Provozovna při vedlejší činnosti

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

24. 8. 2019, 9:38

filla píše: 23. 8. 2019, 6:48 A pokud se to bude urednikovi hodit, tak se papir ztrati
Jj, presne tak. pokud o neco opravdu jde nastane "nahodna" chyba v systemu zalohovani apod. Proste to zatlucou. Naprosto bezny jev uplne na vsech uradech.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

24. 8. 2019, 10:15

bejt Váma tak se v noci bojím jít spát, aby mě někdo nevyloupil... a nebo vyjít ven aby mě někdo nepřepadl, nepřejel.. :D

když budeš mít vytištěnej dokument z DS tak je to pro Tebe originál, pokud bude mít nějakej úřad pochybnosti o jeho pravosti musí ti to dokázat třeba tím, že vytáhne pravý originál ze systému a porovná s tvým, pokud by ten "pravý" originál z nějakého důvodu neexistoval tak už vidím úředníka který by šel do sporu :D
Vážený pane soudce, žalovaný předkládá doklad, který se tváří "že je z datové schránky našeho úřadu" ale já si pamatuju, že náš úřad mu posílal jiný doklad a jedná se o falsifikát, ale shodou okolností při správě našeho datového centra došlo k vymazání tohoto dokumentu a i k vymazání zálohy a nemůžeme naše tvrzení ničím dokázat... , Soudce řekne, ano pane úředníku žalovaný je vinen, půjde do Jáchymova :D
nekoukejte na ty filmy z devadesátek..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

24. 8. 2019, 10:19

t256 píše: 24. 8. 2019, 9:38
filla píše: 23. 8. 2019, 6:48 A pokud se to bude urednikovi hodit, tak se papir ztrati
Jj, presne tak. pokud o neco opravdu jde nastane "nahodna" chyba v systemu zalohovani apod. Proste to zatlucou. Naprosto bezny jev uplne na vsech uradech.
a Tobě se tento uplně běžný jev stal? a nebo někomu kolem Tebe? Myslím tím, že se ztratil dokument, který si regulerně dle zásad spisové služby na daný ůřad poslal a on se ztratil?
nemyslím tím, že jedna paní povídala, poslala někam email, neví kam a nebo poslala dopis běžnou poštou nemá doručenku atd..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 8. 2019, 10:20

Nojo jenze dokument od uradu z datovky muze taky vypadat jako by sis ho ted sam napsal v notepadu
Viz treba vypis bodoveho konta ridice
Neni tam hlavicka neni tam nic
Fakt jako z notepadu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

24. 8. 2019, 10:37

RaS píše: 24. 8. 2019, 10:15 bejt Váma tak se v noci bojím jít spát, aby mě někdo nevyloupil... a nebo vyjít ven aby mě někdo nepřepadl, nepřejel.. :D
když budeš mít vytištěnej dokument z DS tak je to pro Tebe originál, pokud bude mít nějakej úřad pochybnosti o jeho pravosti musí ti to dokázat třeba tím, že vytáhne pravý originál ze systému a porovná s tvým, pokud by ten "pravý" originál z nějakého důvodu neexistoval tak už vidím úředníka který by šel do sporu :D
Vážený pane soudce, žalovaný předkládá doklad, který se tváří "že je z datové schránky našeho úřadu" ale já si pamatuju, že náš úřad mu posílal jiný doklad a jedná se o falsifikát, ale shodou okolností při správě našeho datového centra došlo k vymazání tohoto dokumentu a i k vymazání zálohy a nemůžeme naše tvrzení ničím dokázat... , Soudce řekne, ano pane úředníku žalovaný je vinen, půjde do Jáchymova :D
nekoukejte na ty filmy z devadesátek..
Stalo se mi osobne,u soudu se zamestnavetelem, ze se ztatil ze spisu dokument a zamestnavatel mel mit jeho original, ten se mu vsak ztratil a ja vyplaz 150k, toz tak
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

24. 8. 2019, 10:45

RaS píše: 24. 8. 2019, 10:19 a Tobě se tento uplně běžný jev stal?...
Ano, mohokrat. Zkousi to prakticky ve 100% pripadu kdyz urednici neco poserou.
Naposled letos v kvetnu kdy baba na FU spatne natukala do pocitace narok na osvobozeni pozemku od dane z nemovitosti (dilci danove priznani ani dnes neni mozne poslat elektronicky). Tvrdila mi ze jsem to spatne uvedl v tom priznani, kdyz jsem chtel aby ho vytahla z sanonu ze se o tom presvedcim, zacala mlit neco o tom ze kdyz to navedou do systemu tak uz ty papiry neskladuji a podobne nesmysly. Slo par korun tak jsem to nechal byt.
Ono dost zalezi jak casto jednas s urady a dostavas se do konfliktu, pripadne nakolik si nechas srat na hlavu. Verim ze bezny clovek ktery nekam posle par formularu rocne a je vse v pohode se s timto jednanim nemusi nikdy setkat, ale ver ze jakmile bude nejaky problem z jejich strany, bude tohle uplne prvni co na tebe budou zkouset.
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

24. 8. 2019, 11:04

RaS píše: 24. 8. 2019, 10:15 když budeš mít vytištěnej dokument z DS tak je to pro Tebe originál,...
Tohje je naprosto fatalni iluze ve ktere spousta lidi zije dokud nenarazi. Zeptej se sveho pravnika, potvrdi ti ze pokud to nemas vytistene na poste, czechpointu apod. s jejich razitkem, je to naprosto bezcenny kus papiru a nikdo se tim co je na nem uvedene vubec nebude zabyvat, natoz aby hledal nejaky original na uradech. Ma to asi takovou vahu jako kdyby to nacmarala tva sestileta dcera na barevny papir.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

24. 8. 2019, 12:28

t256 píše: 24. 8. 2019, 11:04
RaS píše: 24. 8. 2019, 10:15 když budeš mít vytištěnej dokument z DS tak je to pro Tebe originál,...
Tohje je naprosto fatalni iluze ve ktere spousta lidi zije dokud nenarazi. Zeptej se sveho pravnika, potvrdi ti ze pokud to nemas vytistene na poste, czechpointu apod. s jejich razitkem, je to naprosto bezcenny kus papiru a nikdo se tim co je na nem uvedene vubec nebude zabyvat, natoz aby hledal nejaky original na uradech. Ma to asi takovou vahu jako kdyby to nacmarala tva sestileta dcera na barevny papir.
Nevím jak v případě DS, ale před nějakou dobou jsem se ptal právníka jakou má váhu, když budu např. u soudu předkládat dokument vytisknutý z počítače s tím, že jsem tento dokument někomu poslal. Jeho odpověď byla, že jestliže by chtěla protistrana jeho obsah odporovat (ve smyslu, že jsem si to nějak upravil k obrazu svému tak aby se mi to účelově hodilo), tak musí předložit vlastní verzi dokumentu.
Samozřejmě věc je prokázat, že jsem vůbec něco takového posílal a nevymyslel si to celé. Proto je nejlepší důležité věci neposílat emailem kde je dokazování komplikované, ale doporučenou poštou kde mam k dispozici podací lístek a pak následně dodejku. Pak právě musí protistrana předložit originál dokumentu, co jí přišel. Jeho autentičnost by měla být dána, že tam bude můj podpis atd. – teď neřeším variantu, že tohle celé někdo bude falšovat, to je další věc.
Datová schránka nahrazuje doporučenou poštu. Tj. vycházím z toho, že v duchu výše uvedeného vyjádření právníka když prokážu, že jsem nějaký dokument nějakému úřadu (nebo vůbec komukoliv) posílal, tak musí ona protistrana předložit originál, co dostala. Jinak platí varianta dokumentu, co předložím. Tj. pokud budou argumentovat, že nic nemají a je přitom prokazatelné odeslání, tak je to jejich problém.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

24. 8. 2019, 12:42

Jinak ještě k DS - vždyť tam je přeci možnost stahovat obsah ve formátu ZFO. Resp. tedy doručenky.

EDIT: I vlastní datové zprávy jdou stáhnout v ZFO formátu.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

24. 8. 2019, 1:48

filla píše: 24. 8. 2019, 10:37
RaS píše: 24. 8. 2019, 10:15 bejt Váma tak se v noci bojím jít spát, aby mě někdo nevyloupil... a nebo vyjít ven aby mě někdo nepřepadl, nepřejel.. :D
když budeš mít vytištěnej dokument z DS tak je to pro Tebe originál, pokud bude mít nějakej úřad pochybnosti o jeho pravosti musí ti to dokázat třeba tím, že vytáhne pravý originál ze systému a porovná s tvým, pokud by ten "pravý" originál z nějakého důvodu neexistoval tak už vidím úředníka který by šel do sporu :D
Vážený pane soudce, žalovaný předkládá doklad, který se tváří "že je z datové schránky našeho úřadu" ale já si pamatuju, že náš úřad mu posílal jiný doklad a jedná se o falsifikát, ale shodou okolností při správě našeho datového centra došlo k vymazání tohoto dokumentu a i k vymazání zálohy a nemůžeme naše tvrzení ničím dokázat... , Soudce řekne, ano pane úředníku žalovaný je vinen, půjde do Jáchymova :D
nekoukejte na ty filmy z devadesátek..
Stalo se mi osobne,u soudu se zamestnavetelem, ze se ztatil ze spisu dokument a zamestnavatel mel mit jeho original, ten se mu vsak ztratil a ja vyplaz 150k, toz tak
a proč jsi ten dokument neměl ty?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

24. 8. 2019, 3:13

protoze to byl interni dokument zamestnavatele, rekneme neco jako stipacka
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

24. 8. 2019, 4:41

t256 píše: 24. 8. 2019, 10:45
RaS píše: 24. 8. 2019, 10:19 a Tobě se tento uplně běžný jev stal?...
Ano, mohokrat. Zkousi to prakticky ve 100% pripadu kdyz urednici neco poserou.
Naposled letos v kvetnu kdy baba na FU spatne natukala do pocitace narok na osvobozeni pozemku od dane z nemovitosti (dilci danove priznani ani dnes neni mozne poslat elektronicky). Tvrdila mi ze jsem to spatne uvedl v tom priznani, kdyz jsem chtel aby ho vytahla z sanonu ze se o tom presvedcim, zacala mlit neco o tom ze kdyz to navedou do systemu tak uz ty papiry neskladuji a podobne nesmysly. Slo par korun tak jsem to nechal byt.
Ono dost zalezi jak casto jednas s urady a dostavas se do konfliktu, pripadne nakolik si nechas srat na hlavu. Verim ze bezny clovek ktery nekam posle par formularu rocne a je vse v pohode se s timto jednanim nemusi nikdy setkat, ale ver ze jakmile bude nejaky problem z jejich strany, bude tohle uplne prvni co na tebe budou zkouset.
Existuje nějaký skartacni zákon, to že tě úřednice odbyla a ve skutečnosti se jí jen nechtělo do archivu ještě neznamená že se ten papír skutecne ztratil, věř tomu že kdybys napsal stížnost že by se dokument našel..

Když mate tolik zkušenosti tak by mě skutecne zajimalo něco kde skutečně úřad uzná že udělal chybu a dokument se ztratil

Prostě jen tvrdim že pokud budeš mít originál zprávy a nemusí být ani ověřená a budeš jednat s tím samým úřadem tak nevěřím tomu že by ho neuznali pokud by ztratili originál
Samozřejmě pro jednání s jiným úřadem s bankou atd ho budou chtít ověřený

Ale pokud ten papír slouží pro mě jako nějaký důkaz nemusím ho mit ověřenej
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

24. 8. 2019, 4:46

uved priklad, kde je urednik za pochybeni, ci poruseni zakona adekvatne potrestan, pokud vubec
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

24. 8. 2019, 6:08

o tom nemluvím, že je úředník potrestán, to se vždycky nějak ututlá :D
já jen tvrdím, že si nedokážu představit úřad kterej by neuznal nepotvrzený vlastní dokument kterej poslal do DS a tvrdil by o něm, že je to nějaký fake a nedokázal to dokázat protože by ho ztratil...
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 8. 2019, 6:13

mozny je vsechno

vem si jak hodne je hlidany soudni spis
stranky cislovane
nahlizitele legitimovani
clovek by rekl manipulace nemozna
a kdyz tam neco chybi normalne na to poukazes tak to shodej ze stolu
vlasti zkusenost

v tomhle vlakne jsme uz dva

tak co obycejnej spis spravniho rizeni treba?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“