Ochrana zraku

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mr. MR
Příspěvky: 761
Registrován: 31. 5. 2020, 10:05

4. 11. 2021, 12:34

Možná mi někdo poradíte.

Nosím stále dioptrické brýle a řeším, jak si je při práci chránit i s očima. Nejhorší je samozřejmě flexa. Mám něco takového
https://www.primadilna.cz/Bryle-ochrann ... e-d584.htm
a je to nanic, protože to občas nějaká jiskra podletí a přilepí se při troše štěstí jen na sklo brýlí. Štít je samozřejmě úplně zbytečný. Přes nožičky dioptrických brýlí mi nic netěsní. Chtěl bych něco, co se dá lehce nasadit. Tady ty brýle s gumičkou můžu mít alespoň na čele když je nepotřebuju a nevadí mi. Budu rád za jakýkoliv tip.
Připrav se, hrajem...
https://www.youtube.com/watch?v=HzjNAnEfvxc
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

4. 11. 2021, 2:03

... delší řezaní flexou nebo řezání v uhlech, kdyt to krmí obličej, hnusné drátaky, betony diakem, atd. vyřazené lyžařské brýle. Dokola je molitan a prakticky pouze přes ně nic neproletí. Navíc ty drahé se často ani moc nemlží. Kámoši mě zásobují.
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 1007
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

4. 11. 2021, 2:29

Na blízko nebo na dálku ?

Potápěčské masky (některé) se vyrábějí s vyměnitelnými "skly" a některá se vyrábějí dioptická.

Ty nejlacinější "brýle na čtení" ze supermarketu jsou sice z plastu, který je snadné poškodit, ale zase stojí pár desetikorun, tak můžeš experimentovat s čočkami z nich.
Například je nalepit do ochranné masky a zevnitř pak ještě chránit další vrstvou čirého materiálu bez dioptrií.

Někteří lidé si i pro broušení chválí svářečskou kuklu s čirým sklem, případně se samozatmívacím filtrem.
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
Milan199
Příspěvky: 2933
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

4. 11. 2021, 2:30

Do svářečské kukly jsem si nechal udělat brýle bez nožiček a mám je přimontované na té kukle. Navíc je mám trochu silnější nežli nosím nablízko - abych viděl na TIG.

Na broušení mám to samé v celobličejové masce od 3M. To má tu výhodu, že ten bordel nedýcháš. Když jsem viděl co po tom broušení smrkám za černotu...
Uživatelský avatar
Mr. MR
Příspěvky: 761
Registrován: 31. 5. 2020, 10:05

4. 11. 2021, 3:58

Brýle mám na dálku, silné a nosím je furt. Protože jsou silné, nemůžu je prohazovat za staré, nic bych neviděl. Svářečskou kuklu na drobnější práce si moc představit neumím. Kdybych šel na hodinu brousit tak jo, ale to se mi podaří málokdy. I když, možná i to zkusím, stará kukla doma je.... Ty lyžařské s molitanem, to zní vyloženě dobře. Už se mi povedlo chytit kuličku od COčka když jsem jenom pomáhal při svařování a byl jsem daleko. Lepí se to děsně. A to mám samozřejmě čočky ze skla. Plastové bych zlikvidoval hned.

Perlička. Včera jsem sháněl, kde si nechat udělat nové brýle. Byl jsem ve čtyřech optikách:
1) dávají pouze plastové čočky, sklo vůbec nedělají
2) -||-
3) skleněné nechávají dělat v německu, ale momentálně nesmí podávat nové zakázky. Prodavačka prý důvod nezná. Mohou mi udělat plast.
4) není problém, udělají, objednáno.

Co to jako je :?:
Připrav se, hrajem...
https://www.youtube.com/watch?v=HzjNAnEfvxc
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

4. 11. 2021, 6:45

Nesledoval jsi, jestli to je "řetězcová" nebo sólo optika? Možná mají ty řetězcové zadanou společnou "obchodni" politiku....
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2510
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

4. 11. 2021, 7:42

Nesouvisející poznámka, do skleněných čoček brýlí se jiskry zapečou, od plastových se odrazí a nepoškodí je, to je alespoň moje zkušenost.
Uživatelský avatar
Mr. MR
Příspěvky: 761
Registrován: 31. 5. 2020, 10:05

4. 11. 2021, 7:56

lapa: podle názvu se zdá, že každá z tech čtyř je jiná firma, ale podrobně jsem to nehledal.
hellgrip: problém je přehazování brýlí, mám pár starých, ale když je vyměním za ty, na které jsem momentálně zvyklý, tak mám problém trefit schody. S vložkou by to byl stejný problém. Není to jen o dioptriích, ale o zvyku na konrétní kus. Možná to tak nemá každý.
jova: plasty jsem měl v minulosti a brzo byly podřené. Je pravda že lepení jisker jsem nikdy cíleně netestoval, ani radši nebudu. Ale intuitivě mi přijde, že plast musí být horší. Stejně už mám objednaný minerál.
Díval jsem se, že ty lyžařské vyjdou tak na 400, to je ok. Budu za frajera :lol:
Naposledy upravil(a) Mr. MR dne 4. 11. 2021, 8:06, celkem upraveno 1 x.
Připrav se, hrajem...
https://www.youtube.com/watch?v=HzjNAnEfvxc
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

4. 11. 2021, 7:59

jova píše: 4. 11. 2021, 7:42 Nesouvisející poznámka, do skleněných čoček brýlí se jiskry zapečou, od plastových se odrazí a nepoškodí je, to je alespoň moje zkušenost.
Můžu potvrdit ten případ s tím sklem. Když jsem si kdysi zničil skleněné brýle, tak na takové práce používám ty řetězcové. Myslel jsem si, že jsem jen opatrnější. I když si dávám více bacha.
Milan199
Příspěvky: 2933
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

4. 11. 2021, 9:14

Mr. MR píše: 4. 11. 2021, 7:56
plasty jsem měl v minulosti a brzo byly podřené. Je pravda že lepení jisker jsem nikdy cíleně netestoval, ani radši nebudu. Ale intuitivě mi přijde, že plast musí být horší. ...
Kdysi jsem si pořídil plastové bifokální. Stály ranec a za hovno. Jenže mám skla dost silná a už to docela tlačí do nosu.
Asi před třemi roky jsem si koupil plastové a je to nějaký jiný plast. Fakt paráda ! Jenom jsem si zvykl je neotírat do trička. Šupnu je do ultrazvuku a potom otřu papírovým kapesníčkem. Jsou pořát jako nové !
Na ten plast se kuličky od broušení a sváření lepí VÝRAZNĚ MÉNĚ.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“