Historie a trochu povídání o jednom obchodě nejen s nářadím.

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

8. 12. 2022, 4:54

Narazil jsem na to náhodou a rozhovor se zakladatelem mi připadá velice zajímavý. (Fotorobot, Volman atd...)
PS: Neberte to jako reklamu, přiznám se, že tam občas něco koupím... :)
Uživatelský avatar
pavlík
Příspěvky: 896
Registrován: 16. 12. 2018, 10:00
Bydliště: Praha 5

8. 12. 2022, 5:02

Jo, také jsem tam dost věcí koupil, ale mají zajímavý cenový mechanismus, který se mi opakovaně projevil a naštval mě.
Příklad na který si hned vzpomínám: sada soustružnických nožových držáků s VBD, byla tam delší dobu a cena byla myslím něco kolem 5.000,- Kč. Koupil jsem jeden den večer, zaplatil a druhý den ráno koukám a cena je asi o 1.500,- Kč nižší. Hned jsem tam napsal a zdvořile jsem se zeptal, zda nebyl v ceně nějaký omyl a zda by šlo cenu, kterou jsem zaplatil nějak refundovat. Ticho, nikdo se neozval.
Toto se mi stalo u dalších položek asi 3x. Už tam nekupuji, zjevně mají velmi inovativní cenotvorbu :oops: :oops: :oops:
Milan199
Příspěvky: 2926
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

8. 12. 2022, 9:13

pavlík píše: 8. 12. 2022, 5:02 ...
Toto se mi stalo u dalších položek asi 3x. Už tam nekupuji, zjevně mají velmi inovativní cenotvorbu :oops: :oops: :oops:
Vůbec ne, jenom tě chtějí nasrat :D .

PS - zkušenost stejná
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

9. 12. 2022, 10:27

Tak já mám obrácenou zkušenost - koupil jsem tam pásovou pilu v akci. Asi za rok někdo ze svarfora poptával pilu a zrovna byla zase ta samá v akci, tak jsem mu poslal link. Akorát že mě se zobrazovala nižší cena, než jemu. Chvíli se dohadoval s prodejcem, zatáhli do toho i mě, já jsem mu poslal kopii obrazovky, jak se mi to jeví, a nakonec vybádali (už si to moc nepamatuju), že já jsem měl v cache původní stránku, kde oni nezměnili adresu, jen cenu, a tím pádem se mi jevila jinak, než aktuální. nebo tak nějak, fakt už nevím. Nicméně to podstatné je, že dotyčný to nakonec dostal za cenu, která se ukazovala mě :) .
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5222
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

9. 12. 2022, 10:44

A zkusil jste nekdo u nich reklamaci? Ja jednou jo, v dodavce ulomená plastova trubička jako vodoznak. Chteli abych dovezl cely smontovany stokilovy myci stul, misto jen te trubičky o vaze 10 gramů. Trvali furt na svém, tak jsem se sebral, dojel tam a durazne vysvetlil, ze prdel si ze me delat nebudou a navali novou trubku hned a teď. A jelikož mám vyjednávacích 2 metry a 130 kilo a celkem nasraný hlas, vytáhli trubičku, omluvili se, ale toho chudaka prede mnou poslali do prdele s horni frezkou v ktere nedrzel nastroj, coz se nedivim, kuzel v ni hlodala krysa, ne bruska :mrgreen:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Uživatelský avatar
pavlík
Příspěvky: 896
Registrován: 16. 12. 2018, 10:00
Bydliště: Praha 5

9. 12. 2022, 2:36

Já jsem s obchodem Uni-max po těch zkušenostech skončil, protože jim nevěřím a jevilo se mi jejich počínání jako velmi velmi neseriózní!!!
Myslím, že to je tak, že mají nahozené ceny a když náhodou někdo něco za ty ceny koupí, tak jim u té dané položky dojde, že se ta položka moc nehýbe a tak razantně sníží cenu, na kterou by se byli jinak ani nepodívali a nevyhodnocovali poměr cena/prodejnost...
Je to velmi podivný obchod, několikrát jsem si i osobně koupenou položku u nich osobně převzal, jednání takové chladné, neosobní, bez zájmu. Prostě pro mě už neseriózní, nezajímavý a neosobní Uni-max :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Naposledy upravil(a) pavlík dne 9. 12. 2022, 7:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

9. 12. 2022, 7:19

No já od nich mám soustruh a křížový stůl a jednu sadu měrek.
Bohužel, specializovaný obchod na malé panelákové hobby stroje u nás nebyl a není tak jsem ostatní věci k tomu soustruhu musel stejně koupit jinde.
Takže tím pádem zájem o tento obchod skončil.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

9. 12. 2022, 7:20

Zdenek Valter píše: 9. 12. 2022, 7:19 No já od nich mám soustruh a křížový stůl a jednu sadu měrek.
Bohužel, specializovaný obchod na malé panelákové hobby stroje u nás nebyl a není tak jsem ostatní věci k tomu soustruhu musel stejně koupit jinde.
Takže tím pádem zájem o tento obchod skončil.
Jen že to bylo před 13 lety.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
StoupaCZ
Příspěvky: 543
Registrován: 2. 6. 2017, 8:12

10. 12. 2022, 9:22

Dříve jsem u nich koupil také dost věcí, dnes už jen něco, co je v hodně velké slevě a čemu jakž takž věřím.

Jednou mi dopravce dovezl jiný pracovní stůl, než jsem objednal. Napsal reklamaci, poslali dopravce aby stůl vyzvedl a následně přivezl ten správný.
Ale co mě nejvíc dostalo bylo, když jsem jim napsal, proč nenabízí i jiné velikost QCTP na soustruhy, že značka SOBA jich dělá více. Volal pán, myslím že skladník a vehementně vysvětloval, že prodávají jen díly na stroje, které mají v nabídce. Když mi začal tlačit do hlavy, že značku SOBA nenabízejí, tak u mně skončil. Mají to kolikrát i na fotkách, více věcí SOBA jsem u nich koupil a vůbec jsem nechápal, co ho k tomu vede.

Vůbec nechápu, proč nemají u zboží řádné popisy a parametry a naopak je tají. To u mně zrovna nebudí důvěru a parametrů se prostě normálně nedopátrám. Pak když zboží Googlím podle čísla nabízené položky, dostanu se třeba na stránky výrobce SOBA.
Sieg SX4, Interkrenn IKD-400, Vernier Minishape 28
Milan199
Příspěvky: 2926
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

10. 12. 2022, 9:40

Kdysi jsem tam koupil supito - to stálo za prd.
Později jsem koupil naviják se zahradní hadicí a ten slouží už spoustu let. Na základě toho jsem nakoupil do firmy několik navijáků na hadice se stlačeným vzduchem // asi 30 m ? // a ty slouží také ke spokojenosti.

Ve firmě máme víc jak deset takových těch plošinek na plastové přepravky 60*40 a přestože je krutě přetěžujeme tak OK.
lubbez
Příspěvky: 3154
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

10. 12. 2022, 9:45

Taky jsem koupil pár věcí, měl jsem kliku, že jsem tak dlouho uvažoval nad kvalitou až jsem padnul na slevu. Asi největší "úspěch" bylo DRO pro soustruh za 1750,- korun bez DPH. Pravítka jsem měl koupené, tak že to vyzkouším. Zatím dobré cca 2-3 roky. Mám li být upřímný, neměl jsem s nima asi žádný problém. Jednou jsem něco reklamoval - nějakou přírubu - a že se stavím po cestě na chaloupku. Za 20 minut jsem odjížděl s novým dílem a ještě s technickým výkresem.
Ovšem ta jejich kvalita je tak nevyvážená, že jsem nakonec tenhle obchod opustil. Teď po přečtení původního článku jsem se do unimaxu podíval a ceny jsou tedy dost bolestivé.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

10. 12. 2022, 9:52

Na druhou stranu ono je dost těžké prodávat levné čínské zboží, udržet vysokou kvalitu a ještě se tím uživit :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 1528
Registrován: 17. 9. 2018, 9:35
Bydliště: Vedle Trautenberka

10. 12. 2022, 10:21

Ty cenový výkyvy jsou u nich extrémní. Některý věci od nich mám, ale jsou to spíš věci, co jsem jinde neviděl nebo zrovna měli fakt za dobrou cenu. Jinak se mi stává, že mají věc ve slevě třeba -50% a stejně je třeba 3x dražší než v jiným českým obchodě (mnohdy i kameným a nepočítám do toho přímej obchod z Čajny). Uni-Max beru něco jako byly kdysi tržnice nebo burzy. Občas člověk narazí na dobrou věc za dobrou cenu, ale jinak v globále se tam velkej nákup na konkrétní projekt dělat nedá.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“