Provozovna při vedlejší činnosti

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Milan199
Příspěvky: 2932
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

22. 8. 2019, 6:13

to hancz77 :
Ouřadovi bych určitě neříkal, že je mu do toho h...o. Vysvětli mu že provozovnu nemáš, protože začínáš a teprve si sháníš potřebné vybavení. To co vidí je hobby dílna. Oni se ti do dílny ani nepohrnou. Smrdí to tam olejem a prací. Zajímají se o papíry. To ostatní je pro ně jenom zbytečná komplikace a práce.
Jako malý živnostník (kovoobrábění ?) s obratem do 2M je pro tebe paušál s "odpisem" 80% jasná volba !
Pokud nejsi plátce DPH, je rozumné se domluvit se zákazníkem ať si materiál koupí on. Jemu se to neprodraží o DPH a tobě to nestraší v papírech.
Hlavně nezahrnuj nic do majetku firmy ! Paleťák - jo ten patří dědovi. Svářečka - tu tady má pán - no takovej ten malej - jenom si to tu uložil. Pokud nikoho nezaměstnáš a nic nemáš, bezpečák a hygiena se tě netýká.
Pokud jedeš na paušál a nejsi plátce DPH, finančák nezajímáš.
Dbej ať máš v pořádku sociální a zdravotní. Vřele doporučuji si platit nemocenské.
Dokud nemáš provozovnu (dočasně) nemaj se na čem živit bezpečáci, hygienici a jejich spřátelení revizoři auditoři.
Pokud by někdo přišel a prudil... Zrovna to tu předělávám, dílna je odstavená, mám dovolenou...
Ne, nic si tu nefoťte. Nic nepodepisuj !!! Ne, nejsem, nevidím na to, nezdá se mi to. Poradím se s právníkem - on mi to napsal jinak.
Něco si o tom nastuduj ať nejsi za troubu. Úředníci mají většinou velmi chabé znalosti a když dáš najevo že víš, odtáhnou machrovat jinam.

To video od robocopa si prohlédni několikrát je VELMI poučné.

Milan
nellospeed
Příspěvky: 217
Registrován: 14. 3. 2018, 4:52

22. 8. 2019, 2:53

... já stavím muzeum...
Uživatelský avatar
Andy V
Příspěvky: 186
Registrován: 17. 8. 2016, 11:46
Bydliště: Rakovnicko

22. 8. 2019, 5:42

Milan199 píše: 22. 8. 2019, 6:13 Pokud jedeš na paušál a nejsi plátce DPH, finančák nezajímáš.
A když bys chtěl být plátce? Taky jsem totiž slyšel někde názor, že pro firmu, co je plátce je neplátce drahý. Nevím, co je na tom pravdy, tak to prosím berte s rezervou. Teprve se snažím v daních a podobně nějak zorientovat.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

22. 8. 2019, 5:52

Andy V píše: 22. 8. 2019, 5:42
Taky jsem totiž slyšel někde názor, že pro firmu, co je plátce je neplátce drahý.
O tom žádná ,stal se se dobrovolným plátcem DPH před pár lety,naštěstí čtvrtletním ,noví plátci DPH jsou měsíční prý proti karuselovým podvodům(fšeci kradnů),když budeš hodnej tak si pak můžeš zažádat na čtvrtletního.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Milan199
Příspěvky: 2932
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

22. 8. 2019, 6:08

to Andy :
Ale to je to co píšu v předchozím příspěvku. Jestliže se v řetězci plátců DPH vyskytne neplátce tak tam cena "naskočí" o DPH jeho nákupů ( materiálu ). On už vystavuje fakturu bez DPH ( není plátce ) tedy DPH z předchozích nákupů nemůže následující člen řetězce uplatnit. Pokud je tedy zákazník ochoten ti materiál dodat a ty dodáš jenom práci, jsi pro něho OK. Pozor s plátcovstvím DPH jsou spojeny také povinnosti kontrolního hlášení. Je třeba to zvážit.
Uživatelský avatar
Andy V
Příspěvky: 186
Registrován: 17. 8. 2016, 11:46
Bydliště: Rakovnicko

22. 8. 2019, 6:22

Je mi jasné, že je to další papírovací zátěž, ještě jsem nezjistil, jak moc rozsáhlá. Zatím jen sonduji co a jak a snažím se pochopit základy. Popravdě některé věci okolo daní mi nejsou jasné a přijdou mi nelogické. Ale pracuju na tom. :D

Mě šlo hlavně o to, jestli potom platí to samé, nebo se pak zajímá i finančák a podobně. Viz první část mého dotazu.

Edit: Předpokládám, že finančák pak zajímáš, otázka je, jak moc.
Uživatelský avatar
Martinhora
Příspěvky: 993
Registrován: 17. 2. 2009, 11:19
Bydliště: Rokycany

23. 8. 2019, 6:26

Pokud pak včas vyplňuješ lejstra (DPH, kontrolní hlášení,souhrnné hlášení), neděláš tam často chyby + včas odvádíš státu DPH, tak nikoho nezajímáš - teda kromě udavačů. FÚ zajímáš tehdy pokud ti často DPH vracejí. Ale jsou to kontroly papírové - nikdo se prakticky neptá na nic.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

23. 8. 2019, 6:48

fmodel píše: 21. 8. 2019, 4:17
Martinhora píše: 21. 8. 2019, 3:56 Není prý možné toto doma vyrobit. No dohadovali jsme se cca týden
Se nediv když jsou rádi že se rukama jen taktak najedí.
U mě zase tenkrát nemohly holky z FU pochopit, že jsem se přišel přihlásit k silniční dani na náklaďák na rč :lol:
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

23. 8. 2019, 8:15

Martinhora píše: 23. 8. 2019, 6:26 Pokud pak včas vyplňuješ lejstra
Mám za pár korun externí účetní a skoro o nic se nestarám ,ona je tak dvakrát ročně na školení jak se pořád něco mění ,oni by tě ouřadové zaměstnali na plnej úvazek že by ses k vlastní práci nedostal :(
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Martinhora
Příspěvky: 993
Registrován: 17. 2. 2009, 11:19
Bydliště: Rokycany

23. 8. 2019, 9:23

Já už mam taky svoji účetní, protože už jsem nezvládal účto s obchody do/z třetích zemí + ty celní sračky okolo. A navíc jsem si všimnul, že když jsem si k tomu účtu sednul, tak mi začal cukat koutek a celkově mi bylo nevolno. Ona dělá papíry za mě. Já jsem jenom zarputilý odpůrce datové schránky, takže pak musim na FÚ si nechat potvrdit potvrzení o podání :lol: ... Je fakt že občas zapomenu :lol:
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22387
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

23. 8. 2019, 9:32

doporucuju datovku udelat
urady bezne dorucuji do cerne diry chtel jsem rict ceskou postou
a tudiz ti naskoci nabyti pravni moci a ty o nicem nevis takze treba i mareni vykonu uredniho rozhodnuti
a dle zakona je urad v pravu protoze odeslal a po 10 dnech je doruceno fikci

tj. bez datovky jsi jednou nohou v peknym pruseru
kdyz mas datovku a poslou to posou tak urad zasadne pochybil a nemohlo dojit k nabyti pravni moci
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
t256
Příspěvky: 2833
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

23. 8. 2019, 9:43

Problem s datovkou je mj. ten, ze zpavy po par mesicich zmizi a pokud chces aby dokument mel nejakou pravni vahu, musis si ho jit na postu za poplatek vytisknout nebo si platit ulozeni zprav v datovce na delsi dobu cca 5kacek za ulozenou zpravu kazdy rok. Kdyz si ho ulozis doma, je to jen kus papiru a v pripade problemu se s tebou nikdo vubec nebude bavit kdyz takovym dokumentem budes argumentovat.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

23. 8. 2019, 5:29

Každý ten papír má nějaké čj a "kdykoliv" jde na daném úřadě dohledat originál pokud ho někdo bude požadovat
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

23. 8. 2019, 6:48

RaS píše: 23. 8. 2019, 5:29 Každý ten papír má nějaké čj a "kdykoliv" jde na daném úřadě dohledat originál pokud ho někdo bude požadovat
A pokud se to bude urednikovi hodit, tak se papir ztrati
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4885
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

23. 8. 2019, 9:21

Datovka rozhodně ANO. Je to stejné jako mít či nemít počítač. S DPH je to krapet složitější. U fyzické osoby je to otázka vyplnění formuláře a šup seš plátce, když mluvím o dobrovolném. U právnických je to složitý, několika měsíční proces s dlouhým schvalováním, dokládáním zajištěných zakázek atd. a výsledek nejistý. Mluvím o Praze. Důvody jsou prosté. Když dluží fyz. osoba, ručí vším co má a dosmrti bude dluhy umořovat. Když zafixluje s.r.o (dnes už i korunové) či a.s, FÚ se pouze vysměje. Karuselové podvody jedou stále, ale v podstatně menší míře. Stačí, když mi jednorázově vyskočí vratka a ihned kontrola.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“