Nákupy z Číny po Novém roce

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
rawen
Sponzor fora
Příspěvky: 1559
Registrován: 15. 3. 2008, 12:22
Bydliště: Prostějov

22. 12. 2020, 5:41

Nazdar.
Zřejmě všichni nakupujeme z Číny (ve smyslu "bez českých překupníků"). A v různých vláknech je tu plno odkazů na další a další zboží.
Řešíte někdo nová celní pravidla od roku 2021? Anebo to necháváme na prodejci?
Mně osobně nevadí zaplatit státu, ale to nehorázné výpalné za zpracování jsem dal jednou a nikdy víc!

Předem díky za vaše komentáře, Radek
soustruh Bernardo 500, frézka Proxxon
(CNC Tron, CNC Proxxon MF70)
zverodoktor
Příspěvky: 2984
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

22. 12. 2020, 8:45

Ahoj,
našťastie mnohí obchodníci už majú sklady v EU, na Ali to majú vypísané s možnosťou výberu zeme odoslania. Akurát neviem, ako na Ali vyhľadávať iba obchodníkov, čo posielajú daný tovar priamo z EU, čo dosť zdržuje. Ceny síce niesú úplne ako v Číne, je v nej zohľadnená DPH a clo, ale zas to príde do týždňa. Problémom je obmedzený sortiment, ale aj to sa vylepšuje. Konkrétne na frézky a iné veci k CNC občas pohľadám obchody v Nemecku ( ale napríklad aj deluxcnc.eu zo Slovenska), tam sa dajú nájsť obchodníci s čínskymi vecami za znesiteľné ceny. Výhodu vidím v možnosťi reklamácie a aj vrátenia tovaru.
Osobne dúfam, že čínania časom vyrobia niečo ako EU Aliexpress, kde sa bude predávať tovar naskladnený v EU, prípadne ho budú vedieť colne a daňovo vybaviť v rámci hromadných dovozov a následne odposlať v rámci EU. Tak by odpadli aspoň tie nezmyselné poplatky za colné konanie.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

22. 12. 2020, 9:26

Stare Pravidla platia do 07/2021 tak ze estw mate chvilku cas.
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

22. 12. 2020, 9:38

zverodoktor píše: 22. 12. 2020, 8:45 ... Výhodu vidím v možnosťi reklamácie a aj vrátenia tovaru....
Ale ja zadne tyhle ochranarske nesmysly nechci. Vim co kupuji, davam prednost nizsi cene, pripadne jsem schopen si to vyresit z cinanem sam. Cela tahle saskarna se zarukami a vracenim zbozi apod. stoji celkem velke prachy, ktere plati pouze a jen zakaznik.

Osobne taky nemam problem se zaplacenim DPH a cla, pokud by byl vytvoren nejaky IT system kde bych si to zadaval sam, byl bych v klidu. Jenze sami vime jak to pod vedenim toho pojebaneho babise s IT zakazkami u nas vypada.
Aris
Příspěvky: 684
Registrován: 15. 11. 2012, 8:21

22. 12. 2020, 9:45

Sice víš co kupuješ, ale kolikrát ti přijde něco úplně jiného. A fakt chceš platit za něco, co jsi objednávat nechtěl? Nebo mi přišlo z Číny poškozené zboží tak, že nešlo používat.
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

22. 12. 2020, 10:00

Mě v případě vadné dodávky Číňan téměř vždy vrátil peníze.
Český obchod mi za posledních 30 let uznal reklamaci jen asi 2x, za CD mechaniku a flexu z Lídlu. Vše ostatní, jako např. štípačku či elektropilu zamítli.
Ale už jsem tak 8 let nic nereklamoval, účty totiž hážu do koše 🤣
Běžně nakupuju v Polsku a Německu, takže český obchod na mě tratí, si to holt s těmi zamítnutými reklamacemi měli rozmyslet.
MAS FU2A, TOS SM16A
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

22. 12. 2020, 10:35

Aris píše: 22. 12. 2020, 9:45 Sice víš co kupuješ, ale kolikrát ti přijde něco úplně jiného. A fakt chceš platit za něco, co jsi objednávat nechtěl? Nebo mi přišlo z Číny poškozené zboží tak, že nešlo používat.
Pokud ses vahavy straspytel a chces mit vsechny mozne i nemozne jistoty, zaruky, pojisteni, moznosti jakekoliv sve rozhodnuti vratit zpet apod. jez jsou ale casto jen iluzorni, pak ti nakup v EU bude vyhovovat.

Ale nechapu proc chces brat moznost volby jinym, kteri si sve obchodni vztahy jsou schopni s obchodniky resit sami a nepotrebuji byt svazovani milionem narizeni za ktere musi platit jak mourovati. Ja jsem v cine realizoval snad stovky az tisice obchodu a kdyz vim co od toho cekat, ocenim spis polovicni cenu nez nejake imaginarni zaruky.

Pokud ale cekas, ze na ebay koupis za $10 kozenou bundu kde bude sedet velikost, odpovidat kvalita materialu apod, ses naivka a nakupovani v Cine pro tebe opravdu neni :-)
Aris
Příspěvky: 684
Registrován: 15. 11. 2012, 8:21

22. 12. 2020, 11:40

Sorry bro, ale jsi evidentně mimo. Já nikomu nic nechci brát.

Jen upozorňuji, že když ti přijde malá univerzalka 80mm místo objednané velké univerzalky 125, tak je ti k prdu, že ti číňan vrátí peníze. Když tu zakázku nemůžeš udělat teď hned. Je tu také faktor času, kdy si připlatíš za něco, co potřebuješ teď hned. Já nemám čas na experimenty, jestli se čínský soudruh uráčí poslat to, co chceš koupit.

Ty si klidně nos čínske kožené bundy, to ti nikdo nebere. Já teda nemám z oblečení žádnou věc z Číny, ale to je každého volba.)
Modros
Příspěvky: 1670
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

22. 12. 2020, 12:07

Aris píše: 22. 12. 2020, 11:40 Sorry bro, ale jsi evidentně mimo. Já nikomu nic nechci brát.

Jen upozorňuji, že když ti přijde malá univerzalka 80mm místo objednané velké univerzalky 125, tak je ti k prdu, že ti číňan vrátí peníze. Když tu zakázku nemůžeš udělat teď hned. Je tu také faktor času, kdy si připlatíš za něco, co potřebuješ teď hned. Já nemám čas na experimenty, jestli se čínský soudruh uráčí poslat to, co chceš koupit.

Ty si klidně nos čínske kožené bundy, to ti nikdo nebere. Já teda nemám z oblečení žádnou věc z Číny, ale to je každého volba.)
mas na sobe z ciny od ponozek po kulicha ani o tom nevis...naivne si myslis ze adidas ti udelal ty pruhy v eu.....no nic....
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

22. 12. 2020, 12:12

Modros píše: 22. 12. 2020, 12:07
Aris píše: 22. 12. 2020, 11:40 Sorry bro, ale jsi evidentně mimo. Já nikomu nic nechci brát.

Jen upozorňuji, že když ti přijde malá univerzalka 80mm místo objednané velké univerzalky 125, tak je ti k prdu, že ti číňan vrátí peníze. Když tu zakázku nemůžeš udělat teď hned. Je tu také faktor času, kdy si připlatíš za něco, co potřebuješ teď hned. Já nemám čas na experimenty, jestli se čínský soudruh uráčí poslat to, co chceš koupit.

Ty si klidně nos čínske kožené bundy, to ti nikdo nebere. Já teda nemám z oblečení žádnou věc z Číny, ale to je každého volba.)
mas na sobe z ciny od ponozek po kulicha ani o tom nevis...naivne si myslis ze adidas ti udelal ty pruhy v eu.....no nic....
i ty šprcky dělaj v číně :mrgreen:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Aris
Příspěvky: 684
Registrován: 15. 11. 2012, 8:21

22. 12. 2020, 12:14

Podle sebe soudím tebe? Když nevíš, tak nemudruj :)
Namátkově co mám na sobě. Boty z Anglie, ponožky a ty další věci z Čech, kabát mám od švadleny co bydlí o 3 ulice pode mnou. Kalhoty dtto. Rukavice, pásek a peněženku taktéž z Čech.
Ale já vím, třeba má ta švadlena na šicím stroji vypínač z Číny. :)
xener
Příspěvky: 853
Registrován: 2. 3. 2019, 12:48

22. 12. 2020, 12:37

Aris píše: 22. 12. 2020, 11:40 Sorry bro, ale jsi evidentně mimo. Já nikomu nic nechci brát.

Jen upozorňuji, že když ti přijde malá univerzalka 80mm místo objednané velké univerzalky 125, tak je ti k prdu, že ti číňan vrátí peníze. Když tu zakázku nemůžeš udělat teď hned. Je tu také faktor času, kdy si připlatíš za něco, co potřebuješ teď hned. Já nemám čas na experimenty, jestli se čínský soudruh uráčí poslat to, co chceš koupit.

Ty si klidně nos čínske kožené bundy, to ti nikdo nebere. Já teda nemám z oblečení žádnou věc z Číny, ale to je každého volba.)
ty robis zakazky na zeleze z aliexpresu? doteraz som myslel ze alik je na hobby doma, nie na zakazky, s tym si moc dobre meno naspravis
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

22. 12. 2020, 12:44

fmodel píše: 22. 12. 2020, 12:12
Modros píše: 22. 12. 2020, 12:07
Aris píše: 22. 12. 2020, 11:40 Sorry bro, ale jsi evidentně mimo. Já nikomu nic nechci brát.

Jen upozorňuji, že když ti přijde malá univerzalka 80mm místo objednané velké univerzalky 125, tak je ti k prdu, že ti číňan vrátí peníze. Když tu zakázku nemůžeš udělat teď hned. Je tu také faktor času, kdy si připlatíš za něco, co potřebuješ teď hned. Já nemám čas na experimenty, jestli se čínský soudruh uráčí poslat to, co chceš koupit.

Ty si klidně nos čínske kožené bundy, to ti nikdo nebere. Já teda nemám z oblečení žádnou věc z Číny, ale to je každého volba.)
mas na sobe z ciny od ponozek po kulicha ani o tom nevis...naivne si myslis ze adidas ti udelal ty pruhy v eu.....no nic....
i ty šprcky dělaj v číně :mrgreen:
ty se kupodivu z cech prestehovali do byvaleho nacistickeho nemecka
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

22. 12. 2020, 12:48

Je rozdil jestli budu kupovat obleceni nebo vyrobni stroje do firmy, to z ebay nikdy kupovat nebudu. A je uplne jedno jestli to budu brat od evropskeho prekupnika nebo primo od cinana. Ale treba dnes jsem objednal desitky metru smrstovaci buzirky a rohodne za takovou vec nehodlam platit dvojnasobek abych mel nejake zaruky a podobne nesmysly.
Naposledy upravil(a) t256 dne 22. 12. 2020, 12:49, celkem upraveno 1 x.
Aris
Příspěvky: 684
Registrován: 15. 11. 2012, 8:21

22. 12. 2020, 12:49

Já se tím ale neživím, a kamarádům je fuk, že ten plocháč je vyvrtany na čínské nezávislé ctyrcelistovce. :) Protože nemám lícní desku, tak jsem si objednal tu nezávislou ctyrcelistovku z Číny.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“