materiál vhodný pro indukční kalení

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

9. 3. 2022, 9:31

Zdravím, měl bych dotaz
kdysi jsem vyráběl ojnici do nějaké repliky historického motocyklu, bohužel už mám jen model a chybí mi výkres s požadovaným materiálem a mám vyrábět další kus.. otázkou je z čeho?
pístní čep je vyvložkován a uložen kluzně, ojniční čep je zušlechtěn, broušen a přímo na něm běhají ložiskové jehly,
myslím si, že ten materiál měl něco kolem 1000MPa a spodní oka byly indukčně kaleny
a nebo taky ne :D a bylo to cementované/nitridované již vážně nevím,
měl by někdo typ na použitý materiál ?

Jediné co si pamatuju, že původní materiál z 50tých let ve výkrese již nebyl dostupný a originál byl relativně měkký výkovek (600-700MPa).

Děkuji za případné názory,
(myslím si, že 15142kou asi nic nezkazím, ale rád si vyslechnu i jiné názory)
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10101
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

9. 3. 2022, 10:39

Tak na ojnice kde oka tvoří část valivého ložiska se používá cementačka , pro běžný motor 16220 pro vysokovýkonné 16420 cementovat ,kalit ,tvrdost 62HRC ,co nechci cementovat pomědím tak 0,03.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“