Koupě brusky ano/ne + tipy

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
Robert.Lamberk
Příspěvky: 2
Registrován: 3. 12. 2021, 6:42

21. 4. 2022, 7:36

Zdravím pánové.
Tímto příspěvkem se chci zeptat.
Mám 25 roků a jsem vyučen obráběčem kovů.

Disponuji
2x cnc soustruhy
1x cnc frézka
1 klasika soustruh
1 klasika frézka

Všechno je mého otce a společně nějak makáme, snažím se teď shánět práce sám na sebe jenže nemám kontakty a nevím jak se k práci dostat a když už tak mám problém to nacenit.

Nejvíce jsem dělal na frézce takže tam to nacenění není takový problém vezmu strojní čas a rozpočítám to hodinovou sazbou 700,-

Ale spíše na co jsem se chtěl zeptat je že přemýšlím o koupi brusky na plocho.
Brusky mně hodně bavily jenže mám strach že na to neseženu práci

Nějaké praktické tipy do začátku popř jak sehnat práci?

Otcovi je 62 roků a už to má na salámu jenže já jsem teď ve stavu kdy to chci pořádně rozproudit 😂

Díky za každé tipy do začátku :)
Modros
Příspěvky: 1652
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

21. 4. 2022, 7:45

jsem na tom stejně....jenže já jí kupoval kvuli potřebě brousit pro sebe.....pár věcí do roka......

ale řekněme si to narovinu.....musíš brousit a brousit a postupně nabalovat....představa že koupím brusku a navalí se na mě halda zakázek....kde nevíš jak...nemáš přípravky to je noční mura a zpusob jak hned o tu práci přijít


myslím že kupovat brusku s obavou že na ní nebudeš mít práci je špatná....to jí radši nekupuj když tě páli tahle otázka

nejdřív musíš někomu ukázat že seš v tom dobrej a práce potom přijde sama...to je ale na delší běh

já dělám takové nesmyslné věci, ráno sednu k PC....nakreslim totální nepotřebnou věc.....pak den řeším jak to vyfrezuju...klasika, cnc.....pak to nabrousím
a zjištuju jak hodně sem byl vzdálen od reality...když sem seděl u počítače......zjistíš že to nejde upnout....když to nabrousíš zjistíš že přídavek byl moc malej, velkej....a večer když to hážu do popelnice tak si říkám...proboha...doufám že tohle nebudu muset pro nikoho dělat

takže ta představa že ted mám brusku a hrnte to na mě...mě už přešla....ale baví mě to...a až se to naučím aby to bylo podle výkresu tak si za to nechám rád zaplatit

koupíš brusku a začne to
jaké kotouče, jakou to dělá drsnost, příruby, granity, hodinky, pravítka, uhelníky, upínací desky,sínusy., uhlové sínusy, johansonky..kontrolní trny, diamanty, svěráky, chlazení...jak rychle orovnávat.....kdy použít tupej diamant, kdy ostrej....jak srovnat magnet...jak brousit ploché slabé věci kdy ti magnet přitáhne a ty to sundáš a je z toho rohlík....jak rychle brousit co a s jakým přísuvem....boha to je věcí a představa že tohle budu zkoušet na nějakém polotovaru zákazníka.... :lol:

muj článek tě nemá odradit...jen ti nastínit co tě čeká
o financích nemluvím....všichni víme co stojí příslušenství, je to mazec
Naposledy upravil(a) Modros dne 21. 4. 2022, 8:34, celkem upraveno 4 x.
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

21. 4. 2022, 7:47

Naprosto souhlasím.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
jergus.balaz
Příspěvky: 1537
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

21. 4. 2022, 9:22

Ak chceš kupovať brúsku na plocho, musíš mať minimálne predstavu čo na nej ideš brúsiť a pre koho to ideš brúsiť. A samozrejme aká má byť veľká. Začať podnikať v oblasti brúsenia len tak bez predstavy, do toho by som ja osobne nešiel.
BalazKovo.sk
Modros
Příspěvky: 1652
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

21. 4. 2022, 9:36

jergus.balaz píše: 21. 4. 2022, 9:22 Ak chceš kupovať brúsku na plocho, musíš mať minimálne predstavu čo na nej ideš brúsiť a pre koho to ideš brúsiť. A samozrejme aká má byť veľká. Začať podnikať v oblasti brúsenia len tak bez predstavy, do toho by som ja osobne nešiel.
tak třeba tohle si nedokážu představit.....a proč protože ty už brousit umíš...máš zkušenosti takže ty by si čekal až budeš vedět co a pro koho budeš brousit a podle toho koupil brusku

moje a dovolim si říct že i jeho situace je naprosto odlišná.....neni tam ta zkušenost....a školu nepočítám

a když se změní zakázka a velikost? z toho vyplívá že pokud se tím chce živit tak těch brusek musí bejt víc velikostí a druhů a pak zjistí že existuje broušení na kulato a je na začátku
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

21. 4. 2022, 9:51

Já jsem si takhle všiml několika lidí, kteří se začali živit výrobou na zakázku a pravidelně to bylo tak, že
1. pracovali nebo podnikali v oboru, kde mohli získat osobní kontakty na potenciální zákazníky,
2. si koupili "nějaký" stroj na který měli peníze,
3. nabídli těm svým kontaktům, že převezmou část výroby, kterou oni již nestíhali,
4. čekali a čekali a čekali, než ten zákazník bude opravdu nestíhat a/nebo si spočítá, co je pro něj výhodnější,
5. vyrobili to
6. na základě zpětné vazby (protože to vyrobili dobře) dostali k výrobě další součástku, na což příležitostně dokoupili nástroje, přípravky nebo přibrali další stroj
7. goto 5

Chtít okamžitě nastartovat zakázkovou výrobu v plném rozsahu je málo reálné. Spíš je to tak, že výrobce (ale i zákazník) se postupně učí a vzájemně si na sebe zvykají, protože ani pro zákazníka to není jednoduché rozhodnutí převést část své výroby jinam nebo "si nechat něco udělat".
Aleš Procháska
josef109
Příspěvky: 597
Registrován: 21. 5. 2017, 5:15
Bydliště: Praha

21. 4. 2022, 10:02

Pokud bych narazil na dostupnou brusku,
vzal bych ji jako doplněk ke stávajícím strojům. Každou chvíli je třeba něco přebrousit,
počínaje podložkou do svěráku, a konče šajbou
do mlýnku na maso. Mít ji jako stroj "navíc",
a pak může být jen otázkou času, kdy bude někdo něco chtít...
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5184
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

21. 4. 2022, 10:39

A nebo si ji koupíš pro radost jako já. No a na šajbičkách pro kamarády za klobásky se to naučíš a po pár letech to děláš občas i za peníze :lol:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
josef109
Příspěvky: 597
Registrován: 21. 5. 2017, 5:15
Bydliště: Praha

21. 4. 2022, 11:16

Charon píše: 21. 4. 2022, 10:39 ...na šajbičkách pro kamarády za klobásky se to naučíš... :lol:
...a tomu říkám motivace! :lol:
tiborius
Příspěvky: 353
Registrován: 9. 8. 2018, 1:58

21. 4. 2022, 12:09

ja tomu nerozumiem. máte doma s otcom celkom pekný základ k strojnej výbave. To znamená že už máte nejaký ten počet zákaziek ktoré Vás / alebo aspoň otca/ doteraz držali nad vodou.
Pokračovať v tomto smere a pomaličky rozširovať portfólio a vedomosti. Nie je čo viac technického napísať ako tu už odznelo. Asi len toľko že už na trhu ťažko prežije garážová firma ako bolo bežné v 90 rokoch. Treba sa venovať veciam aj ako komunikácia so zákazníkom , vlastne jednoducho povedané aby ste si padli do oka. Dielňa čistá , práca na čas... potom sa práca ponuka skoro samo. ale je to cesta nie najľahšia. ak máš prácu rád, neváhal by som. Byť vlastným pánom je veľmi dobré, pravda treba si uvedomiť že zodpovednosť je veľká.

/netreba podla man preháňať tú komunikáciu ale pre mňa samozrejmosťou je poriadok v zákazkách , férové jednanie, čistota v dielni, zdvíhanie telefónu, a tieto bežné veci ktoré v niektorých špičkových dielňach chýbajú . volá sa to ľudský faktor
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“