Metrologický řád

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
HonzaHorka
Příspěvky: 1012
Registrován: 15. 11. 2009, 2:17

19. 5. 2023, 4:36

Já a kolega máme několik měřidel, které by se měly kalibrovat každý rok, ale dočetl jsem se, že pokud bychom si stanovili vlastní metrologický řád, mohli bychom prodloužit termín kalibrace až na dvojnásobek. Měřidla jsou totiž používána pouze občasně a jen několikrát do měsíce.
Máte někdo s tímto nějakou zkušenost? Popřípadě co to obnáší.
Fifík
Příspěvky: 693
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

19. 5. 2023, 5:45

A kdo stanovuje to "...které by se měly kalibrovat každý rok..."? Pokud je to z předpisu výrobce, můžeš si s tím dělat v zásadě co chceš. Napíšeš do metrologického řádu (=seznam měřidel a jejich kalibračních požadavků a datumů provedených kalibrací), že vzhledem k četnosti použití nastavuješ kalibrační periodu na dva, pět, deset let...

Pokud ale jedeš pod nějakou normou, ať už obecnou (ISO) nebo zákaznickou, měl bys dodržovat kalibrační intervaly stanovené tam.
HonzaHorka
Příspěvky: 1012
Registrován: 15. 11. 2009, 2:17

19. 5. 2023, 4:38

Ano mě jde především o to kdo to v tom metrologickém řadu může stanovit. Jestli si to můžu určit sám, nebo to musí být někdo kdo na patřičné znalosti atd. A na základě čeho. V metrologickém zákoně není nic moc použitelného.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“