Nebezpečný prach

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
huper
Příspěvky: 20
Registrován: 26. 1. 2020, 3:43

15. 7. 2020, 9:26

V priemysle sme vystavený prašnému prostrediu ktoré je niekedy horšie ako vírusy a baktérie. Na prachových časticiach ktoré sa nám dostávajú hlboko do dýchacieho systému sa nám do tela dostávajú ešte aj toxické látky.
Riešenie sú rôzne práčky vzduchu kde ma ale odrádza častá predpísaná výmena filtra ktorý neni lacný.
Potom som videl po rôznych dielnach pod stropom zavesený profi filtračný systém ktorý tiež prehánal vzduch cez dva velké filtre cena bola cca 500 - 600 € ale ten hluk ma odrádzal.
podobný systém len amatérsky majú malé dielne spravené z ventilátora a klasických plochých filtrov vzduchu do interiéru auta.

Riešite vôbec niekto takéto problémy ?
josef109
Příspěvky: 606
Registrován: 21. 5. 2017, 5:15
Bydliště: Praha

15. 7. 2020, 9:53

Mně dělá větší potíže neustálá výměna vzduchu, nežli prašné prostředí. V extrémních případech (třeba celodenní řezání flexou) si beru respirátor.
Uživatelský avatar
Meki
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 4. 2020, 11:37

15. 7. 2020, 10:25

No nevím, znám několik pánů brusičů na kulato a na plocho, žádné odsávání prachu při orovnávání a aerosolu z emulze, většinou mají přes 80let a bez problémů. Ale je pravda co se týče broušení na kulato tak mám brusku v malé prostoru a po chvilce mě aerosol z emulze štipe v nose tak alespoň větrám. ale mám v plánu koupit odsávání s odstředivkou aď mi ta emulze nelítá oknem pryč, za 14h broušení se ztratí i 10l emulze!!!
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1188
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

16. 7. 2020, 7:04

huper píše: 15. 7. 2020, 9:26
Potom som videl po rôznych dielnach pod stropom zavesený profi filtračný systém ktorý tiež prehánal vzduch cez dva velké filtre...

Riešite vôbec niekto takéto problémy ?
Niečo podobné som kedysi riešil pri vzniku prachu v stolárskej dielni (trochu iné ako aerosol). Nakoniec to dopadlo tak že vlastne tá cirkulácia vzduchu ešte viac víri prach v dielni a má význam ju púšťať iba v čase neprítomnosti aby sa vzduch prečistil. Takže nakoniec sa len zvýšila filtrácia odsávania a v prípade nutnosti nastupuje tvárová maska s potrebnými filtrami.
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

16. 7. 2020, 7:21

Já osobně používám ty modré jednorázové roušky. Kdysi jsem jich koupil krabici 500 ks za 1200 korun a ještě jich tam pár mám. Teď s tím koronavirusem je cenovka trochu jinde, ale i 20 korun za den se sá za ochranu zaplatit. A když už se blbě dejchá, tak je zasranaá a vyhodit a použít novou.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“