Flexa - zubova vola

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
kinedryl
Příspěvky: 229
Registrován: 19. 8. 2013, 10:29

2. 9. 2019, 5:47

Na starej EBU som menil vypinac, uhliky a loziska rotora. Po zlozeni ide uhlovy prevod velmi ztuha. Ked pritiahnem vsetky 4 imbusy, tak sa prevod uplne zastavi a motor s nim nepohne. Vobec nic som s tym nerobil, od vyroby bola hlava podlozena 3 ks podlozka 0,25 mm. S loziskami osky som nehybal, lebo boli dobre. Vazelinu som tiez vymenil. Narychlo som zo silonu vytocil dalsiu podlozku 0,75 mm. Trochu to pomohlo - prevod uz tolko nedrhne ale velmi rychle sa zacne hriat. Je tam nejaky postup, ako to spravne nastavit ? Ved pri rozoberani sa tam predsa nema co pohnut...


https://www.narex.cz/customsite-mvc/eka ... ebu_18_b-a
milan.83
Příspěvky: 826
Registrován: 25. 1. 2018, 7:26

2. 9. 2019, 5:52

já měl něco podobného. A byla to jen kravina - hřídelka povyjela v ložisku o půl milimetru. Stačilo naklepnout zpátky a byl klid. Nebyla to narexka, ale AEG
předválečný soustruh Volman, protahovačka HMS 850, Gude MIG 192/6K, frézka F1J2
HonzaHorka
Příspěvky: 1012
Registrován: 15. 11. 2009, 2:17

2. 9. 2019, 6:20

Správný postup ti neřeknu, ale ze zkušeností a že mi ať už narexek, AEG, atlascopco, Milwaukee, Bosch a podrobné prošlo rukama dost, jelikož to v práci opravujeme dnes a denně, tak ti opravdu povyjel rotor dopredu. Třeba jsi nedolisoval úplně ložisko a podobně, nebo se ti špatně usadila ta guma co je v ní uložené ložisko u uhlíků. Dle praxe musí mít převod v zubech vůli, jinak se moc hřeje. Pokud pootociš výstupní hřídeli tak musí být na obě strany trochu Cakl v zubech. Ne moc ale trochu jo. Jakmile to jde byť jen trochu ztuha je to špatně.
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

2. 9. 2019, 6:23

Vola cca 1mm na obvode kotuca.
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1188
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

2. 9. 2019, 6:39

Osobne by som to videl na chybu zloženia stroja. Mali nové ložiská rovnakú hrúbku ako pôvodné? Nieje rotor posunutý dopredu? - Dá sa to pozrieť na komutátor či sú uhlíky na svojom póvodnom mieste.

Prípadne sa pri rozoberaní prevodu povytiahla oska v ložisku v tej prírube.
kinedryl
Příspěvky: 229
Registrován: 19. 8. 2013, 10:29

2. 9. 2019, 8:38

Ale nie, nic sa nepohlo. Na kotve som len pretocil komutator a loziska predsa nemozu byt sirsie, ked su rovnake cisla ako tam boli. Naklepnute su nadoraz :) Zajtra to este raz cele rozhodim. Pozriem ten zadny domcek, ci tam nie je nejaky bordel, ktory by kotvu axialne odtlacal.


Povodne som mal len vymenit zaseknuty vypinac, kedze majitel tvrdil, ze flexa bola generalkovana. Ked som po otvoreni videl, v akom je stave (uhliky uplne na konci, domceky uhlikov vytavene a nakrivo, vyhrkane loziska), tak som zistoval, kedyze bola ta generalka. Z majitela vypadlo, ze len nedavno - pred 15 rokmi... Medzitym s nou postavili tri domy.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

2. 9. 2019, 9:03

kinedryl píše: 2. 9. 2019, 8:38 Z majitela vypadlo, ze len nedavno - pred 15 rokmi... Medzitym s nou postavili tri domy.
:lol: :lol: jo jo ty nový šunty nic nevydržej :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“