresor, a trvá to dýl.

RP - nedívá se napravo nalevo a lije to ven po kyblech, neplejtvá vzduchem ale barvou a je na tobě, jak to dostaneš do ruky tak, abys to maximálně využil, je to rychlá pistole.

Rozdíl je jestli funguješ v kabině, kde jsou trochu lepší podmínky, nebo v garáži.
Zmrvit to můžeš oběma, a na obou můžeš nakroutit nesmysl.
U obou platí že fungujou perfektně, obě mají výborný výsledky
Ve výsledcích se ždycky odrazí hodiny prostáty na roštu :wink: Nejde teda napsat, kup si HVLP? protože je lepší.

Je to stejná blbost jako napsat neprodáváme SATU, protože máme něco lepšího... ale v čem je to lepší....

A k tý odložený barvě, pokud máš jen bázi, akrylát tak ta vydrží dlouho, nakonec některý pixle se v tým míchačce nevyndaj jak je rok dlouhej. Pokud tam máš něco natuženýho, tak máš druhej den trošku problém :lol: Vytvrdnutí ovlivňuje UV, takže tužidlo je mimo světlo pomalejší (uvnitř pistole), ale i tak ta reakce dojde. Asi to mysleli na ty báze, otázka je, proč je skladovat..
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

27. 4. 2019, 3:47

Malá hádanka, proč se všechny hračky dělají v HVLP :wink:

Tady u KCho mužeš vidět jak funguje HVLP (zelená báze) a pak RP (lak)
https://www.youtube.com/watch?v=kwbomaoKw7k
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

27. 4. 2019, 8:55

ex benzinovaopica maka v reklame ....

ja pouzivam na skusku luca pistole v kabine stare celne sklo paradne to ukaze v akom stave je pistol a celnych skiel mame na dielni stale dostatok.

Ak oslovite ludi od 3M urcite vam daju na skusku sadu zadarmo.
A potom sa rozhodnes. :wink:
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

27. 4. 2019, 9:51

Hned jak zas někdo dojede, tak se na to zeptám, klidně to cvaknu to problém není, mrknu na to na netu jak se to pohybuje a zkusil bych to, bajonety budou stejný na všech, takže by to mělo fungovat na 3 i na 4. Kdyby mi to přecejen nesedlo, tak tu 5500 vezmu zase s klasikou a bude. Dobrá informace.

Doma mám na testování vrata, ale spíš to testuju buď rovnou do živýho, nebo na kus vedle do papíru. Ono tam 2x není co řešit, po čištění přivřu jehlu, a pak si ji jen dootevřu když je to málo. Do vzduchu nešahám, ten mám furt naplno, jen jej přivřu když stahuju obraz, to znáš.

To sklo máš opřený o světlo co :) taky dobrej nápad

Poslední řady FnL jsem nesledoval, tak nevím jestli je ex, ale je známej a pro firmy jsou takový lidi dobrý, protože maj odběry. Iwata má zase Ryna, tam je to jasný, on je špička v aib, a Iwata je na to asi to nejlepší. KC je podle mě slavnější kvůli FnL, než kvůli lakování, sice se to nedá hodnotit přes monitor, ale sem tam přeletěl záběr po lesku a celkem nic moc..

Jinak pro ty co nevěděj, co dělá Ryno, tak tohle udělal za den, neskutečný
041411_17.jpg
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

28. 4. 2019, 7:06

Tie medzikusy aby si prekonvertoval RPS na PPS sme dostali zadarmo.
Kazdy po 2ks.

Neviem ako v CZ ale u nas s tech.podporou od 3M velka spokojnost.
Ale tusim ze velenie je v Prahe.
Je pravda ze su drahsi ale ked ich veci funguju tak nemame namietky.
Ak sa nam nieco nepaci netlacia na pilu.

Perfektna je aj ich prechodova paska na oblepovanie hran.
Uz par rokov nepouzivame molitanove cudo.
Ak sa vyhrajes nieje sanca najst ukoncenie lakovania aj bez lestenia.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“