Stříkací pistole.

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

25. 4. 2019, 4:38

Borci, kde koupit slušnou stříkací pistoli pro hobíka? To neznamená pistoli za 10 tisíc, ta už je profi.
Neberu ColorShop, tam nereagují , ani StreetKolor; to je to samý. Kohokoliv jiného, ověřeného.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

25. 4. 2019, 4:46

Nereagují na co?

Ono kolem těch pistolí není 2x co řešit. Jako nová bude fungovat i za 1000,- z ebaye. Je to v podstatě jedno. Na hobby to nepoznáš.

Ty rozdíly se projeví až při trochu lepším nasazení.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Dawe
Příspěvky: 2522
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

25. 4. 2019, 5:01

Slusna low end pistole ktera vydrzi je treba Devilbiss Starting Line.
DeVilbiss-SLG-620-1-3mm

Mam uz asi 10 let 1.3mm verzi na clarlak a vse porad drzi, netece.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

25. 4. 2019, 5:29

Nereagujou na dotazy ke konkrétnímu zboží. Z čehož by se dalo usoudit, že tazatel má o zboží zájem. Z nereakce se dá naopak usoudit, že nemají zájem o tazatele :) .
Ta pistole vypadá dobře, ale v popisu chybí velikost trysky. Cena je mimochodem na horní hranici, kterou jsem ochoten dát.
Stříkal jsem párkrát s pistolí, co jsem koupil v sadě pnenunářadí (ofukovací pistole, hustič, ...) za osm stovek a taky stříká. Ale je to děs.
Jak je to s tryskou už jsem našel, je to OK.
Dawe
Příspěvky: 2522
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

25. 4. 2019, 5:47

V tom odkazu co jsem poslal se da vybrat verze. Maji 1.3mm a 1.8mm. Existuje myslim jeste 1.6mm a plnicova 2.5mm.
K te cene - musis brat v potaz ze DeVilbiss je v pistolich spickova znacka, na urovni Iwata ci SATA. Tak at dobre koupis.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

25. 4. 2019, 7:03

pafik píše: 25. 4. 2019, 4:38 Borci, kde koupit slušnou stříkací pistoli pro hobíka? To neznamená pistoli za 10 tisíc, ta už je profi.
Neberu ColorShop, tam nereagují , ani StreetKolor; to je to samý. Kohokoliv jiného, ověřeného.
jako hodně důležité je, jak velké plochy/předměty plánuješ lakovat a není to jen o pistoli, část je o pistoli, část o namíchání, část o technice, část o poměru, část o klima podmínkách, část o světle
já mám třeba víc pistolí a malé věci do velikosti 20l kanystru, případně drobnosti dělám s yato s nádobkou 0,1 l, tryska 0,8,
někde jsem viděl i sady velká+malá třeba 1,3 + 0,8, s filtrama, čistící sadou, kufříkem atak. do 2ltr. by ses měl vlézt pro hobíka ideál
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
r4cv
Příspěvky: 2691
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

25. 4. 2019, 8:32

ja mám túto a spokojnosť.
https://www.streetkolor.sk/Auarita-H-887P-1-3mm
zatiaľ som ju umýval cca 10-15krát.
akurát by som bral ešte nejakú menšiu.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

26. 4. 2019, 12:35

Je to asi tak, jak píše Tumlík, ten proces je obsáhlejší, víc než pistole tě budou limitovat ty další faktory. Pokud se tomu budeš věnovat častěji, tak budeš narážet na jednu překážku za duhou, a postupně je překonávat. Technika, resp, její kavlitativní rozdílnost se v domácích podmínkách neprojeví.

Dokud budeš v kategorii hobby, tak nemá smysl do té pistole investovat příliš mnoho. do 2k max. Až z té kategorie přeskočíš do tý co se tím občas i úspěšně živí, pak už tohle dilema řešit nebudeš :P Tam už existuje jen jedna volba.

Do těch 2k, bych já osobně hledal pistoli z lepšího materiálu, ne zrovna ty poeloxovaný hliníkový. Poznáš je snadno podle závitů. Docela dobrá je https://www.colorshop.cz/naradi-a-nastr ... 1-3-i3514/

Ty AT-S ka nejsou úplně špatný, jsou z celkem dobrýho materiálu. Mimo jiné to byla moje první pistole. Mám ji dodnes (20 let) na barvy druhý katogorie, jako polyuretan, nebo na barvy kategorie třetí (syntetiky :D ) občas s ní proženu i plnič, když se mi nechce mezi pracema pořád dokola umývat, někdy je to otravný. Po těch letech je už těsnění v háji, tryska je vojetá, obraz už taky je spíš do počtu, prostě neduhy levnejch pistolí, ale má už na to nárok.

Obecně ty levný pistole se vyznačujou tím, že jsou z mizernýho matroše, nezřídka kdy když jsou třeba SICO z hliníku a na tom je chromová vrstva, tak ten po čase oxiduje, Eloxový vrstvy se po čase odlupujou, jednak je oklepeš, a pak koupání v ředidle jim taky moc neprospívá. Obecně je mizerně řešený utěsnění jehly, takže po nějaký době to fučí kolem spouště, což má primárně za následek že špiní, a sekundárně, že to zanáší i místa co nevyčistíš, a pak v tom drhne jehla a dělá se ti vevnitř bordel. Další věc je regulování obrazu, kdy to dělá něco, nějak se to hejbe, ale rovnoměrný to není nikde, takže bejvá prakticky nemožný něco nalejt a zároveň neulejt. Další z neduhů, hlavně na hliníku jsou jemný závity. Kromě opruzu s neustálým rozebíráním, se ty malý závity líp zanáší, a zvlášť u nádobky to pak stojí zaprd. Nádobka u lacinejch pistolí, a řekněme si to narovinu u čeho jinýho kromě SATY ještě bezpečně funguje... projevuje se to tím, že ty běžný nádobky nemaj řešený utěsnění závitu víčka a pak běžně po čase z těch víček kape. Sata to má vyřešený buď v klasice límcem, nebo RPSkem. To jaký to má vliv zjistíte až třeba ve chvíli, kdy zalakujete vnitřní stranu lemu s plnou nádobkou, a pak přejdete do plochy a do tý to z víčka pěkně skápne a zdarec. U SATY se mi tohle nestalo nikdy. Třeba u tý zmíněný SICO je toto standart rovnou z krabice :D Další z neduhů je tandem tryska jehla. U saty jen tohle stojí 3,5tis, víc než celá pistolka pro cowboye. Projevuje se to zase tak, až se po čase ojede, tak pod tlakem se i při zavřený jehle kupí barva na špičce jehly, a při otevření vám to do plochy pěkně naplive, a to opakovaně a salám banán. Zároveň je tím vyloučenej 1 stupeň - ofuk.

No a co dodat, snad jen to co říkám celej život, jsou jen dva druhy pistolí, SATA a ten zbytek. Rozhodně neplatí, že by se s ní mohly srovnávat DeVilbiss nebo Iwata, to jsou jen chudí (nebavme se co za ně kde chtějí) známí, co koukají smutně přes plot, co zase němci vymysleli, kam se zase posunuli a na co oni můžou zapomenout. Už jen kouknutím na prospekty je vidět jak daleko jsou rozestupy a díky patentům i zůstanou. Pak to stačí vzít do ruky, váha, ergonomie, ovládaní, rozebírání, RPS, neustálej vývoj a posouvání hranic, viz 5500 s I/O. Prošlo nám rukama kde co, a nabízeli nám taky kde co, něco jsme vyzkoušeli, ale nakonec stejně všichni děláme SATAma :P Je u nich jen jeden problém, když si koupíš novou, máš dilema co s tou starou, protože jí obykle nic nebejvá :idea: čímž vůbec nechci naznačit, že by nemuselo bejt špatný místo hraček koupit jetou 3000 za 2-3tis... :idea:

V Octavii se dá slušně jezdit a i dlouho. Ale v Bentley jsou ty úsměvy takový roztáhlejší :D

(jen pro formu, všechny uvedený pistole (vyjma Iwat) vlastním buď já, nebo kolega, (nebo oba) DeVilbissky jsme měli na dílně v době kdy vyšla SATA 4000, nakonec do dopadlo dle očekování a koupily se 4000, a to podle mě nebylo až takový terno oproti 3000. Např. HVLP3000 používám doma dodnes. Docela skok byly 5000, a už jsem si dlouho říkal že se k ní musím dokopat a vzít ji domů, no a teď je to jasný 5500 - I , RP, 1.4 + RPS :twisted:

Jo abych nezapoměl https://ostatni.bazos.cz/inzerat/103647 ... -RP-13.php
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

26. 4. 2019, 7:22

DwP:
Děkuji, velmi zevrubné shrnutí stavu. Jen se nedokážu rozhodnout, jestli je to dobře, nebo špatně :) . Rozuměj, jestli je dobře, že od začátku vím, že za ty 2k5, co jsem do toho ochoten dát, nic slušnýho nekoupím. :(
Romane děkuju za tu minipistoli; jelikož budu z 90% stříkat jen vrchní vrstvu syntetiky na rámy (ne rám auta, rám stolu a podobně, v podstatě dlouhý a úzký věci), tak jsem o minipistoli intenzivně uvažoval. Ale jak jsem psal, na dotazy jeden eshop nereaguje a druhej na mě kašle :) .
Takže si nejspíš koupím zatím jednu minipistoli a pokud bych k tomu získal kladný vztah, tak bych pouvažoval o normální. Taky už budu vědět, co po ní můžu chtít, a třeba pak i zvednu finanční limit.
r4cv
Příspěvky: 2691
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

26. 4. 2019, 7:36

To čo tu napísal DwPetr je podstatne rozsiahlejšie a prehľadnejšie ako akákoľvek odpoveď s eshopu. Aj mne to pomohlo zorientovať sa v problematike a po 20 rokoch domáceho lakovania aspoň trochu začínam chápať.
Ďakujem.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7205
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

26. 4. 2019, 11:39

na použití typu syntetika a nohy od stolu atd si kup za 30,- váleček
jde to výrazně rychleji a lépe než štětcem, výsledek je podstatně lepší
použité válečky ani nemej, ředidlo je dražší než novej váleček
držák ti zůstane, novej malej váleček stojí +- 15,-
spotřebuješ třetinu barvy
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

26. 4. 2019, 12:17

Válečky používám rád, ale to co potřebuju nastříkat je hodně členitý, takže váleček nelze.
S ředidlem máš pravdu; štětce jsem přestal mýt a kupuju nový; pořádně umejt štětec, aby nepouštěl předchozí barvu, to sežere půl pixly ředidla.
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2110
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

26. 4. 2019, 12:52

Při cenách ředitel používám na mytí štětců od syntetiky auto benzín a na konec teprve ředidlo
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

26. 4. 2019, 3:12

picom píše: 26. 4. 2019, 12:52 Při cenách ředitel používám na mytí štětců od syntetiky auto benzín a na konec teprve ředidlo
Jo je pěkný tip. Díky za něj. :-)
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

26. 4. 2019, 4:02

Jestli chcete rychlej a funkční způsob, tak se to dělá tak, že se štětec namočí do nitra a pak se s nim sekne o podrážku. Hotovo 20.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“