DPH

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
r4cv
Příspěvky: 2694
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

17. 2. 2020, 3:15

Josef píše: 17. 2. 2020, 1:50 ... čirý populismus a důvod k nasrání ...
to isté platí aj pre zvýšenie minimálnej mzdy. kopec ludí tlieska ako im vláda zdvihla minimálku a aká je dobrá.
ale z minimálky sa vypočítavajú odvody na sociálne, zdravotné a pod., tzn, že tlieskajú zdvihnutiu odvodov. :?
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

17. 2. 2020, 3:23

Martinhora píše: 17. 2. 2020, 2:02 Mě třeba osobně DPH nevadí, ale vadí mi, že ho musím pro stát vybírat zdarma na svoje náklady a to ještě pod pohrůžkou. I to ale nějak zkousnu, ale co nezkousnu nikdy je DPH ze spotřební daně - to je podle mě svinstvo.
ještě víc vadí, že jej musíš poslat státu často dřív, než ti to firma zaplatí nebo i když nikdy nezaplatí.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

17. 2. 2020, 3:47

bobik píše: 17. 2. 2020, 12:23
DPH je daň ze spotřeby
V ideálním světě neměla by být ta daň jen jedna s nějakým stropem? A to daň ze skutečného příjmu ať je to firma nebo jednotlivec. Tohle kouskování daní vede jen k tomu, že se pak zdaní i vzduch a slunce, pak počet nádechů a výdechů, počet prdů atd. Vede k obroskému nárůstu byrokracie, která pak sama spotřebuje to co vybere a na ty služby od státu, na které si platíme, jaksi nedojde. Silnice budou v čím dál horším stavu a zdravotnictví k ničemu, policajta uvidíš jen u daňové kontroly atd.
Otázkou pro příští revolucionáře tedy je, zda DPH ponechat či nikoliv. Jaký to má konkrétní přínos pro daňového poplatníka.
Vzduch a slunce uz zdaneny mas, nachazi se to na fakture za elektrinu, jmenuje se to podpora obnovitelnych zdroju
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

17. 2. 2020, 4:05

A devastaci orné půdy financuješ u pumpy, kde zase kupuješ biosložku v palivech. Proč je jejich používání u nás prodloužené? Kobliháři by to možná mohli vysvětlit.
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

17. 2. 2020, 4:13

Ono je to ještě složitější. DPH je klasická nepřímá daň, stejně jako spotřebka na palivo, nebo eko na soláry. A tohle všechno se ale platí prakticky okamžitě a hlavně obyčejný lidi (koncoví uživatelé) platí úplně všechno. Na druhou stranu je to ale prakticky jediný příjem státu, tedy když připočtu daně přímé. Daně opravdu neplatím rád, stejně jako většina ostatních lidí a stát to ví a proto ty nepřímé daně. Tam se to prostě nedá vochcat, 100 litrů na vstupu 150 na výstupu a že je rozdíl 50litrů dá i úplně tupej úředník. :-) A když je k tomu ještě kontrolní hlášení, tak tam už není prostor na podvod. Obyčejnej člověk nemá prakticky šanci. Ale na druhou stranu už ti nehrozí, že přijdeš o velké prachy. Cokoli nad 10000,- korun posílám výhradně jako zálohovku, která není daňovým dokladem. Pokud se mi stane, že mi někdo dluží, tak mu po čase zavolám a pokud nedojde ke kurevsky rychlé nápravě kontaktuju jeho berňák. Když mi mezi tím proběhne kvartál s DPH, tak ho můžu nechat označit jako nespolehlivého plátce DHP a už si prakticky neškrtne. Co se týká podvodů, to je jiná. Na to mají patent hlavně soudruzi, co nás vedou a bez rozdílu přesvědčení a příslušnosti k politické straně. Ty co jsou momentálně u moci mají ty mantinely širší. :-) A upřímně, kdybych tu možnost měl, budu si přikrádat taky.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

17. 2. 2020, 4:29

Ještě jste mi nikdo nevysvětlil, jaký výhody to má pro občana? Jestli díky tomu máme lepší silnice, než by jsme měli, nebo lepší školství, zdravotnictví, sociální péči...
Třeba v USA DPH nemají, proč pak asi. V Číně se to chystají zavést, tam asi státu dochází prachy.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

17. 2. 2020, 4:51

bobik píše: 17. 2. 2020, 4:29 Ještě jste mi nikdo nevysvětlil, jaký výhody to má pro občana? Jestli díky tomu máme lepší silnice, než by jsme měli, nebo lepší školství, zdravotnictví, sociální péči...
Třeba v USA DPH nemají, proč pak asi. V Číně se to chystají zavést, tam asi státu dochází prachy.
mame diky tomu vice uredniku, policistu, kamer, radaru, registru a spoustu byrokracie, ktera by bez penez nemohla existovat, nesmime take zapomenout na prerozdelovani vybranych penez, to je velice financne narocna operace, podoba se to noseni vody v deravem kyblu, to ti musi stacit, uz me boli prstiky
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

17. 2. 2020, 5:20

bobik píše: 17. 2. 2020, 4:29 Ještě jste mi nikdo nevysvětlil, jaký výhody to má pro občana? Jestli díky tomu máme lepší silnice, než by jsme měli, nebo lepší školství, zdravotnictví, sociální péči...
Třeba v USA DPH nemají, proč pak asi. V Číně se to chystají zavést, tam asi státu dochází prachy.
bych řekl, že jsi nepochopil, co ta zkratka znamená - Dobrovolně Převedená Hodnota.
Prostě že to z uhlíře dobrovolně :mrgreen: dostali.
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

17. 2. 2020, 5:23

V USA zase maji dan z prodeje.
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

17. 2. 2020, 5:28

vvitty píše: 17. 2. 2020, 5:23 V USA zase maji dan z prodeje.
A kolikpak asi tak ta sales tax v USA je?
https://en.wikipedia.org/wiki/Sales_tax ... ted_States
Fifík
Příspěvky: 693
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

17. 2. 2020, 6:41

bobik píše: 17. 2. 2020, 4:29 ...Třeba v USA DPH nemají, proč pak asi. ...
Ale ve finále jsou na tom stejně, né-li hůř. Když jsem to probíral s kolegy z korporátu v Texasu u steaku, tak jsem byl trochu i rád, že žiju tu. Všichni střední management, takže žádný sociálové.
Oni dávají třeba 50% svýho výdělku na všmožný soukromý pojištění - zdravotní, sociální, splácení hypo, dlouhodobá neschopnost - vše ze svýho. Když to nemáš z čeho zaplatit, nechají tě na emergency chcípnout. Prostě každá mince má dvě strany.
Tady je nejhorší, že vybraný daně se brutálně přerozdělují a na každým stupni se část někomu zadrhne pod nehty a na místo určení reálně dorazí prd a nebo je to ještě zneužito na hovadiny. :?
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

17. 2. 2020, 7:14

Fifík píše: 17. 2. 2020, 6:41
bobik píše: 17. 2. 2020, 4:29 ...Třeba v USA DPH nemají, proč pak asi. ...
Ale ve finále jsou na tom stejně, né-li hůř. Když jsem to probíral s kolegy z korporátu v Texasu u steaku, tak jsem byl trochu i rád, že žiju tu. Všichni střední management, takže žádný sociálové.
Oni dávají třeba 50% svýho výdělku na všmožný soukromý pojištění - zdravotní, sociální, splácení hypo, dlouhodobá neschopnost - vše ze svýho. Když to nemáš z čeho zaplatit, nechají tě na emergency chcípnout. Prostě každá mince má dvě strany.
Tady je nejhorší, že vybraný daně se brutálně přerozdělují a na každým stupni se část někomu zadrhne pod nehty a na místo určení reálně dorazí prd a nebo je to ještě zneužito na hovadiny. :?
jo, treba kadibudka za 3.5mega, nebo ted mame v brne na chodske, dve soubezne cyklostezky, jedna na chodniku a druha je namalovana na zrekonstruovane vozovce
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

18. 2. 2020, 12:25

milan584 píše: 17. 2. 2020, 5:28
vvitty píše: 17. 2. 2020, 5:23 V USA zase maji dan z prodeje.
A kolikpak asi tak ta sales tax v USA je?
https://en.wikipedia.org/wiki/Sales_tax ... ted_States
Nizsi nez v Evrope. Oni tam ty dane maji vubec tak nejak nizsi, zas na druhou stranu soukromy pojistky stoji ranec.
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

18. 2. 2020, 1:08

Teď jsem jel z jednání v Berouně a nějak jsem se zamyslel nad tím Babišovo pivem. Ač nerad, on má pravdu. Když se sníží DPH pro neplátce, má to levnější. Příklad - sud/50l,třeba za za 1000 korun bez DPH, dřív platil hospodskej 1210korun, tedy jedno pivo ho stálo 12,1 koruny, při 10% DPH ho bude stát jenom 11 korun. Ty další věci jako 15% za něco a 21% za něco jiného se ho vůbec netýká, protože není plátce a má jen jednu cenu. Taky jsem naskočil pisálkům na to, že je to jinak a rozčiloval se, jaký jsou ty Babišovci zmrdi.Pak jsem stál 20 minut ve frontě na dálnici proti reklamně na Staropramen a sic nerad měním názor, ta sleva tam je jasná. :oops:
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22399
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

18. 2. 2020, 1:17

Sleva je jasna za cenu bordelu pro platce. Proste sice splnil slib ale nerekl to za b)

To je jak v tom vtipu kde tvrdi ludi se budou mit lip. A v druhe vete: a tady je seznam tech lidi.

On spoustu slibu vpodstate splnil. Ale za jakou cenu. To uz se moc nepropaguje.

Pridal kde komu duchodcum ucitelum ale kde na to vzal....
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“