Oprava kleťáku u bazénu.

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

13. 6. 2021, 2:37

Potřebuji poradit. Mám betonový bazén. Rodiče ho zhruba před 45 lety ručně vykopali a vybetonovali. Bohužel, vydržel tak 37 let, pak ho tlaky půdy rozlámali. Praskla spodní deska, páč se pod ní udělala dutina. Taky beton nebyl moc kvalitní. Před 8 lety jsem ho chtěl zbourat, ale když jsem vzal palici do ruky, tak se mi maminka rozbrečela. No nezbylo než ho zrestourovat. Vybetonovali jsem 10 čísel základní železobetonové desky na tu starou. Pak se natáhla ipa na novou desku a starý stěny. Postavili se nové obvodové stěny ze ztraceného bednění. Na to se natáhla perlinka. Pak se udělala další vrstva podlahy a na tu se za čerstva sypal cement a uhlazoval kleťák. Pak se dodělaly stěny, omítka-klěták. No a ten kleťák na té omítce moc nedrží. Udělá se boule a odpadne. Mohli by jste mi poradit, jaká hmota by na to byla dobrá? Jedná se o tloušťku 3mm. Na fotce jsou díry označeny červenou šipkou. Zelenou šipkou jsou mnou opravené díry, které jsem opravoval před pár lety. Ty drží. Ale zaboha si nevzpomenu, jak jsem je opravoval.
Zkusil bych bílý cement, obarvený modrou barvou, a místo vody ho rozmíchat Sokratem. Strejda zkoušel do betonu dávat Herkules (bílé lepidlo). Na nějakou tenkou desku a už mu drží třicet let.
Taky by se mohlo do cementu přidat nějaký pojivo. Třeba do šamotu se mi osvědčila skelná tkanina rozstříhaná na centimetrový kousky. Takový šamot hodně vydrží.
Přílohy
20210613_095315.jpg
Milan199
Příspěvky: 2933
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

13. 6. 2021, 3:14

Kamarád opravoval bazén podlahovou epoxy stěrkou a snad to už pár let drží. Máme z toho podlahu v dílně a velmi to chválím.

https://shop.chemex.cz/235-prumyslove-podlahy-a-epoxidy
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5238
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

13. 6. 2021, 3:37

Zjistím ti to ráno u kamaráda, existuje v pytli přímo na to směs a drží to jak helvítská víra. Opravovali mu s tím parkoviště, dělá správce baráku, a drží to neuvěřitelně.
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
rawen
Sponzor fora
Příspěvky: 1559
Registrován: 15. 3. 2008, 12:22
Bydliště: Prostějov

13. 6. 2021, 8:14

K tomu přidávání Herkulesu (Duvilaxu) do betonu :
https://lepidla-duvilax.sk/lepidla/duvilax-bd-20/

Radek
soustruh Bernardo 500, frézka Proxxon
(CNC Tron, CNC Proxxon MF70)
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

13. 6. 2021, 8:38

Díky.
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

13. 6. 2021, 8:40

bobik píše: 13. 6. 2021, 2:37 Potřebuji poradit. Mám betonový bazén. Rodiče ho zhruba před 45 lety ručně vykopali a vybetonovali. Bohužel, vydržel tak 37 let, pak ho tlaky půdy rozlámali. Praskla spodní deska, páč se pod ní udělala dutina. Taky beton nebyl moc kvalitní. Před 8 lety jsem ho chtěl zbourat, ale když jsem vzal palici do ruky, tak se mi maminka rozbrečela. No nezbylo než ho zrestourovat. Vybetonovali jsem 10 čísel základní železobetonové desky na tu starou. Pak se natáhla ipa na novou desku a starý stěny. Postavili se nové obvodové stěny ze ztraceného bednění. Na to se natáhla perlinka. Pak se udělala další vrstva podlahy a na tu se za čerstva sypal cement a uhlazoval kleťák. Pak se dodělaly stěny, omítka-klěták. No a ten kleťák na té omítce moc nedrží. Udělá se boule a odpadne. Mohli by jste mi poradit, jaká hmota by na to byla dobrá? Jedná se o tloušťku 3mm. Na fotce jsou díry označeny červenou šipkou. Zelenou šipkou jsou mnou opravené díry, které jsem opravoval před pár lety. Ty drží. Ale zaboha si nevzpomenu, jak jsem je opravoval.
Zkusil bych bílý cement, obarvený modrou barvou, a místo vody ho rozmíchat Sokratem. Strejda zkoušel do betonu dávat Herkules (bílé lepidlo). Na nějakou tenkou desku a už mu drží třicet let.
Taky by se mohlo do cementu přidat nějaký pojivo. Třeba do šamotu se mi osvědčila skelná tkanina rozstříhaná na centimetrový kousky. Takový šamot hodně vydrží.
Cinkni technickému poradcovi od Sika.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

13. 6. 2021, 9:00

Bohužel ses vydal cestu do pekel. Perlinka, lepidlo, domací mixy dle vzoru Herkules, domací sekaná, případně vajíčka a Karel IV. nefunguji a nikdy fungovat nebudou. Bazén permanentně pracuje léto, zima, voda, sucho ... Podlaha v dílně je něco naprosto jiného. Navíc máš i další problém ke kterému ses ještě nedostal a to je spoj deska a svislá stěna, tohle opět nemá řešení. Na spoj ti budou tlačit desítky tun vody. Betonový bazén je věčný, ale primárni podminkou je vylití celku na první dobrou. Tlaky vody a v zimě mráz stěrky od pokladu odtrnou a je pouze otázkou zda za rok nebo 2-3. Být to v Tálošce, tak tam všíchni napráskáme na pohodu dlaždičky a máme vysraráno na 20 roků. Šel bych cestou obroušení boláků, srovnání nerovností bruskou a vyvaření bazénovou folií.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

13. 6. 2021, 10:00

Navíc máš i další problém ke kterému ses ještě nedostal a to je spoj deska a svislá stěna, tohle opět nemá řešení. Na spoj ti budou tlačit desítky tun vody.
Z toho strach nemám. Teď je tam jenom 17 kubíků vody. Z tý železobetonový desky jsou vytažený dráty do toho ztraceného bednění. Už 8 rokem to celkem drží, voda neuniká.

Holt budu každý druhý rok opravovat ten kleťák. Folie je pěkně drahá. Teď je třeba každou korunu obrátit v ruce dvakrát, než ji člověk za něco vydá. Jeden můj zákazník z firmy napojené na automotive tak tam už chodí jen tři dny v týdnu do práce. Taky mi neproplácí faktury. Takže tam mám letos nejspíš útrum.
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5238
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

14. 6. 2021, 6:36

Ahoj je to tohle
Přílohy
Resized_20210614_072512.jpg
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1188
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

14. 6. 2021, 7:01

Za kontakt produktovému manažérovi zo Sika sa pridávam aj ja. Mám s nimi velmi dobrú skúsenosť. Poradia vhodný materiál aj postup. Robíme vodné stavby, tak sa s tým stretávam často.

Medzi základovú dosku a múry sa dáva buď profilové tesnenie napolovicu zapustené do podlahy a druhá časť bude v stene, alebo sa v strede budúcej steny osadí dookola tesnenie, ktoré pri dlhodobejšom kontakte s vodou zvetší svoj objem a vytesní spoj.

Ovela lepšie ako BD20 je od Siky "Latex". Osobne by som ti doporučil podklad očistiť otryskanim podkladu až na pevnú časť, použiť štrukturálny mostík Sika monotop 910 a na to reprofilačnú maltu rovno do ešte mokrého mostíka. Toto je jedno z nerozbitných riešení a používa sa na opravu nosných betónových konštrukcií, kde je obnažená nosná výstuž a je potreba obnoviť spolupôsobenie bet´´onu a výstuže. Možno existujú aj lepšie produkty priamo na tvoj účel, treba sa len pýtať.
Taktiež farebnosť by som riešil skôr náterom vyzretého povrchu a nepančoval by som omietku pigmentami. Sika robí tiež špeci farbu na bazény.

A ešte jedna vec. Ak to nechceš robiť každé dva roky, daj si poradiť technológiu opravy priamo výrobcom materiálu, nech je akýkoľvek. Neskúšaj vlastné elixíry, oni to už urobili za teba...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

14. 6. 2021, 7:46

OK poskytnu ti radu typu: "rodinné stříbro" ... FATRAFOL 810 a mechanickým kotvením .-( Kdo se v oboru pohybuje, bazény pro svoje potřeby z toho pácha. Ano komerčně do bazénu 810 použít nemůžu. 810 provoz bazénu bez problému vydrží, je velmi levná, skvěle se s ní dělá, pouze nemá atesty na bazén z niže uvedených důvodů. Ano, bazénovky jsou drahé a důvod je jasný. PVC v základech stavby, střešní krytině jako hlavní hydroizolace či zelené střeše netrpí zásahy kutila. U bazenů právě zminovaní "chytolíní" mixuji chlory, peroxidy či jiné mixy pro materiál ve smrtlných koncetracích. Výrobce nestačící pokrývat standard potřeby trhu a nemá zapotřebí přidělávat si starosti obecně problémovou bazénovkou. To je vyjádření obchodáku. Vždyt i v tomto vlákně jsou zaručené rady hospoda po 10tém panáku ..."dej tam Herkules to je tutovka" ...
Pokud má mít celá mise smysl musiš, jak už bylo napsáno povrch otryskat, srovnat a nechat profíky natahovat x vrtvev PURu. Stejně budeš mít na faktuře, že na podklad ti záruku NEdají a budeš min. na stejné ceně. Můžu ti garantovat, že PUR na svislou stěnu ve fungující kvalitě opravdu sám nedáš.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

14. 6. 2021, 8:21

Děkuji za rady.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“