To je zase dneska den

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
majo477
Příspěvky: 873
Registrován: 28. 5. 2014, 8:39

18. 9. 2019, 7:14

Ja blbec,vsadil som na českú kvalitu a kúpil rojek,,a česi kúria v polských kotloch 😀,,6ta sezóna a som tiež spokojný,,,s tou kamerou to nemá chybu😀
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2258
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

18. 9. 2019, 7:25

Britt: jaký máš pokojový termostat? Chci ho tam ještě dát. Jen se mi nechtělo sekat do zdi, tak jsem chtěl ten bezdrátový. Dali jsme čtyřcesťák se servem a i spotřeba dřeva šla dolů. A když už je tam to servo, tak ten termostat by byl super. Mám k tomu napojenou i dílnu jen přes téčka a můžu to zavřít jen pomocí kohoutů a tam ještě nějaký ventil (tří/čtyřcestný) dám, abych si to mohl malinko zregulovat (na 20°C). Těma kohoutama a tou 1" termo hlavici na celý okruh to jde dost blbě...
mikiki
Příspěvky: 584
Registrován: 5. 1. 2011, 4:33
Bydliště: Vysočina

18. 9. 2019, 8:09

Taky jsem vsadil na české výrobce a po dlouhém vybírání a doporučení koupil kotel EkoScroll Alfa V7 Plus 19kW
Regulátor(termostat) bezdrátový: EcoMAX 800R
Kotel jede třetí sezónu a maximální spokojenost jak s kotlem tak s termostatem.
Zv.Petr
Příspěvky: 337
Registrován: 16. 7. 2018, 7:10
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

18. 9. 2019, 11:24

fmodel píše: 17. 9. 2019, 9:30 8 sezon ,a spoustu dalších vydrží ,je to odlitek i šnek je odlitej ...
Dobrá zpráva, praxe je nejlepší kritik. Asi do něj taky pudu...
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

18. 9. 2019, 11:39

stanik84 píše: 18. 9. 2019, 7:25 Britt: jaký máš pokojový termostat? Chci ho tam ještě dát. Jen se mi nechtělo sekat do zdi, tak jsem chtěl ten bezdrátový. Dali jsme čtyřcesťák se servem a i spotřeba dřeva šla dolů. A když už je tam to servo, tak ten termostat by byl super. Mám k tomu napojenou i dílnu jen přes téčka a můžu to zavřít jen pomocí kohoutů a tam ještě nějaký ventil (tří/čtyřcestný) dám, abych si to mohl malinko zregulovat (na 20°C). Těma kohoutama a tou 1" termo hlavici na celý okruh to jde dost blbě...

Mám tenhle https://www.greeneco.cz/www-greeneco-cz-13
Umí komunikovat s řídící jednotkou kotle.
lubbez
Příspěvky: 3141
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

18. 9. 2019, 11:39

Tak soustruh opět funguje. Nezbyl žádný šroubek, matička a ani ozubené kolečko. :-) A dokonce to má jednu novou funkci navíc. Půlená matka na trapéz už opět svírá a nesvírá. Tedy vlastně něco zbylo - tři ulomené zuby.
Koupil jsem ozubené kolo M2/14 zubů , to bylo původnímu nejpodobnější. Že je to modul 2 jsem změřil, ale průměr čajna originálu byl 30,8mm a řetězy Olomouc nabízely průměr 32mm. A teď kde je pravda? Nakonec to bylo jednoduché, pan čína použil hřeben s jinými dírami (asi) a to kolečko se tam prostě nevešlo, tak ho trochu ubral. Já postupoval prakticky stejně. Mám na dílně ještě Mn80 a k ní 100mm univerzálu, do které jde zasunout 20mm osa. Tím odpadly prakticky všechny problémy. Nejdřív jsem obrobil nové kolo a vyvrtal do něj díru 14mm, pak jsem stočil z osy to rozlámané kolo a udělal osazení 14mm + kousek a pak na to nalisoval kolo a heftnul ho elektrodou. Nakonec stočil 1,2mm z průměru, srazil hranky a náběhy zubů a bylo to. Převodovka převodovala na první sešroubování, chod po celé délce lože je OK. Na závěr jsem přidělal trapéz a zapínací šestihran. Pak ještě malé seřízení spínačů s HOTOVO. :-) Po výrazně blízkém seznámení s vnitřnostmi mašiny jsem docela dost rozhozenej. Vřeteno a věci kolem něj a dokonce i lože jsou fakt pěkně udělaný, elektrika je taky skoro jak podle našich norem. Předělával jsem ho na FM a 230V, tak jsem ho prolezl docela hodně. Nebylo tam trafo s primárem 230-400V a ani motor neměl klemy jako naše, ale šlo to. Ovšem to provedení převodovky v suportu, jako by bylo z 18 století i včetně obrábění. Přitom u vřetena je převodovka taky a ta je naprosto perfektní, všechny kola vč. výměnných jsou naprosto precizně udělané.
A teď technický dotaz. Toto je můj první větší soustruh s posunem v obou osách. Ale je to tady udělané tak nějak divně. Na suportu jsou dvě páky - jedna jedna otevře nebo sevře matici na trapézu a začne hýbat suportem v podélném směru. Pak je tam druhá páka, ta má tři polohy. Podélný posuv - nic - příčný posuv a to funguje i při otevřené matici na trapézu. Samozřejmě jsem nezkoušel použít obě páky najednou
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8158
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

18. 9. 2019, 11:51

Takhle je to správně. Ještě správnější je, že ta druhá páka má pět poloh (ještě totéž v opačném směru), že se nemusí reverzovat otáčení posuvové hřídele. U rozumných soustruhů jsou ty dvě páky vzájemně mechanicky blokované, že nejde dát současně posuv a závitový posuv, aby se to zbytečně nezničilo, takže bys obě páky najednou stejně asi nezařadil.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10090
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

19. 9. 2019, 12:01

Nevím jestli jsem tě pochopil ,ta matka je jen na řezání závitů a ta druhá páka je na klasické posuvy .Pozor při sepnuté matici nesmíš používat dorazy ,u klasického posuvu tou druhou pákou se posuv při překročení síly vypne (tedy u normálního soustruhu) tak že můžeš používat dorazy. Tu matici používej jen na řezání závitů a nenič jí zbytečným používáním ,jinak se používají klasické posuvy.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7174
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

19. 9. 2019, 6:50

přesně, matice je POUZE pro řezání závitů
ozubený hřeben je na ostatní posuvy
ty dvě páky by měly být navzájem mechanicky blokované
.....
průměr ozubeného kola při daném počtu zubů a modulu lze změnit tzv. korekcí ozubení
to se běžně dělá v případě, že je třeba osovou rozteč soukolí něčemu přizpůsobit
univerzální prodávaná kola mají korekci =0
mohl to být ten případ
pokud to chodí ke spokojenosti tak, jak jsi to udělal, bude to asi za cenu ne ideálního styku zubu kola s hřebenem
při vyšších otáčkách by to dělalo brikule
na posuvu suportu je to jedno
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
lubbez
Příspěvky: 3141
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

19. 9. 2019, 12:05

Děkuji všem za opravdu důležité informace. Sice jsem se živil za totáče jako elektromechanik a posléze se i jím vyučil, ale hlubší strojařské znalosti nemám. Těch 18 let ve fabrice mi dalo hodně, ale potom podnikání už bylo trochu o něčem jiném. Teď jako důchodce mám konečně čas na strojnické sebevzdělávání. Jenom pro představu, na první fotce je vyndaná osa vč. ostatních kol a na druhé opravená + origo ozubené kolo.
puvodni.jpg
nove_ozub.jpg
r4cv
Příspěvky: 2679
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

19. 9. 2019, 12:19

Tie zuby su pekne podrezane. Sa nedivim, ze praskli.
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

19. 9. 2019, 6:16

r4cv píše: 19. 9. 2019, 12:19 Tie zuby su pekne podrezane. Sa nedivim, ze praskli.
Takhle vypadá plánovaná životnost v praxi. :D
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“