DPH

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

19. 2. 2020, 6:37

milan584 píše: 19. 2. 2020, 5:26 ... tak tomu může věřit akorát idealista typu jako Mex.
Děkuji za mé hodnocení.
Ale v podstatě máš pravdu. Skutečně se snažím na všechno pohlížet pokud možno pozitivně. Minimálně do doby, než se reálně prokáže, že to tak není. Rozhodně si nechci kazit život škarohlídským nazíráním na všechno, jak mi všichni ubližují a ze všech sil se mě snaží ojebat a zničit.
Mám kolem sebe lidi šťastné i nešťastné. A není to tak, že ti šťastní by se měli objektivně líp. Často spíš naopak. Ale dívají se na svět pozitivně, na rozdíl od těch trvale nasraných.

Měli jsme u nás už spoustu premiérů. A podle mnoha lidí to všechno byli naprostí debilové, podvodníci a podobně. A vůbec všechno stojí za hovno a všichni jsou blbí a zlí.
Já hodně věřím na hlasování nohama. Proto taky komanči tuhle možnost zařízli hned v zárodku. No a právě tohle hlasování ukazuje, že ta realita bude trochu jiná. Jsme jediná země bývalého tábora míru, kde počet obyvatel stoupá. A kde dokonce po revoluci ani nedošlo k hyperinflaci. Teď tedy neberu v potaz Reich, ten měl poněkud jiné podmínky.

Takže abych se vrátil k tomu DPH. Babiš chtěl zlevnit pivo. Je teď jedno, jestli si tím jen chce koupit voliče, nebo třeba opravdu chce, aby byli lidi spokojení.
No ale celkově pivo zlevnit nemohl, protože má nad sebou většího šéfa - EU. A podle tamních regulí alkohol musí být ve vyšší sazbě DPH. Ale výjimka se dá udělat právě u prodeje ve formě služby. Tak to tak nalinkoval. A vše ostatní už jen z toho plyne.
Uživatelský avatar
Fugo
Příspěvky: 103
Registrován: 13. 12. 2019, 11:57
Bydliště: Jablonec n.N.
Kontaktovat uživatele:

19. 2. 2020, 7:18

Já bych jen upozornil, že prvně rozdílná sazba DPH byla vysvětlena jako pomoc hospodám jako jakási kompenzace za eet. Tzn. Koupí z 21% ale prodá s 10% ale né, že to pivo zlevní, konečná cena bude stejná a hospoda "vydělá " víc o těch 11% co jí zůstanou...
Takže cena pro koncaka bude stejná ať si to vypije v místě nebo si to odnese, jen by se dle toho měla poslat státu jiná daň.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

21. 2. 2020, 6:21

Mimochodem jak někdo psal že hospodský pri te zmene dph musí požádat o vratku dph což může být podnětem ke kontrole z fú..
Pokud koupí od pivovaru sud za 1000 a zaplatím 21% dph pivovaru tedy 210kc poté to pivo v hospodě prodá za 2000kc s 10%dph tak zaplatí státu 200kc Dph.. požádá tedy o vratku na dph o těch 10kc že sudu? Pokud už prodá za 2100kc sud tak žádná vratka už není?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

21. 2. 2020, 6:35

RaS píše: 21. 2. 2020, 6:21 Mimochodem jak někdo psal že hospodský pri te zmene dph musí požádat o vratku dph což může být podnětem ke kontrole z fú..
Pokud koupí od pivovaru sud za 1000 a zaplatím 21% dph pivovaru tedy 210kc poté to pivo v hospodě prodá za 2000kc s 10%dph tak zaplatí státu 200kc Dph.. požádá tedy o vratku na dph o těch 10kc že sudu? Pokud už prodá za 2100kc sud tak žádná vratka už není?
Ano, přesně tak to je.
Jen ta formulace "pivo v hospodě prodá za 2000kc s 10%dph tak zaplatí státu 200kc Dph" není moc správně (resp. je to trochu nešťastná formulace).
Prodá to s DPH 200 Kč, tím mu vznikne daňová povinnost 200 Kč. Státu zaplatí jen rozdíl mezi vzniklou touto daňovou povinností a odečtem DPH na vstupu.
Takže to chce prodávat pivo víc než 2x dráž, než ho nakoupil. V praxi ale spíš skoro 3x dráž, protože do daňového odečtu na vstupu mu vleze i DPH třeba z Jaru, kterým myje (aspoň občas) ty krýgle.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“