Provozovna při vedlejší činnosti

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

24. 8. 2019, 6:19

shoděj ze stolu co?
jako, že shoděj ze stolu námitku, že ve spise něco chybí?

no to je jedno..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22395
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 8. 2019, 6:21

ano
ignorace
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
t256
Příspěvky: 2833
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

24. 8. 2019, 6:35

No preju ti aby ses s takovym jednanim nesetkal, ale realita je skutecne naprosto odlisna. Kdyz neco poserou urednici a jsou si vedomi ze udelali chybu, uplne vzdy nejprve hledaji vsemozne formalni vady na tvych podanich a snazi se pomoci nich z problemu vykroutit jeste driv nez vubec zacnou resit sve pochybeni. Pokud jim budes mavat pred nosem nejakym doma vytistenym papirem z datovky, vubec se s tebou nebudou bavit.

Ztratu nejakych dokumentu si obhaji pred nadrizenymi mnohem jednodusej nez to ze udelali chybu za kterou bude muset nekdo zaplatit.

Loni na podzim mi takto "ztratili" na stavebnim urade kolaudacni rozhodnuti a veskerou dokumentaci ke dvoum starsim vyrobnim halam (nejspis z duvodu ze blbe udelali uzemni plan). Pri kontrole od hasicu byl pak problem protoze chteli vedet k jakemu ucelu byla stavba zkolaudovana. Pritom ty papiry tam 100% meli, delali mi z nekterych kopie kdyz jsem to kupoval. Kopie nikoho nezajimaly, hasici si vyzadali stanovisko stavebniho uradu a ten jim rekl ze k objektu zadnou dokumentaci nema. Musel jsem udelat pasportizaci, vypracovat znovu projektovou dokumentaci apod.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

24. 8. 2019, 6:57

Když bych měl alespoň doručenku z datové schránky, že datovou zprávu s příslušným číslem mi posílali (nebo opačně já jim), tak bych se s nimi dál nebavil a šel bych na svého právníka.
Ono většina líných úřadníků když jim přijde něco, co už je psané právníkem zkrotne. Např. stavební úřad povolil na chatě něco sousedovi bez našeho souhlasu. Napsal jim náš právník a museli to dát do pořádku, tj. zrušit povolení.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

24. 8. 2019, 7:04

Resp. by mě vcelku zajímalo, jestli se dá nějakým výpisem z DS dokázat průchod nějaké zprávy odněkud někam i bez doručenky čistě na základě čísla datové zprávy, nebo vůbec že ten den mělo něco od odesilatele O k adresátovi A jít.
Asi jo, protože když ať už doručenku nebo datovou zprávu v ZFO souboru tak se dá v DS načtením prvotně zkontrolovat, jestli něco takového kdy vůbec přes DS šlo.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

24. 8. 2019, 7:05

t256 píše: 24. 8. 2019, 6:35 ... Kopie nikoho nezajimaly, hasici si vyzadali stanovisko stavebniho uradu a ten jim rekl ze k objektu zadnou dokumentaci nema. Musel jsem udelat pasportizaci, vypracovat znovu projektovou dokumentaci apod.
A byl jsi důsledný? Ombucman daného úřadu nebo jeho nadřízeného úřadu, právník nebo aspoň hrozba hrozba právníkem atd.?
Jak by ustáli to, že mají existující haly, které tedy musely být někdy zkolaudovány, a nemají k tomu dokumentaci? Nota bene když Ty ji máš v kopii v rukách?
t256
Příspěvky: 2833
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

25. 8. 2019, 12:26

Ono nemas jak byt dusledny. Z jejich pohledu to pry jsou cerne stavby a mam pocit ze snad i poslali vyzvu k odstraneni staveb. Tvrdili proste ze kdyz tam nic nemaji tak s tim bohuzel nic nenadelaji, ze se to stava, ze minule vedeni uradu v tom melo asi bordel, ze se to mohlo ztratit pri stehovani a podobne kecy. Kopie nikoho nezajimaly, byla to jen cast dokumentace. Zalovat je nemas za co a stezovanim komukoliv si fakticky nicemu nepomuzes, stejne tu dokumentaci nakonec budes muset nechat udelat a zaplatit sam.

Oni po mne dokonce chteli novou kolaudaci, revize podle novych norem apod. s cimz je ale stavebni pravnik poslal do prdele protoze to by stalo strasny prachy. Na jeho rady jsem se v tom dal zbytecne nevrtal protoze by to stejne k nicemu nebylo a takhle mi napsal do nove dokumentace co jsem chtel, zlegalizoval jsem par drobnych objektu ktere v mezidobi "vyrostly" v arealu pripadne ktere mam v planu stavit, takze nemusim zadat o povoleni a papirovat se s milionem vyjadreni vsemoznych instituci apod. Z teto situace jsou normalne udelane zapisy, takze i kdybych tam pry v budoucnu neco mensiho postavil a nekdo do toho po case rejpal, mam tvrdit ze to tam uz bylo a oni do sporu nepujdou a bez vetsiho odporu zapisou to co tam je. Skutecny stav na miste pri pasportizaci nezkoumaji. Takze se situace ze papiry zatloukli z jineho duvodu da taky trochu vyuzit.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“