Jak koupit stroj bez překupníka?

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
Marat
Příspěvky: 63
Registrován: 27. 11. 2015, 6:16

9. 11. 2019, 8:19

Ahoj,

chlapi, zkoušel jste někdo koupit mašinu (frézka, soustruh) bez překupníka?

Co jsem koukal na inzeráty na Bazoši, FB, tak všichni tihle vykukové mají stroje nafocené u majitele a zkoušejí je prodat, aniž by museli hnout prstem nebo stroj fyzicky vlastnili.

Třeba o tomhle nevím co si myslet, protože neví co prodává a hlavně jeho způsob nakládky stroje je zajímavý...takový Indický....https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Díky moc.
Zv.Petr
Příspěvky: 337
Registrován: 16. 7. 2018, 7:10
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

9. 11. 2019, 9:11

V čem je problém? Koupil jsem tak soustruh i frézu - je třeba často sledovat bazary a přemýšlet u toho... :mrgreen:
fidel47
Příspěvky: 447
Registrován: 4. 12. 2011, 6:55

9. 11. 2019, 10:59

Tak o tom vím já co si o tomhle myslet, má v inzerátech stroje za zajímavé ceny, jen proto aby jsi mu zavolal a on se ti pokusil prodat něco jiného za nezajímavou cenu. Jednou jsem k němu jel koupit s vozejkem sloupovou vrtačku o které mi tvrdil, že jí tam má, ve skutečnosti tam stály dvě jiné za nehorázné ceny. Když jsem mu vyčetl zbytečnou cestu a čas,tak mi řekl ,že tomu tak nerozumí... Jsem na něj přímo nabroušen.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

9. 11. 2019, 11:10

Co řešíte kucííí. Stačí kliknout na ostaní inzeráty a pokud je tam dalších 30 strojů je tajemství odhaleno. Navíc pokud něco sháním, tak inzeráty sleduju a po 14 dnech už si profláknutá čísla a jména pamatuju. Co spíš nechápu jsou prodeje tady na fóru. Občas tady někdo z členů nabídne pěkný stroj a místo toho aby se po něm zaprášilo, tak dostane čočku, jak to má drahé.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 11. 2019, 11:12

Obcas tu je pekny stroj za rozumne penize a nikdo ho nechce a pak tu vidim jak nekdo koupi nastetkovany srot od prekupnika a za dvojnasobek.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

9. 11. 2019, 11:49

Marat píše: 9. 11. 2019, 8:19 Ahoj,

chlapi, zkoušel jste někdo koupit mašinu (frézka, soustruh) bez překupníka?

Co jsem koukal na inzeráty na Bazoši, FB, tak všichni tihle vykukové mají stroje nafocené u majitele a zkoušejí je prodat, aniž by museli hnout prstem nebo stroj fyzicky vlastnili.

Třeba o tomhle nevím co si myslet, protože neví co prodává a hlavně jeho způsob nakládky stroje je zajímavý...takový Indický....https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Díky moc.
Kdysi jsem tam osobně byl - tehdy to byla taková plechová hala, mašiny z zrušené udržby dolů z Příbrami.
Nesmyslné ceny, šrotový, nefunkční stav stav, nabízený jako "použitelné bezproblémů do výroby" :mrgreen: - hlavně ale byla cena po příjezdu jiná, než v původní nabídce, stav neodpovídal popisu, místo toho, co jsem chtěl, nabízel zcela jiná pekla.
Že bude domluva extrémně těžká, mi bylo jasný po 10 sec, takže rychlý ústup byl vítězstvím.
Akci :roll: si pamatuji dodnes, nikdy více.
Uživatelský avatar
Wurm7
Příspěvky: 178
Registrován: 7. 7. 2018, 1:24
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

9. 11. 2019, 12:55

Marat píše: 9. 11. 2019, 8:19 Ahoj,

chlapi, zkoušel jste někdo koupit mašinu (frézka, soustruh) bez překupníka?

Co jsem koukal na inzeráty na Bazoši, FB, tak všichni tihle vykukové mají stroje nafocené u majitele a zkoušejí je prodat, aniž by museli hnout prstem nebo stroj fyzicky vlastnili.

Třeba o tomhle nevím co si myslet, protože neví co prodává a hlavně jeho způsob nakládky stroje je zajímavý...takový Indický....https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Díky moc.
Asi nerozumím úplně dotazu, ale já si stroje kupuji vždy rovnou od majitele. Jak "zkoušel jste někdo koupit mašinu bez překupníka"?.... :? To je dle mého dáno jednoduše tím, že je třeba zvednout se od PC a internetu a vyrazit ven. Lépe řečeno do terénu, mezi lidi, poptávat se, dát si inzerát apod. Pokud budeš koukat do PC, na Bazoš a na FB, tak tomu rozumím, že to už je dnes plné obvykle jen "přeprodávaných strojů". Málokdy se podaří narazit přímo na majitele a na dobrý stroj.

Chápu, že pokud se někdo ve firmách, zakázkách, ve strojírenství a tak nepohybuje, nebo jen krátce, tak nemá kontakty a blbě se něco hledá. Já tvrdím, že v každém městečku i vesnici je nějaký dobrý stroj na prodej. V kůlně či dílně po "dědovi", v bývalém JZD pod plachtou nebo přístřeškem, v bývalém komunále apod. Chce to jen se ptát, pátrat.

Dej si inzerát do místních novin u tebe v okolí. Pokud tam nejsou, tak prodejny: TESCO, PENNY. Napiš si lísteček, umísti a zkus to. Nebo poptej tady na fóru. Jak už zde bylo uvedeno, hodně krát se zde nabízí klenot a zájem žádný. Ale nic si z toho nedělej. Taky jsem z toho byl nejprve zmaten a pár "obchodníků" jsem objel než jsem prozřel. Neházel bych je ale do jednoho pytle, občas se narazí na výjimku a solidní jednání i obchodníka (i dobrý stroj za dobrou cenu).

Tak tady taky rovnou napiš, co konkrétně sháníš. Napsat soustruh, frézka to je dost neuchopitelné. Já například o soustruhu i frézce bez překupníka vím. Důležité je vydržet a hledat. Taky jsem byl netrpělivý, ale kluci mi to tady časem vysvětlili :D

Jo a důležité! (To není z mojí hlavy, ale zde od velmi zkušených). Shánět stroj se rovná mít prachy pořád v kapse, koukat a jakmile se něco objeví tak skočit na "kůň" a okamžitě jet. Rovnou s valníkem jako bys jel pro stroj. Jinak přijdeš o ty dobré. Vlastní zkušenost, prodávající nečekají a nerezervují. Zavolá mu někdo další, nabídne o litr víc a jsi druhý :)
Nebojím se dělat rukama a používat hlavu.
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

9. 11. 2019, 1:26

No, kdybych chtěl koupit třeba tohle https://stroje.bazos.cz/inzerat/1117929 ... 12-300.php
tak bych tý babě zavolal, že to chci, ale že to chci nejdřív vyzkoušet. Poslal bych tam kamaráda, kterej o tom něco ví, ten by zjistitl, kde to je, babě by řekl, že se mu na tom něco nelíbí, třeba cena, a pak bych za majitelem zajel sám a zkusil se s ním domluvit. Jestli by byl ochotnej se o tom bavit, to je sázka do loterie, ale třeba by to za pokus stálo.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

9. 11. 2019, 2:15

pafik píše: 9. 11. 2019, 1:26 No, kdybych chtěl koupit třeba tohle https://stroje.bazos.cz/inzerat/1117929 ... 12-300.php
tak bych tý babě zavolal, že to chci, ale že to chci nejdřív vyzkoušet. Poslal bych tam kamaráda, kterej o tom něco ví, ten by zjistitl, kde to je, babě by řekl, že se mu na tom něco nelíbí, třeba cena, a pak bych za majitelem zajel sám a zkusil se s ním domluvit. Jestli by byl ochotnej se o tom bavit, to je sázka do loterie, ale třeba by to za pokus stálo.
tak tohle je zrovna ten prekupnik, nebo ma hermanova dilny po cele cssr
https://www.bazos.cz/hodnoceni.php?mail ... nnov%C3%A1
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

9. 11. 2019, 2:29

No to je ale pěkná frézka. Nemá někdo nervy navíc, že by ze zajímavosti poptal cenu?
MAS FU2A, TOS SM16A
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

9. 11. 2019, 2:54

U těch malejch mašin to ještě celkem jde, ty se dají sehnat bez příživníků. Horší to je s těma velkejma. Už se těším, až budu shánět WHN10, ta se objevuje výhradně přes příživníky :roll:
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Zurko
Příspěvky: 85
Registrován: 10. 1. 2018, 9:03

9. 11. 2019, 3:13

Nakupuji jen když je to zajímavé. Na SV 18RA jsem čekal půl roku, abych ji koupil za 50 tisíc v pěkném stavu. FA3 to samé a na CNC jsem čekal 2 roky. Starší CNC scháním přes bankovní poradce. Fabrika chce koupit nový stroj a potřebuje se zbavit starého a první kdo o tom vi banka s kterou vyjednávají úvěr na nový stroj. Koupím CNC i s příslušenstvím a konzultaci s člověkem který na ni posledních 5let pracoval. Jedete na veletrhy a dny otevřených dveří prodejců nových cnc. Tam se tihle lidi vyskytují.
Marat
Příspěvky: 63
Registrován: 27. 11. 2015, 6:16

9. 11. 2019, 3:14

Já se ptal, protože jsem teď kupoval něco na truhlařinu a tam je to to samý, co v kovo sektoru. 50let stará mašina zralá na totální repas a frajer si jí někde vyfotil a chtěl po mě peníze jak za rok starý stroj. K prohlídce jsme se ani nedostali, protože mi nechtěl říct kam mám přijet, ale chtěl mě tam odvézt.... :shock:

Když vidím nabídku na Bazoši, tak přece není možný, aby to měli všechno koupený. Navíc, když je na fotce vidět, že je to pokaždé jiná hala. Tak jsem si říkal, proč se nedomluvit rovnou s majitelem a neplatit navíc nějakého vykuka.
HonzaHorka
Příspěvky: 1012
Registrován: 15. 11. 2009, 2:17

9. 11. 2019, 3:38

Jak již bylo řečeno mít prachy v kapse a hned jet pro stroj. Jinak to většinou uteče. Byl jsem se takhle jednou podívat a chlapikovy během mě půl hodinové návštěvy volalo asy 10 lidi a nabízely vyc. Pan byl ale vyjimka a velmi čestný tak jsem to vyhral.
Ale to se moc nezazije.
Radislav
Příspěvky: 323
Registrován: 16. 7. 2018, 8:26
Bydliště: Mantov

9. 11. 2019, 4:16

A nebo se stane co me. Mel jsem vyhlidle 2 masiny ,ktere jsem chtel koupit. Dokonce jsem nabidl vic nez prekupnik. Bohuzel uz to meli davno ve firme mezi sebou domluvene takze smolik. A jedna firma se zbavovala asi 5x MCV. Chtel jsem 1. No way. Prekupnik nabidl cenu za vsech 5 jinak nic.

Takze jsem byl nezajimavy ikdyz jsem nabidl vic za jeden stroj. Nezbylo mi nic jineho nez koupit od prekupnika na opravu.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“