CO2 laser gravírování skla

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
fiala
Příspěvky: 2
Registrován: 29. 5. 2019, 2:29

29. 5. 2019, 2:41

Ahoj uvažuji nad koupí laserové gravírky. Chtěl bych gravírovat sklo. Chtěl bych radu jestli jít do úplně levné mašiny za pár korun, nebo si trochu připlatit a vzít třeba Thunderlaser se servomotory? Díky za radu. L.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22399
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29. 5. 2019, 3:25

urcite thunder
vyzkouseno
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
fiala
Příspěvky: 2
Registrován: 29. 5. 2019, 2:29

3. 6. 2019, 1:36

Díky, myslel jsem si to. Zda se mi opravdu robustní, a chtěl bych ho na delší dobu.
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

4. 6. 2019, 9:07

Za thunder dáš naprosto zbytečně 2x tolik co za normální slušnej laser. Buď koupit mainstreamový laser, třeba GCC (to je potom rána) a pak Čínu a tam je opravdu prakticky jedno, co koupíš. Musí to mít řízení Ruida a NEMA23 motory s 36V napájením. Jinak je absolutně jedno, jestli je tam krokáč, nebo krokáč s enkodérem, stejně ani jeden nejede na nějakou velkou rychlost, protože to nezvládá trubka. Vůbec gravírovaní skla je nesmírně specifická věc a tady bych před koupí u někoho vyzkoušel jestli to bude fungovat. U skla vysekáváš paprskem droboučké kousky skla a když to ohulíš, tak je to jako kdybys to omlátil kladívkem.
Pak jsou samozřejmě ještě ultrasračky za pár korun a ty fakt ne.
Možná jsem zbytečně nekompromisní, ale laserů mi prošlo rukama už pár a v současné době provozuji 3 kousky. Viděl jsem jich ale o něco víc. Když je otevřeš, tak všechny Čínské jsou vevnitř úplně stejné, napříč všema značkama. Zvenčí je to trochu jiné a třeba BODOR je i hezkej, ale kolega ho teď reklamoval, protože na rozměru 500x700 mm vpravo vzadu ulítnul o 2mm.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“