Zateplení sekčních vrat - závěs

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

10. 1. 2020, 9:36

Mám vážnou obavu, že hodně problémů přináší mizerné montáže, případně špatné stavební přípravy a zminované sání. Lamela Horman 67 Thermo má velmi slušnou izolaci díky lamelám s přerušeným tepelným mostem a hodnotou U 0,33 W/(m²·K). Kdo chce v garáži bydlet může doplnit o set ThermoFrame Hörmann. Když mi netáhne obrama co mají skoro 30m2 bude někde nějaká chybka :-(

Je to jako se střešníma oknama. Koupíme si "super kvalitu" od českého výrobce s montáží zdarma. Práce provedou umělci, kterí firma pravidelně loví na pracáku a zrovna nemají v pazouře stříkačku s dobrotou. Po roce zatékání okna majitel okna vyhodí a pořídí Rora. Ta nejsou špatná, ale prostě 2/3 kvality origoše. Kdo si prošel touto cestou nekoupí už nikdy nic jiného něž original Velux.

To Atlan: vše už bylo napsáno, stačí si to prostě pouze přečíst. ČTI. Jen doplním, že roletky jsou na mikro vrátka, potom už nevyjdou mechanicky na odolnost větru. Lamely a vidím to v reálu se prohýbají ve větru jako membrány.
To Xman: potom je i otázkou zda to máš jako vrata dílny, které otevřeš na jaře nebo standard garage, kde parkuješ. Pokud případ č.1 potom by to možná provizorně řešila nějaká hadrová zástěna, alespon abys přežil zimi-nezimu. Skvěle funguje černá 300 gramová geoška nařezana na pruhy, logicky se překryvající. Je to materiál skoro za nic. Jen pozor musí to být ta kvalitní černá. Špatně se sháni, ve stavebninách to je trošku podpultovka.
brutal
Příspěvky: 602
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

10. 1. 2020, 9:59

hej ta tlustá geotextilie je dobrý nápad, to asi taky použiju
Uživatelský avatar
Fugo
Příspěvky: 103
Registrován: 13. 12. 2019, 11:57
Bydliště: Jablonec n.N.
Kontaktovat uživatele:

10. 1. 2020, 10:53

Budete se chectat jak jsem blbej :-)
Nakonec stačilo povolit šrouby co drží držák kolečka na každým pantu a vymezit vůli tak aby vrata venku dosedla na tu těsnící gumu.
X-Men
Příspěvky: 57
Registrován: 16. 12. 2019, 10:58

10. 1. 2020, 11:39

Ha,ha, ba né Fugo v pohodě
To Elbarto přesně ,jak říkáš.
Byl jsem svědkem jak přijela parta montovat výlohy od Vekry
Výlohy byly velké a 3m vysoké
Když jsem viděl, že mají jen jedny Schit hliníkové nízké schůdky,jednu vrtačku a malou vodováhu.
Zeptal jsem se jak to chcete udělat.
No nějak to uděláme. Pak se rozpovidali jsou montážní parta, z Moravy
V pondělí přijedou a v pátek odjíždí domů.
Bylo pondělí právě začínali.
Ještě jsem se zeptal jestli to už někdy dělali.
Prý ještě ne. To je jejich první montáž a nikdy nic takového nemontovali míněno okna,dveře, výlohy
Prý si je zrovna smluvně najmuli.
No a výsledek byl katastrofální.
To je dnešní realita
Objednáte si kvalitní firmu i si za ní připlatíte a realita je , že firma má různé subdodavatele a nakonec k vám sejně přijede včera najmutá parta třeba Ukrajinců.
Avia fnc25, S32
X-Men
Příspěvky: 57
Registrován: 16. 12. 2019, 10:58

10. 1. 2020, 11:48

To Elbarto to je zajímavé ,ten odkaz na to těsnění ThermoFrame Hormann
Super je ,že se dá prý i dokonce dodělat,k již stávajícím vratům . Dik
Avia fnc25, S32
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

10. 1. 2020, 12:02

Ze zajímavosti jsem se podíval jaká vrata mám já.
Kdysi se jmenovali Elektrify, dneska jsou Elewood.
http://www.elewood.cz/garazova-vrata-sekcni
Když jsem je tehdy vybíral, tak jsem obrážel všechny výrobce na veletrzích. Všelijací velcí kluci jako Hormann měli plnou hubu řečí, jaké používají kosmické materiály a jak i jejich tenká vrata jsou zázračná. Tak jsem si nechal ukázat měřicí protokoly, a jako obvykle se ukázalo, že fyziku neokecáš.
Tyhle, co jsem pak koupil, byly za dobrou cenu, jsou pěkné, a tepelně jsou bezva. I podle měřicích protokolů, ale hlavně pak v praxi. A v barevném provedení s pěkným povrchem stály navíc o dost míň, že Hormann v nejlevnějším bílém hladkém provedení.

Když jsem stavěl barák, tak jsem nadělal spoustu chyb (jako asi skoro každý u prvního baráku). Ale zrovna ta vrata se fakt povedla, ta bych u dalšího baráku koupil zase od nich.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“