Levný TIG AC/DC

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Dawe
Příspěvky: 2522
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

26. 8. 2019, 3:47

HonzaHorka píše: 24. 8. 2019, 5:04 No klasické potenciometry se mě osobně vyce líbí, má to své kouzlo. Stejně to spracovava nějaký CPU.
Zatím padá volba no tuto:
https://www.naraditechnik.cz/svarecky-t ... acdc-pulse
Potenciometry jsou spatne. Nemas opakovatelnost a nevis ani poradne aktualni setup. Plus katastrofa kdyz zacne jeden nebo vice potu zlobit. Nekolikrat jsem uz znamym tenhle problem s barevnou TIG bednou opravoval. Je to vesmes stejny design. Jak se viri prach ( a ze se u svarovani a brouseni viri), tak je jenom otazkou casu kdy ty odporove drahy u polootevrenych potu odejdou. Pak se ta svarecka chova jak naladova kamaradka kdyz ma "sve dny" a ty jen kroutis potenciometrama a hlavou. Nekdy s sebou navic nejaky pot vezme i buffer (OpAmp) a je to pak porod najit chybu.
Naposledy upravil(a) Dawe dne 27. 8. 2019, 6:19, celkem upraveno 1 x.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2264
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

26. 8. 2019, 4:10

Tak oni kdyby Číňani třeba používali cermetový potenciometry (třeba něco jako Tesla TP 195), tak by je nějaký prach netrápil... Uznávám, že opakovatelnost je nic moc. Ale od toho jsou aspoň trochu k něčemu voltmetry a ampérmetry ;)

Keny: mě to nějak netrápí, že je to starý. Bude to vařit dalších třicet let. Mám k tomu schémata a průběhy na osciloskop, tak si těch pár IO obvodů vyměním. Pár MA 1458, nejaký MZH 165/185 a pár čítačů - to je všechno. Naštěstí jsme číslicovou a mikroprocesorovou techniku měli na průmce. Nemáš nějaký fotky, když navařuješ nástroje?
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

27. 8. 2019, 5:27

no myslel jsem to tak že mám taky starou almaru a to je pro toho kdo si to opraví sám takže s tím nemáme problém a jiný by třeba měl ano poťáky jsou poruchové kór když tam větrák žene všechno co nasaje. ty cermetové by byly smozřejmě lepší akorát nejsou do dps nebo si to už nepamatuju.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

27. 8. 2019, 5:58

když přivezli ten migatronic tak první co bylo jsem to otevřel a vyhnal ten bordel ven byla tam vrstva dobře 5mm prachu a samo, že ten prach je i vodivý a po takovém převozu kdybych to zrovna zapl tak by to mnohlo být to poslední pro tu mašinku je to už starší kus co já vím 18 roků takže stará kraksna. Nicméně funguje to perfektně i se to jinak chová když se elektroda přilepí. Ještě než se vůbec dotkne elektroda tak to sníží proud a přilepí se to jen minimálně. pak se ti odlomí jen malý kousek elektrody co já vím sotva desetina délky hrotu.
to když jsem zkoušel od gamy lift tig bez HF tak ten tu elektrodu zapekl totálně.
Mám tu nějaké fotky jak ta stará almárka vypadá uvnitř
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“