Je tady nějaký servisák myček nádobí?

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

6. 10. 2021, 9:53

jergus.balaz píše: 6. 10. 2021, 9:15
fmodel píše: 6. 10. 2021, 4:52 Taková moje zkušenost ,dneska bych to koupil raději v Německu a nejdřív bych mrknul na papírovej návod ,pokud tam chybí Čeština Slovenština a Polština, Rumunština šel bych do toho.
Asi tak. Pán so psom nikdy nežerú rovnaké žrádlo.
Jo jo - dnes ma pes lepsi ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4885
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

7. 10. 2021, 8:33

Myčka je věc, která když funguje, tak myje nadobí. Občas se, ale pěkným věcem nemá smysl bránit. Např. obří americká lednička s barem a výrobou ledu celé léto je prostě božíí. Ted navážu na téma výměny ... váží 165kg a při dopravě na místo rozbili stěhováci 2 okna na chodbě. Téma výměny me přiznávám děsí :-(
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

7. 10. 2021, 8:42

Před americkou lednicí mě servisák varoval nejvíc. Jakmile odejde elektronika a to je velice častá závada, můžete jí rovnou vyhodit, protože to nikdo nechce opravovat z důvodu nedostatku nových komponentů.
t256
Příspěvky: 2833
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

7. 10. 2021, 5:07

No jo, nejlepsi je nasekat v zime led a nahazet ho do diry v zemi. Pak se ti nic nepokazi :-)
Ja americkou lednici resil tak, ze jsem ji koupil u skreta a za 3 kila si objednal dopravu spotrebice az do bytu a odvoz stareho spotrebice.
Prijeli 3 urostli cikani, z 5 patra moc nadseni nebyli, ale nakonec to tam za vydatneho kurvovani pomalu vysmykali.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4885
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

7. 10. 2021, 7:46

Salusovi se omlouvám za OT. Americká lednička se EU vymyká i spotřebou, moje je tuším nějaká kategorie D-. Hold Camaro taky nejede za spotřebu Octavie :-)
P.S.At se vrátím do tématu. Kup si předplatné Dtestu hodně prodávané zboží je tam často. Nenajdeš tam drahý kávovar, ale myčky a pračky jsou tam stále. Poskytl bych ti svoje přihlašovací udaje, ale před měsícem mi to vypršelo. On je problém, že zboží pro EU chudáky musí být A+++++ proto spec. pračky a myčky moc neperou/nemyjí, protože nesmí spotřebovat příliš mnoho vody a energie. Praní je pár litrů vody, 40-60stupnu a hlavně zoufalé máchaní.
Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 1546
Registrován: 1. 9. 2013, 1:30
Bydliště: Chrudimsko

8. 10. 2021, 10:38

Ferrit píše: 6. 10. 2021, 4:37 Asi se tenkrát nedávaly"kurvítka" takže težko poradit, možná počkat až je zakážou.
Ty kurvítka zřejmě dávali už tenkrát, já tu myčku Brandt měl od roku 2005 a měsíc po uplynutí záruky odešla elektronika. Oprava cca 5 litrů. Teď to vypadá že to bude stejné, jen s tím rozdílem že náhradní díly už nejsou, proto řeším výměnu myčky. Ale dneska je kromě kvality taky problém s
jejich dostupností je spousta prodejců, kteří se chvástají oznámením "SKLADEM" ale když se zeptám kdy konkrétně dodají tak odpovědí, že cca za měsíc.
A není to jen s myčkami apod. Zrovna aktuálně řeším výměnu ohřívače vody, na chatě, starý Ariston, kterému po 11 letech odešlo topné těleso, rovněž nesehnatelný díl, chci nahradit ohřívačem NIBE Eminent R35, potvzení termínu dodání 12týdnů, v tomhle případě to neřeším, protože chata se používá pouze sezónně a na nádobí si ohřeju vodu na kamnech.
Naposledy upravil(a) salus dne 8. 10. 2021, 10:55, celkem upraveno 1 x.
Soustruh: S-28 Žebrák
Stolní vrtačka: TOS V10A
Pásová pila: G5013W/400
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

8. 10. 2021, 10:55

salus píše: 8. 10. 2021, 10:38 jejich dostupností je spousta prodejců, kteří se chvástají oznámením "SKLADEM"
SKLADEM - to dnes velmi casto znamena skladem u dodavatele - nekteri prodejci to tak dokonce i píší, ale je jich menšina.
Někdy (bez toho jejich upozornění, že u dodavatele) tam volám a někdy mi řeknou, že to je např. v přístí plánované dodávce k nim.
V poslední době to nepřijde nejen v příští, ale ani v přespříští ... naposledy kleste od Knipexu nekde v Uhrinevsi ...

Takze s touto zkusenosti - pokud nejsou jediní prodejci, tak ztrácím zájem ...
Ale u zbozi jsem obvykle hobik (nestoji mi na tom muj job ani domacnost), takze si ten luxus neobjednat u nich vicemene muzu dovolit ... a hledam dal ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1188
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

8. 10. 2021, 1:06

Keď už tie umývačky, či iné zariadenia odchádzajú na "doskový" problém, nedal by sa zostaviť vlastný modul na jej ovládanie? Nejaké arduino... napusť, opláchni, vypusť, napusť daj prášok, nahrej, umývaj, vypusť, napusť vylešti, vypusť, vysuš. Koľko tam musí byť premenných aby to fungovalo? Zbytok programu je o čase a teplote.

Mne odišiel šuplíkový mrazák mesiac po skončení záruky a zobral zo sebou 30kg domáceho mäsa. Hajzel jeden. Nejaká porucha na doske, nová by stála 100e a koľko by vydržala? Keďže motor bežal vpohode, zapojil som ho priamo na mechanický časovač do zásuvky a nastavil sekvencie aby bolo v mrazáku -18. Dočasné riešenie sa osvedčilo a funguje už 4+ roky. Ak potrebujem zamraziť nové veci, nechám ho zapnutý nonstop kým tam nieje -18. Chcel som ho prerobiť na termostat, ale aj to sa mi zdalo horšie riešenie ako toto.
Tak neviem načo je mrazáku 6.ty zmysel a podobné hovadiny, veď s odchodom dosky skapal hlavne aj alarm.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

8. 10. 2021, 1:16

"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 1546
Registrován: 1. 9. 2013, 1:30
Bydliště: Chrudimsko

8. 10. 2021, 2:31

Děkuji nechci.
Soustruh: S-28 Žebrák
Stolní vrtačka: TOS V10A
Pásová pila: G5013W/400
Milan199
Příspěvky: 2932
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

8. 10. 2021, 3:01

shaolin píše: 8. 10. 2021, 1:06 Mne odišiel šuplíkový mrazák mesiac po skončení záruky ...
Protože nemám sklep mám brambory a zeleninu uložené v chladicích pultech ze supermarketu. Koupil jsem je za babku, protože v nich chcípla "deska". Nová by stála někde přes 20k. Tak jsem tam dal bimetalový termostat a stykač za cca 300. Chodí to už několik let a spokojenost.
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

8. 10. 2021, 3:15

Nejjednodušší řešení bývají ta nejlepší. Ta zbytečná elektronika, která je tam spíš pro parádu je akorát pro zlost. Desky nechce nikdo opravovat a nové buď stojí ranec nebo se už nedají sehnat.
Já nepotřebuju lednici za 30 K, která na mě bude mluvit a bez wifiny je v hajzlu, ale lednici, která bude spolehlivě fungovat aspoň 10 let.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

8. 10. 2021, 7:06

shaolin píše: 8. 10. 2021, 1:06 Mne odišiel šuplíkový mrazák mesiac po skončení záruky a zobral zo sebou 30kg domáceho mäsa. Hajzel jeden. Nejaká porucha na doske, nová by stála 100e a koľko by vydržala? Keďže motor bežal vpohode, zapojil som ho priamo na mechanický časovač do zásuvky a nastavil sekvencie aby bolo v mrazáku -18. Dočasné riešenie sa osvedčilo a funguje už 4+ roky. Ak potrebujem zamraziť nové veci, nechám ho zapnutý nonstop kým tam nieje -18. Chcel som ho prerobiť na termostat, ale aj to sa mi zdalo horšie riešenie ako toto.
Tak neviem načo je mrazáku 6.ty zmysel a podobné hovadiny, veď s odchodom dosky skapal hlavne aj alarm.
Pěkné. Palec hore.

Mně chcípla deska elektroniky u myčky Bosch. Naprosto kokotně vymyšlené napájení.
Tak jsem to napájení komplet předělal.
Když už jsem byl v těch Boschech, tak jsem rovnou rozdělal i elektroniku ledničky a preventivně ji taky předělal.
V pračkách už jsem sobě a dvěma dalším lidem měnil triaky. Naštěstí vždy chcípnul jen ten výkonový spínač a ne procesor.

Ta varianta spouštět motor mrazáku natvrdo přes mechanický časovač je moc pěkná. Tu si zapamatuju.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“