Autodesk Inventor

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
jeniksedlacek
Příspěvky: 18
Registrován: 24. 5. 2010, 10:45

15. 1. 2023, 4:03

Dobrý den,
pro jednoduchost si představte, že dělám na CNC např. ciferník hodin.

Potřebuji vědět, jak nejrychleji v Inventoru:

a) jak naprosto přesně a HLAVNĚ rychle rozmístnit čísla kolem dokola 360°

b) změnit font, jeho velikost, řez,... na celých hodinách najednou - potřebuji vytvořit mnoho různých návrhů. Nebo měnit arabská čísla za římské,...

Já to udělal tak, že každé číslo mám jako samostatný text, ten ve středu textu ukotvený ke konstrukční čáře a tu zavazbenou na střed ciferníku (kruhu). No a potom úhlovou kótou nastavuji x/12 kolem dokola.
Tedy musím po jednom všech 12 čísel obklikávat a měnit.

Líbilo by se mi to formou i-prvku, ale ten to neumí :-((( nebo aspoň já nevím jak na to.
děkuji
kinedryl
Příspěvky: 229
Registrován: 19. 8. 2013, 10:29

18. 1. 2023, 8:00

Tu sa pise :

Text in a sketch in Inventor is unfortunately not a sketch object like in other programs. Its an image of sorts. At least that is what it appears to be to me. Because of that its not a patternable thing. Well It is not something i believe you can pattern with sketch patterns. There is a "geometry text" option in a sketch where you can enter all your numbers and select a circle to wrap them around. There isn't an angle between that you can enter, but you can control the spacing.


https://www.cadtutor.net/forum/topic/62 ... -position/
jeniksedlacek
Příspěvky: 18
Registrován: 24. 5. 2010, 10:45

18. 1. 2023, 9:00

Dobrý den,
děkuji za odkaz a info. Není to moc příjemné. Musím vymyslet, ajk to dělat jinak a do Inventoru to už jen exportovat jako křivku.
Třeba Corel? Uměl by to, tak jak já potřebuji?
Děkuji moc
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“