Hliníkové rozvody

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

23. 2. 2022, 4:08

Výměna je to nejjednodušší. :oops: V paneláku vše vysmyčkované, zásuvky zabetonované kabely na podlaze a světla po podlaze bytu nad tebou. Minulý rok mi při rekonstrukci bytu nade mnou sekli kabely na třech místech. Jedno opravili slušně, ty dvě další místa už nefungujou. Tak jsem si pozval firmu, aby mi udělala nabídku na kompletní rekonstrukci elektriky.
Bez omítek a zednického začištění a bez DPH, ale s revizí 165000,- korun 16-20 pracovních dní. To byla firma kousek od Prahy. Na inzerát levní zedníci z moravy komplet vč. omítek a malování cca za měsíc za 200000 bez revize a bez účtu. Samozřejmostí je komplet vystěhování.
Mám slušné zkušenosti s hliníkem ve zdi a je fakt, že pokud se k tomu člověk chová slušně, třeba jednou za dva roky rozebere zásuvky a dotáhne šroubky tak to docela jde. Ve čtyřech bytech, kde se o to starám byl jeden přetrženej kabel v podlaze a dva upálené konce u zásuvek a jedno světlo.
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

23. 2. 2022, 5:36

Kdybych to dělal já (a chtěl něco většího než nasadit pružinové spojky), tak objedu všechny místnosti pohledovými rohovými lištami těsně nad zemí.
Dělají se docela pěkné, tak to interiér nemusí vůbec rušit.
A výhoda je, že si pak zásuvku na to nacvaknu kde potřebuju, kdykoli ji můžu snadno přidat atd.
Jediný problém je kolem futer, ale tomu se často dá vhodnou topologií vyhnout. Nebo pak trochu sekat.

Tohle olištování by se dělalo v době fungování starého rozvodu, takže nebude pro bydlící nijak zásadně omezující a může si to člověk dělat sám po kouscích po večerech.

Když jsem si dělal barák, tak jsem tam nabouchal zásuvek elektrických i datových mraky. Ale stejně je to vždycky málo. Mám jich teď spoustu nevyužitých, protože jsou někde, kde nevyhovují. A naopak jinde schází.
Kdybych ještě někdy něco stavěl nebo rekonstruoval, tak jednoznačně nějaký takový pružný systém, kde si můžu zásuvku udělat kde pak v praxi budu potřebovat.
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

23. 2. 2022, 6:40

Tak tohle můžu podepsat. Když jsme koupili barák v Tisé, tak elektrikář byl velmi rozumný a odběrných míst bylo relativně dost. Stejně jsem už dvakrát dělal upgrade.
Doma v Praze jsem si nechal při rekonstrukci natahat do podlahy trubky a tak můžu dělat vcelku jednoduše i složitější úpravy
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“