Ultrazvuková čistička

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
r4cv
Příspěvky: 2694
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

24. 2. 2020, 3:50

robokop píše: 24. 2. 2020, 8:30 To mas lepsi v sajraku keramickejma teliskama
Na kazdou vec je dobry neco jinyho
keramické telieska do omielačky sú tiež v pláne. zatiaľ som ich "vyrobil" z nepoužiteľných brúsnych kotúčov, rozbil som ich pár a hotovo. Ale nie je to celkom ono.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

24. 2. 2020, 5:13

Milan199 píše: 24. 2. 2020, 6:34 Ahoj, máte někdo představu jak moc blbý nápad je lovit díly z čističky za chodu rukou ? Připadá mi, že to nebude moc příznivé pro zdraví.
Kolega tam loví docela často a nepřipadá mi to rozumné. Na netu jsem při zběžné prohlídce nic nenašel.
Myslím, že v klidu můžeš.
Ultrazvuk je mechanické kmitání, to Ti ruku sežere.
Nakonec se zeptej nějaké nastávající maminky. ;-)
Ty doktorské ultrazvuky sice jedou na výrazně vyšší frekvenci (řádově jednotky MHz), ale to je proto, protože s vyšší frekvencí stoupá rozlišitelnost.
zverodoktor
Příspěvky: 2994
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

24. 2. 2020, 8:24

Ja tam ruky cpem bežne, ale kvôli agresívnemu roztoku vo vani vždy v rukaviciach. Bez rukavíc cítiš na rukách jemné ihličky, nepríjemné je keď nechtom nájdeš nejakú väčšiu kavitáciu :lol: . Ale zrejme neškodné pri bežných výkonoch. Aspoň za predpokladu, že tam nebudeš tie ruky máchať pol hodinu. A okrem toho, nevidím dôvod, prečo si ten ultrazvuk na tých pár sekúnd kým tam predmety strčíš, či vyberieš vypnúť.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
t256
Příspěvky: 2835
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

18. 3. 2020, 5:04

Teď jsem vytáhl takovou ultrazvukovou fontanku, dela to nad miskou mlhu, ma to fungovat jako zvlhcovac vzduchu. Strcil jsem nad ultrazvukovy element prst a po asi 3 sekundach to bylo docela bolestive. Ted mne uz 1/4 hodiny boli prst jako kdybych se klepl po nehtu. Asi uplne nezavadne to nebude.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

18. 3. 2020, 5:56

t256 píše: 18. 3. 2020, 5:04 Teď jsem vytáhl takovou ultrazvukovou fontanku, dela to nad miskou mlhu, ma to fungovat jako zvlhcovac vzduchu. Strcil jsem nad ultrazvukovy element prst a po asi 3 sekundach to bylo docela bolestive. Ted mne uz 1/4 hodiny boli prst jako kdybych se klepl po nehtu. Asi uplne nezavadne to nebude.
To jsi ho dal NAD ten element? Tedy bez mechanického kontaktu?
Ulrazvuk je mechanické vlnění. To se vzduchem sice šíří, ale rozhodně ne moc. Mrdni kladivem do zavěšené kolejnice. Sice u toho možná ohluchneš, ale když dáš kus od toho prst, tak Tě asi bolet nebude.
Tak buď na Tebe ze spodu stříkalo to, čemu říkáš voda, ale bude to zřejmě nějaká koncentrovaná kyselina nebo louh. ;-)
Nebo Ti to někde elektricky probíjí.
Případně Tě přesně v té chvíli napadl koroňák, a pak Tě to bude bolet ještě aspoň 14 dní. ;-)
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

18. 3. 2020, 6:08

Prsty sa do ultrazvuku nestrkaju, mozete prist o cit v prste. A ine zdravotne problemy. To je to iste ako keby ste robili z zbijackou bez speci rukavic. Si najdite na nete co to spravi.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6946
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

18. 3. 2020, 6:13

atlan píše: 18. 3. 2020, 6:08 Prsty sa do ultrazvuku nestrkaju, mozete prist o cit v prste. A ine zdravotne problemy. To je to iste ako keby ste robili z zbijackou bez speci rukavic. Si najdite na nete co to spravi.
toje pravda ono i svářeči co hodně brousí můžou mít problémy , ale tady mluvil že ho bolí prst který měl nad ultrazvukovým zvlhčovačem ten má výkon 00 nic . S tím jsem si hrál dost a nikdy jsem nic nepočítil tak nevím .
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

18. 3. 2020, 6:21

Choroba z povolania následkom vibrácií najviac postihuje cievy, cievny systém. Človeka, ktorého postihne táto choroba z povolania, sa môže prejavovať vo viacerých štádiách. V prvom štádiu môže zamestnanec pociťovať precitlivenosť na zmenu teplôt, jemné bolesti. V druhom štádiu sa môžu končeky prstov, prípadne celé prsty zafarbiť do biela, prejaví sa znížená citlivosť v rukách, ruky môžu tŕpnuť a človek pociťuje mravčenie. V poslednom štádiu sú prsty sfarbené do modrej farby, sú opuchnuté, v najhoršom štádiu dochádza k odumieraniu prstov.
Milan199
Příspěvky: 2937
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

18. 3. 2020, 6:25

Jednak chci dodatečně poděkovat za názory. Jsem si vědom, že ultrazvuk se používá běžně i v medicíně / dentální hygiena, vyšetření /, ale ta expozice je pár minut za rok.

Strčit do toho pracku 300x za den - to už se mi nelíbí. Prostě mi připadá, že se to načítá a může se to po čase projevit. Prostě raději budu předposraný. Ten ultrazvuk využívám většinou jenom jako přihřívač vody se saponátem, kde to oplachuji od špon. Když už pouštím "bzučák" tak použiju košíček. Že tam kolega šahá za provozu se mi nelíbí, ale je dospělý ...

Dělal jsem před několika lety zakázku která nešla moc zautomatizovat. Hodně záleželo na citu pro přesné upnutí. Pravou rukou ukazováčkem jsem pak zmačkl tlačítko start. Denní porce 5000 kusů. Po pár týdnech mě začal ten prst bolet až mě to v noci budilo. Nakonec jsem tam musel dát závoru SICK a spínalo to když jsem dal ruku pryč. Ten prst mě pobolívá do dneška.
zverodoktor
Příspěvky: 2994
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

18. 3. 2020, 7:47

packa píše: 18. 3. 2020, 6:13 toje pravda ono i svářeči co hodně brousí můžou mít problémy , ale tady mluvil že ho bolí prst který měl nad ultrazvukovým zvlhčovačem ten má výkon 00 nic . S tím jsem si hrál dost a nikdy jsem nic nepočítil tak nevím .
No tak to som si myslel aj ja. Hral som sa s mlhovačom do terária ako na obrázku. Strčil som prst nad piezomenič do zdanlivo rozomilej fontánky nad ním a dopadol som rovnako ako t256. Asi je to viac fokusované alebo čo. Bolelo to jak čert dobrú 1/4 hodinu.
Pritom do ultrazvukovej vane strkám pracky pravidelne.
mlhovac-19w.jpg
mlhovac-19w.jpg (29.48 KiB) Zobrazeno 2383 x
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
t256
Příspěvky: 2835
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

18. 3. 2020, 7:58

Mex píše: 18. 3. 2020, 5:56 To jsi ho dal NAD ten element? Tedy bez mechanického kontaktu?
Ulrazvuk je mechanické vlnění. To se vzduchem sice šíří, ale rozhodně ne moc. Mrdni kladivem do zavěšené kolejnice. Sice u toho možná ohluchneš, ale když dáš kus od toho prst, tak Tě asi bolet nebude.
Tak buď na Tebe ze spodu stříkalo to, čemu říkáš voda, ale bude to zřejmě nějaká koncentrovaná kyselina nebo louh. ;-)
Nebo Ti to někde elektricky probíjí.
Případně Tě přesně v té chvíli napadl koroňák, a pak Tě to bude bolet ještě aspoň 14 dní. ;-)

Ten element vypada takto
https://www.higarden.cz/zvlhcovace/zvlh ... qPEALw_wcB
je ponoren cca 3cm ve vode a z vody nad nim po zapnuti vystrikava asi 5cm vysoko nad hladinu praminek vody a produkuje to bilou mlhu. Prst jsem srcil kousek pod hladinu vody do toho praminku vody, primo nad menic. Bylo to opravdu dost bolestive. Zadne probijeni apod. nehrozi, je to na 24V. Pokud strcim prst do nadrze kamkoliv jinde, nic se nedeje.

edit: zverodoktor byl rychlejsi
zverodoktor
Příspěvky: 2994
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

18. 3. 2020, 8:01

Kavitácia by jav docela vysvetľovala:
Ultrazvukové vlny vysokej intenzity ultrazvuk generovať kavitácie v kvapalinách. Kavitácia spôsobuje lokálne extrémne účinky, ako sú tekuté trysky až 1000km/HR, tlaky až 2000atm a teploty až 5000 Kelvin.
Read more: https://www.hielscher.com/ultrasonic-ca ... uids-2.htm

Taká kavitácia asi dokáže s nervovú bunku slušne rozhádzať.
Kto by si chcel čítať na dobrú noc:
https://www.umbjournal.org/article/S030 ... 2/fulltext
Naposledy upravil(a) zverodoktor dne 18. 3. 2020, 8:05, celkem upraveno 1 x.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6946
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

18. 3. 2020, 8:01

zverodoktor píše: 18. 3. 2020, 7:47
packa píše: 18. 3. 2020, 6:13 toje pravda ono i svářeči co hodně brousí můžou mít problémy , ale tady mluvil že ho bolí prst který měl nad ultrazvukovým zvlhčovačem ten má výkon 00 nic . S tím jsem si hrál dost a nikdy jsem nic nepočítil tak nevím .
No tak to som si myslel aj ja. Hral som sa s mlhovačom do terária ako na obrázku. Strčil som prst nad piezomenič do zdanlivo rozomilej fontánky nad ním a dopadol som rovnako ako t256. Asi je to viac fokusované alebo čo. Bolelo to jak čert dobrú 1/4 hodinu.
Pritom do ultrazvukovej vane strkám pracky pravidelne.
mlhovac-19w.jpg
Tak to čumím , no alespoň vím na co si dát pozor . dík za to .
t256
Příspěvky: 2835
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

18. 3. 2020, 8:06

Ten prst z vody vytahnes bleskove, to ti garantuju :-)
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6946
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

18. 3. 2020, 8:12

přesně tohle mám v jezírku v zimní zahradě dost jsem s tím laboroval , řešilj sem nasvícení jezírka a vodopád přez který cirkuluje voda tak se po něm valí ta studená mlha vypadá to velice efektně . takže jsem se ve vodě s tím máchal pěkných pár dní než jsem to vyladil a tohle se mi nestalo .
Mám prostě kliku . asi
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“