IP wifi kamery

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
opez
Příspěvky: 78
Registrován: 19. 11. 2012, 1:46

9. 4. 2021, 8:07

Dobrý den,

kamarád mě požádal o wifi kameru.
nemáte odzkošenou kameru
požadavky

duležite
aplikace na mobil
sd karta
rozumné rozlišení (střežení pozemku)
vice kamer v jedné aplikaci

meně duležite
možnost přisvítu IR reflektorerm
kdyby uměla rozšířít wifi sít aby mohly byt další kamery dál od domu
moznost ukládaní na vzdálenem serveru

cenove rozpětí 1000,- az 2000,- za kameru

je to pro farmaře tak typ nainstalovat a nestarat se

díky moc mi to pomůže
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

9. 4. 2021, 4:27

Používáme TPlink TAPO
na technologii se jich pár dá, nastaví do mobilu a je hotovo. Pak při problému se stačí mrknout, případně najít záznam co tam kdo vyváděl.
fungují spolehlivě i v průmyslu, prach, vibrace, ...
Jediné co mě vadí, že nejde připojit na PC, jen mobil (android).
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

9. 4. 2021, 5:58

... snadná odpověd a za mini peníze. Pokud chceš ukládání v profi pojetí budeš cca 10x fin. jinde. Jedinou nevýhodou je connect výhradně přes China servery (když se připojuješ vzdáleně) a někdy prostě čekáš nez data obletí zeměkouli, v rámci vlastní sítě bez problémů. Provozuji Hikvisiony na NVR i tyhle hračky a nelibostí si uvědomuju, jak drahé značky upadají a laciné docela fungují :-(

Mobile app OK
SD OK
rozlišení HD
počet kamer bez omezí za free
IR perfektni, lepší než drahé kamery
ukládání pouze na SD, při aktivaci PIR senzoru ihned odešle (ksicht toho, kdo jí čoruje)

https://www.aliexpress.com/item/4000357 ... web201603_
opez
Příspěvky: 78
Registrován: 19. 11. 2012, 1:46

9. 4. 2021, 8:49

diky moc obě jsou dobré ta xiaomi je hodně zajimavá
opez
Příspěvky: 78
Registrován: 19. 11. 2012, 1:46

10. 4. 2021, 5:33

u té xiaomi
na free učtu uložení 7 dní s detekcí pohybu zdarma
to je pěkné

Co NAS stačí někde rozjed sambu a fuguje to?
Dawe
Příspěvky: 2509
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

10. 4. 2021, 7:25

opez> za me v tehle cenove relaci Foscam. Umi vsechno na co si vzpomenes, dnes maji fakt uz dobrou obrazovou detekci pohybu, addon do Kodi a nedaji se uz par let snadno hacknout :)
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

10. 4. 2021, 8:29

Pod Xiaomi Home nejsem schopen iCloud rozjet a žádné free se nekoná. Platby za ukládání je nutné provádet juanech :-( Ostatně proč ? Na kartě mám týden, dostupný i mimo home sít a když kameru smažka krade, tak kamera fotí a rychle odesílá. Ostaně bez jejich appky tohle smysl nedává. Potom nic nehrotím a z krabice ve skladu vyndám další ks. Za 30USD mi to žíly netrhá, tohle není systém pro žádné profi nasazení. Tohle je systém, který je obecně docela "geniální", pokud čínský velý bratr potřebuje sosnout zájmové uzemí má desítky tisíc kamer má dispozici. Obecně řečeno k velkému americkému bratrovi přibyl Chnina velký bratr, který jede absolutně bez pravidel. Nijak to nehrotím, čínský disident na útěku nejsem :-)

Warning !! První generace techto kamer přešla po aktualizaci firmwaru do čistě China nastavení a už nikdy se nedala vrátit zpět. Shopy měli 90 procent vratek a reklamací, tak tyhle hračky vyrazily z nabídky. Netvrdím, že programátoři už tohle téma nevyřešili, ale asi nehci být první, kdo kamery zabije.

Pokud to rozjedete na vlastním NVR budete borci, ale zatím se to nikomu nepodařilo ...
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

10. 4. 2021, 10:45

proc by to neslo?, ip kamera posila do site stream a ten lze zachytit a ulozit, leda, by pouzivali obskurni format, nebo sifrovani
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
opez
Příspěvky: 78
Registrován: 19. 11. 2012, 1:46

10. 4. 2021, 7:35

Foscam je to pěkná kamerka diky má to webove nastavení hodně nastavení supr.
xiaomi mě láká hledám tu sambu ale moc toho není
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

11. 4. 2021, 9:17

filla píše: 10. 4. 2021, 10:45 proc by to neslo?, ip kamera posila do site stream a ten lze zachytit a ulozit, leda, by pouzivali obskurni format, nebo sifrovani
... nic ve zlém, ale tohle jsou akademické plány typu stavba domací frézky v panelákové kluchyni. Nikdo, nikdy, nic neudělá a vždy to skončí řečmi "nic neni problém". Jejich appka je jedinná stinná stránka systému, udělejte někdo appku, prodávejte jí na google store a 500,- a budu prvni, kdo si jí koupí. To, že budou používat obskurní formát, budou šifrovat a firmware je čistě v sypaném čaji lze logicky předpokládat. Onvif a Mijia je sakra rozdíl Sokolíci.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

11. 4. 2021, 10:55

elbarto píše: 11. 4. 2021, 9:17
filla píše: 10. 4. 2021, 10:45 proc by to neslo?, ip kamera posila do site stream a ten lze zachytit a ulozit, leda, by pouzivali obskurni format, nebo sifrovani
... nic ve zlém, ale tohle jsou akademické plány typu stavba domací frézky v panelákové kluchyni. Nikdo, nikdy, nic neudělá a vždy to skončí řečmi "nic neni problém". Jejich appka je jedinná stinná stránka systému, udělejte někdo appku, prodávejte jí na google store a 500,- a budu prvni, kdo si jí koupí. To, že budou používat obskurní formát, budou šifrovat a firmware je čistě v sypaném čaji lze logicky předpokládat. Onvif a Mijia je sakra rozdíl Sokolíci.
delal jsem to u HV,protoze jejich NVR stoji za picu, jeste loni neumelo ipv6, vzal jsem NAS, do nej debian, na nem vpn a cumis na to z browseru, odesilani fotek na mail, ci jine opicarny je otazka par radku v cfg
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“