Díra 134

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
cCracck
Příspěvky: 59
Registrován: 17. 10. 2019, 11:55

3. 1. 2020, 2:09

Taková asi blbá otázka ale co už, jak nejlepe a nejvíc efektivně udělat 134 mm díru do hliníkových desek cca 250..? Tloušťka 8 mm. Bude se to dělat na cnc centru, jde mi o to jestli to vyvrtat nějakým vrtakem a pak ti rozjet třeba 20 frezkou hrubovačkou a pak finišerkou a nebo půjde i to jak kdyby objet třeba 10 hrubovačkou tak, aby střed materiálu zůstal neofrézovany a prostě upadl dolů.? Nemůže se pak něco stát? Nebo existuje něco jako vykruzovak? Že bych to vrtnul takovým vykružovakem třeba 130 a pak to dodělal frezou? 😂 Relativně lehká vec a jak nad tím přemýšlím 😂 díky za každou radu 😂 jo a jednalo by se o hodně velkou sériovku, tak to chci co nejefektivněji, kdyby ten střed materiálu zůstal, bylo by to nejlepší..
Radislav
Příspěvky: 323
Registrován: 16. 7. 2018, 8:26
Bydliště: Mantov

3. 1. 2020, 2:12

:roll: tohle me dost prekvapuje vzhledem k tomu ze mas v planu rozjizdet svoji firmu.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

3. 1. 2020, 2:31

objet to frézou a pak finiš samozřejmě jde, ovšem musel bys to dělat upnuté ve" vzduchu" aby ten kus měl kam odpadnout a zpomalit dořez, aby to odpadlo v klidu.. může se stát, že to fréza nakopne ono se to odrazí a frézu urazí..
nicméně pokud velká série tak si na to udělěj korunkovej vrták plus nastav vyvrtávací tyč na finiš a je to otázka chvilky oproti fréze, lepší povrch, dokonalá kruhovitost a hlavně rychlost
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
cCracck
Příspěvky: 59
Registrován: 17. 10. 2019, 11:55

3. 1. 2020, 2:42

Radislav píše: 3. 1. 2020, 2:12 :roll: tohle me dost prekvapuje vzhledem k tomu ze mas v planu rozjizdet svoji firmu.
Nojo, to tak je, když hlavní věci vím a takove blbosti nevím 😂 umím dělat různé 3d tvary, umím v Camu a dalších milion věcí a takove blbosti mě překvapí 😊 jen mě tohle zajímalo, jaký máte názor.. Osobně bych to asi propral 25 vrtakem, pak 20 hrubovačkou rozjel a pak na to vzal finišerku no, ale když jsou lepší způsoby, proč se je nenaučit 😊 člověk se pořád učí a dozvídá se nové věci
Milan199
Příspěvky: 2928
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

3. 1. 2020, 3:32

Nepíšeš nic o přesnosti otvoru. Pokud to má být přesné vypálil bych to s přídavkem /tak 3 až 5mm/ na laseru. Asi to vyjde levnější nežli to objíždět frézou. Vykružovákem to asi ani nepůjde - bude hodně záležet na jakosti materiálu.
Radislav
Příspěvky: 323
Registrován: 16. 7. 2018, 8:26
Bydliště: Mantov

3. 1. 2020, 3:53

cCracck píše: 3. 1. 2020, 2:42
Radislav píše: 3. 1. 2020, 2:12 :roll: tohle me dost prekvapuje vzhledem k tomu ze mas v planu rozjizdet svoji firmu.
No jo to tak je, když hlavní věci vím a takove blbosti nevím 😂 umím dělat různé 3d tvary, umím v Camu a dalších milion věcí a takove blbosti mě překvapí 😊 jen mě tohle zajímalo, jaký máte názor.. Osobně bych to asi propral 25 vrtakem, pak 20 hrubovačkou rozjel a pak na to vzal finišerku no, ale když jsou lepší způsoby, proč se je nenaučit 😊 člověk se pořád učí a dozvídá se nové věci
O to nejde. Ale informací ohledně toho kusu je málo. Jak psal například Milan. A těch způsobů jak to udělat aby výsledek byl stejný bude X variant. Je to velká serie ? Hodně velká ? Kolik kusů ? 1000 ? 10000 ? Vyplatí se na to udělat přípravek ? Vyplatí se na to třeba nechat udělat extra nástroje(koupit?) ? Nebo nechat něco udělat v kooperaci s technologii ,kterou nemám a finiš si dodělat ? To všechno musíš uvážit hlavně ty. Ostatně ne že by se mi to nelíbilo sem dát vždycky nějakej kus ,který potřebuju udělat nechat se tady pohádat 5 lidí a pak si z toho vzít to nejlepší a vydělat peníze :mrgreen:
lubbez
Příspěvky: 3155
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

3. 1. 2020, 9:41

Minulej rok jsem vrtal 80mm díry do 15mm duralu 2024. Dělal jsem to vrtákem, kterej vypadal jako ten z OBI na díry do sádroše, akorát byl masivnější. Koupil jsem ho v annonci asi za tři stovky a prodejce mi nabízel i větší průměry, které jsem nechtěl. V každém případě to ale bylo z Číny a ještě ke všemu to fungovalo. Ta korunka měla asi 10 tvrdokovovejch zubů a díra po ní byla vcelku OK. Prošel bych si čínský nářadí. Taky tady někdo nabízel pálení laserem, to mi přijde nejschůdnější.
cCracck
Příspěvky: 59
Registrován: 17. 10. 2019, 11:55

3. 1. 2020, 9:58

Moc děkuji všem za rady ☺️
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

4. 1. 2020, 9:34

Palenie laserom do 8 Al to ale chce nejaky ten prikon.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“