Co dělá operátor, seřizovač, technolog...

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Radislav
Příspěvky: 323
Registrován: 16. 7. 2018, 8:26
Bydliště: Mantov

21. 2. 2022, 11:49

Milan199 píše: 21. 2. 2022, 10:01
LukasGunther píše: 21. 2. 2022, 7:18 ... A ejha nezajem. Me spis prislo ze by me nezaplatili. Nevim co je v dnesni dobe si rict o plat, že pod 200/h nepujdu...
Ono spíš záleží na souvislostech, kdy a jak si o to řekneš.
Když se někdo zajímá o zaměstnání / ne o práci / naprosto ho nebere CO by měl dělat a rovnou vysolí kolik je jeho minimum - tak to moc nezaboduje.
Pokud někdo přijde a řekne - dělal jsem to a to, umím ISO, umím trochu Tebis. Jsem z nedaleka a nedělá mi problém máknout v sobotu / neděli. Rád bych se něco přiučil. Kolik bych mohl počítat, že si u vás vydělám ? To je z mého pohledu docela jiná diskuse.

Co je vyučený / vystudovaný mne nezajímá. Při úrovni dnešních škol je to jenom papír. Klidně může být papírově na pozici operátor a když se osvědčí dělat si i seřizovače / technologa / konstruktéra.
Mě zajímá Co je schopen a ochoten - jeho plat / benefity a pracovní prostředí // atmosféra na pracovišti //.
Jako ze kdyz umim Tebis tak jsem na tom lip jak jini? 😁😁😁. Nejak mi to nepomaha momentalne. A ze jsem v nem delal 8 let nebo kolik.
Milan199
Příspěvky: 2933
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

21. 2. 2022, 1:33

Radislav píše: 21. 2. 2022, 11:49
Milan199 píše: 21. 2. 2022, 10:01
LukasGunther píše: 21. 2. 2022, 7:18 ... A ejha nezajem. Me spis prislo ze by me nezaplatili. Nevim co je v dnesni dobe si rict o plat, že pod 200/h nepujdu...
Ono spíš záleží na souvislostech, kdy a jak si o to řekneš.
Když se někdo zajímá o zaměstnání / ne o práci / naprosto ho nebere CO by měl dělat a rovnou vysolí kolik je jeho minimum - tak to moc nezaboduje.
Pokud někdo přijde a řekne - dělal jsem to a to, umím ISO, umím trochu Tebis. Jsem z nedaleka a nedělá mi problém máknout v sobotu / neděli. Rád bych se něco přiučil. Kolik bych mohl počítat, že si u vás vydělám ? To je z mého pohledu docela jiná diskuse.

Co je vyučený / vystudovaný mne nezajímá. Při úrovni dnešních škol je to jenom papír. Klidně může být papírově na pozici operátor a když se osvědčí dělat si i seřizovače / technologa / konstruktéra.
Mě zajímá Co je schopen a ochoten - jeho plat / benefity a pracovní prostředí // atmosféra na pracovišti //.
Jako ze kdyz umim Tebis tak jsem na tom lip jak jini? 😁😁😁. Nejak mi to nepomaha momentalne. A ze jsem v nem delal 8 let nebo kolik.

Jestliže někdo umí v Tebisu je patrně schopen se přeorientovat a rozumně rychle se přeškolit i na jiný CAM. Což je to co mne jako zaměstnavatele zajímá.
Možná zkus přemýšlet než začneš mluvit / psát. Jestli není problém v tom.
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

21. 2. 2022, 2:02

Chlapi díky za super diskuzi.

U mně to není tak jednoduché a jít dělat za 30tis jako hlavní činnost, to je taky poměrně mámo. Chtěl bych se ale naučit vše kolem CNC a tak bych právě chtěl začít jako operátor a pak třeba zkusit toho seřízovače.
Chci dělat to co dělám, ale chci se zárověň učit. Ideální by byla pro měn malá formička, co má 5 mašiin a postupně bych si prošel vším. Jenže to je právě ten problém. Chtěl bych to jako poloviční úvazek a to asi těžko někdo investuje do zaškolování někoho jako já.

Uvidíme.

Každopádně díky
Modros
Příspěvky: 1678
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

21. 2. 2022, 2:39

tak pořid 5 mašin a najmi si někoho a postupně se naučíš na svém :lol: to by se líbilo mě ale špatně sem se narodil
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

21. 2. 2022, 3:30

Taky platí, že nemůžeš být jednou p.delí na devatero hodech.
Radislav
Příspěvky: 323
Registrován: 16. 7. 2018, 8:26
Bydliště: Mantov

21. 2. 2022, 3:34

Milan199 píše: 21. 2. 2022, 1:33
Radislav píše: 21. 2. 2022, 11:49
Milan199 píše: 21. 2. 2022, 10:01

Ono spíš záleží na souvislostech, kdy a jak si o to řekneš.
Když se někdo zajímá o zaměstnání / ne o práci / naprosto ho nebere CO by měl dělat a rovnou vysolí kolik je jeho minimum - tak to moc nezaboduje.
Pokud někdo přijde a řekne - dělal jsem to a to, umím ISO, umím trochu Tebis. Jsem z nedaleka a nedělá mi problém máknout v sobotu / neděli. Rád bych se něco přiučil. Kolik bych mohl počítat, že si u vás vydělám ? To je z mého pohledu docela jiná diskuse.

Co je vyučený / vystudovaný mne nezajímá. Při úrovni dnešních škol je to jenom papír. Klidně může být papírově na pozici operátor a když se osvědčí dělat si i seřizovače / technologa / konstruktéra.
Mě zajímá Co je schopen a ochoten - jeho plat / benefity a pracovní prostředí // atmosféra na pracovišti //.
Jako ze kdyz umim Tebis tak jsem na tom lip jak jini? 😁😁😁. Nejak mi to nepomaha momentalne. A ze jsem v nem delal 8 let nebo kolik.

Jestliže někdo umí v Tebisu je patrně schopen se přeorientovat a rozumně rychle se přeškolit i na jiný CAM. Což je to co mne jako zaměstnavatele zajímá.
Možná zkus přemýšlet než začneš mluvit / psát. Jestli není problém v tom.
No já jsem spíš narážel proč zrovna TEBIS. Jako ,že ten kdo dělal například ve workNC bude mít problém se přeorientovat ? Psal jsem to výhradně právě z důvodu toho ,že není zrovna TEBIS nějak extrémně zde v ČR rozšířený a z toho důvodu pokud nejsi zaměstnavatel ,který ho zná tak je to například pro uchazeče nevýhoda. Osobně se mi to totiž stalo na pohovoru. Dávali přednost Solidworks/Solidcam, SolidworksCAM atd...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22394
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 2. 2022, 3:39

to bude neco podobneho jako siemens/fanuc/heidenhain
proste serizovani masin je o tom samem a prez jaky interface se to dela by melo byt temer jedno ale dle meho se na to v praxi klade prehnany duraz
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Milan199
Příspěvky: 2933
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

21. 2. 2022, 4:16

Radislav píše: 21. 2. 2022, 3:34 No já jsem spíš narážel proč zrovna TEBIS. Jako ,že ten kdo dělal například ve workNC bude mít problém se přeorientovat ? Psal jsem to výhradně právě z důvodu toho ,že není zrovna TEBIS nějak extrémně zde v ČR rozšířený a z toho důvodu pokud nejsi zaměstnavatel ,který ho zná tak je to například pro uchazeče nevýhoda. Osobně se mi to totiž stalo na pohovoru. Dávali přednost Solidworks/Solidcam, SolidworksCAM atd...
Ne proboha ! To byl příklad.
Jasně, že člověk který umí v jiném vyšším CAM systému je pro mne stejně užitečný. Daleko víc mne zajímá, zda je schopen rozeznat závitník od záhlubníku a už někdy nějaký funkční program napsal. To že na škole dělali rozsáhlé grafické simulace kde 10 frézou odebrali za hodinu 1,2 tuny materiálu mne moc nedojme.

Shrnu to :
Považuji za taktičtější při pohovoru začít tím co umím, co jsem ochoten a že mám snahu. Pak až se ptát co za to.

Jinak já jsem od MB a protože Škodovka jede CAD v Catii a CAM Tebis // pomalu přecházejí na Catii //, tak tady má "umím Tebis" jinou váhu nežli třeba jinde. Nic víc v tom nehledej.
Radislav
Příspěvky: 323
Registrován: 16. 7. 2018, 8:26
Bydliště: Mantov

21. 2. 2022, 5:27

Milan199 píše: 21. 2. 2022, 4:16
Radislav píše: 21. 2. 2022, 3:34 No já jsem spíš narážel proč zrovna TEBIS. Jako ,že ten kdo dělal například ve workNC bude mít problém se přeorientovat ? Psal jsem to výhradně právě z důvodu toho ,že není zrovna TEBIS nějak extrémně zde v ČR rozšířený a z toho důvodu pokud nejsi zaměstnavatel ,který ho zná tak je to například pro uchazeče nevýhoda. Osobně se mi to totiž stalo na pohovoru. Dávali přednost Solidworks/Solidcam, SolidworksCAM atd...
Ne proboha ! To byl příklad.
Jasně, že člověk který umí v jiném vyšším CAM systému je pro mne stejně užitečný. Daleko víc mne zajímá, zda je schopen rozeznat závitník od záhlubníku a už někdy nějaký funkční program napsal. To že na škole dělali rozsáhlé grafické simulace kde 10 frézou odebrali za hodinu 1,2 tuny materiálu mne moc nedojme.

Shrnu to :
Považuji za taktičtější při pohovoru začít tím co umím, co jsem ochoten a že mám snahu. Pak až se ptát co za to.

Jinak já jsem od MB a protože Škodovka jede CAD v Catii a CAM Tebis // pomalu přecházejí na Catii //, tak tady má "umím Tebis" jinou váhu nežli třeba jinde. Nic víc v tom nehledej.
Tak tohle jsem chtěl vědět děkuji. Přechází na CAM v Catii ? Nikdy jsem v ní nedělal(CAM) a neslyšel jsem žádnou chválu. Ovšem dělat v jednom prostředí je výhoda určitě.
Milan199
Příspěvky: 2933
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

21. 2. 2022, 7:48

Radislav píše: 21. 2. 2022, 5:27 Tak tohle jsem chtěl vědět děkuji. Přechází na CAM v Catii ? Nikdy jsem v ní nedělal(CAM) a neslyšel jsem žádnou chválu. Ovšem dělat v jednom prostředí je výhoda určitě.
Několik mých žáčků v Catii kreslí a tak mám informace zprostředkovaně od nich. Obecně se říká, že Catia byla vždy lepší v CAD části a Tebis v CAM. Jenže poslední verze CAM Catia je údajně hodně dobrá. A naopak jsem slyšel, že Tebis vylepšil CAD.
Mě se pronájem CAM nevyplatí - moc bych to nevyužil. Když občas něco potřebuji, nechám si to udělat.
LukasGunther
Příspěvky: 439
Registrován: 14. 3. 2017, 3:53

22. 2. 2022, 5:55

elbarto píše: 21. 2. 2022, 11:43 To Lukáš: ... písni do Antregu nebo se tam rovnou zastav. Berou stále, mozky i dělníky, řada kamarádu po tom touží, ale žijí 300km daleko.
A ja to mam 100km takze to nic nic ve zlem ale 1.5h jezdit do prace nehodlam. To jsem mohl zustat u zamestnavatele co me nabizel sluzebni auto a proplacenou domu stravenou cestou do prace i tak jsem to odmitl.
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

22. 2. 2022, 7:51

Oukej. K té Catii... A co když umím jen to co nabízí Fusion360? To asi nikoho nenadchne, co?
AutoCad jsem se učil v 95 roce a od té doby nic. 4 roky co něco kutím, ať už vozíky, frézky nebo teď tříkolku, tak jsem vše kreslil v Corelu a Cut2D. Před půl rokem jsme přešel na Fusion. Nic víc ale neznám. Za jak dlouho se dá přepnout na tu "dospělejší" programy? Je to podobné? Stejné? Nebo úplně o něčem jinem?

Díky
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

22. 2. 2022, 8:27

Tu Luky: potom požádáme dámy, které Antreg vlastní at fabrikou přesunou do Vstetina. Kámoš to má stejně stojí u stejného stroje, ve stejném důlku a nadává a nadává. Lepší práci ano, ale musí být v rodné vsi. Zatím tam nikdo pro něho fabriku stěhovat nechce, divné. Zaměstnavatel vidí, že nemá koule, tak na něj totalně ser.. Za 20 roků bude stát u toho samého stroje, ve stejných děravých hadrech a bude stále stejně naříkat.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“