Epoxidová podlaha

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

16. 1. 2023, 11:32

Nedělal jste někdo v poslední době podlahu? Kolik tak může stát epoxidový nátěr podlahy (od firmy)?
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

16. 1. 2023, 11:49

Ahoj,
no problemo, můj kamarad to leje, respektive velí firmě 20 roků. Tohle ti přeci Aleši nikdo nevystřeli od boku ... Pošli nějaké civilizované zadání, definuj kvalitu podkladu, fotky a snad ti udělá nabídku až bude chvilka času. Myslím, že ti spíš doporučí PUR. Poptávka je ted extrémní, tak bys musel byt počkat až na tebe dojde řada, páchají tisíce m2, nebude to zitra ani za týden.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

16. 1. 2023, 1:50

Ajaj. Jasně, dík :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

16. 1. 2023, 2:21

Dlěl jsem loni jednu dílnu použil jsem Epoxyban
https://eshop.barvarna.cz/hledani?query ... GQEALw_wcB
nic levného to není celkem jsme spotřebovali na 120m2 asi 60kg možná víc..
nakonec jsme dali základ to naředíš víc a pak 2 finální vrstvy záleží dost na kvalitě podkladu.
vzv není problém ani paleťák pro paleťák doporučuju polyuretanové kola pak to jede a zatáčí samo čistě silonové můžou nadělat viditelné otosky pokud je třeba v kolech zamáčklá špóna a nebo kamínky. stejně se to časem ohledí. Pak ti někdo poveze paletu málo ji zvedne a trčícím hřebíkem udělá rýhu po celé dílně :D
Optimální je eby byly alepoň 2 lidi na to vylití barva začíná po 30 minutách tuhnout a pak už to nenapojíš chce to zkušenosti hlavně u velkých ploch to chce fofryč a dostatek zkušných borců a průběžných míchačů.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Milan199
Příspěvky: 2907
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

16. 1. 2023, 2:21

Nám dělali litou podlahu tihle maníci.
S prací spokojenost, cena je pase je to 12 let.
Brnkni tam.
http://www.trexmb.cz/
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

16. 1. 2023, 8:30

Díky za tipy.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2093
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

16. 1. 2023, 11:01

Chemex prodává materiály a myslím, že i dělá podlahy
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

17. 1. 2023, 11:12

Cesta svépomoci je cesta do naprostých pekel, opakuje se to stále dokola, přesto se občas nějaký chytrák najde. Do podobných akcí se pouští opravdu největší blázni. Mám za sebou několik podlah a výsledek byl vždy katastrofální a to při striktním dodržení postupu dle návodu. Amater těžko změří tvrdost betonu, amatér těžko udělá odtrhovou zkoušku, atd. Mám napatláno jsem vítězem. Po roce se to začne loupat, ale tím už se nikdo nepochlubí ... Jednostupnová penetrace je naprosto nedostatecčná, profici nejdřiv jedou vrsvy s pískem a tepve po jistotě dostatečné adheze vlastni final. Opravdu kvalitní materiály jsou pro koncové zákazníky nedostupné. V zimě pracovat nejde, v létě se musi improvizovat s tvrdidlem dle letitých zkušeností, ve vedrech se hraje o minuty. Ono stačí vylévat kýble do dna a je neštěstí na světě, jednoduchá prvidla o kterých laik nemá ponětí. Nelobbuju tady nikomu zakázky, firma má nasmlouvané kilometry na rok předem.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

17. 1. 2023, 11:27

ono stačí použít kýbl opakovaně jsou věci které získáš jen letitýma zkušenostma a nebo tě zkušený zaškolí. já to rozhodně nikomu nedoporučuju aby si patlal barvu sám. U mě byl jediný problém nekvalitně udělaný beton prostě hrby kamínky a i když se to přebrousilo, tak je to vidět a kazí celkový dojem. Nátěr v pohodě i soudržnost a přilnavost.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

17. 1. 2023, 11:37

Tady má Bárt naprostou pravdu. Když jsem dodělal na chaloupce garáž, tak jsem se nechal ukecat na litou podlahu. Neskutečnej oser, práce jak na kostele a po 5 letech pvní odloupnutá místa a každej rok přibývají další. V dílně jsem podlahu natřel zelenou barvou na beton a spokojenost naprostá.
Milan199
Příspěvky: 2907
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

17. 1. 2023, 11:58

elbarto píše: 17. 1. 2023, 11:12 Cesta svépomoci je cesta do naprostých pekel ...
No nevím. Litou podlahu jsem si dělal v dílně asi před 20 lety, nic se neloupe a stálo to zlomek ceny od firmy. Beton byl suchý a důkladně jsem jej vyfoukal tlakovým vzduchem od prachu. Penetraci jsem dělal naředěnou pryskyřicí a válečkem. Druhý den ráno dokud to bylo "živé" jsme ve dvou na to naběhli. Důležité bylo rozdělit to balení cca 20 kg // kupoval jsem to v chemexu // na polovinu, protože po smíchání se to dost zahřívá a rychle to tuhne. Míchali jsme to normálně vrtačkou. Vrstvu jsem lil cca 5 mm a roztáhl jsem to hrablem z nerez plechu.

Před asi dvěma roky jsem si objednal "položení" kamenného koberce od "profesionálů". Jednalo se o venkovní chodník cca 20m2. Protože to byl nový beton, bylo striktně předepsáno odrásat takové to cementové mléko co může být na povrchu.
Čekal jsem nějaký profi drásací stroj. Přijel manik a že když mu prý půjčím koště, tak by to zametl.
Tak jsem ho vypakoval a opískoval to. Když pak přijel dělat penetraci neměl ani váleček. Pokládka se měla dělat následující den, takže přijel asi za 14 dní po mnoha urgencích kdy už to bylo zašlapané a total ztvrdlé. Naštěstí se to odlouplo jenom na málo místech a protože jsem si schoval ty kamínky, tak jsem to dokázal opravit.

Před rokem mi dělal kamarád podlahu a "obklad" koupelny včetně sprcháče. Každý den přijel a udělal kousek práce. Ono to jinak nejde, aby to nesteklo. Podlahu včetně sprcháče měl pak za den. Tak tady velká spokojenost.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

17. 1. 2023, 12:44

Asi to není úplná brnkačka. Samozřejmě ten nátěr si nebudu dělat sám, to bych to leda rozmatlal, jen jsem potřeboval vědět jestli to bude drahé nebo ještě dražší :-)
Aleš Procháska
servis4sp
Příspěvky: 708
Registrován: 26. 11. 2018, 1:07
Kontaktovat uživatele:

17. 1. 2023, 2:03

ahoj, dělal jsem to cca dva roky zpátky. Je to celkem opruz. Používal jsem materiál od chemexu. Mají i epoxydy na opravu výtluků a trhlin. Nedoporučujou to dávat na strojně hlazené podlahy. Při použití epoxidové stěrky s pigmentem vychází cca 0.8-1kg na m2 při rovném podkladu, tzn. cca 1000,-/m2 ( dva roky zpátky) svépomocí - penetrační záškrab s pískem a epoxidová stěrka . Při použití záškrabu a epoxidové barvy(2 vyrstvy) to vychází trochu lépe,ale musí být naprosto rovný podklad. Nejlépe nový čistý vyschlý beton . Dělal jsem si na to spešl návleky na boty, protože v tom záškrabu musíš šlapat ,aby jsi nasypal písek a musel jsem mé paní znárodnit v kuchyni síto, aby ten zásyp byl rovnoměrný🤣. Musíš si rozmýchat jen tolik kolik jsi schopný zpracovat cca za 20min a přesně na váhu mýsit s tvrdidlem. Možná mám někde fotky, nebo možná budou i tady v nějakém vláknu. 😉 Zatím to nejeví známky nedostatků jako praskání nebo odlupování. tak uviďíme
sv18ra, KSU250, 2N118, SH-700A, FA3AU, tos 1U, gh450, R5, FN40, HJ8, WKV63
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“