hydraulické upínání

o systemech automaticke vymeny nastroje
Odpovědět
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

18. 9. 2015, 10:21

Ahoj
Nemáte někdo na stroji s upínáním SK 30,40,50 hydraulické upínání? Tím myslím stlačování pružin hydraulikou namísto vzduchu.
Řeším jak to rozchodit na FNG a není mi jasné jak má být ovládaný elektroventil který pouští olej na píst.
Jelikož je původní ovládání vykuchané napadají mě dva způsoby jak by to mělo fungovat.Ten ventil by asi oba ty způsoby podporoval tak bych potřeboval aby mi někdo kdo tohle má řekl kdy mu hrčí čerpadlo a kdy cvaká ve ventilu...
Teď se snažím zjistit jak s ventilem hýbou cívky,problém je že asi nejsou v nejlepší formě.

Je po 15ti letech nečinnosti nutné nějak servisovat hydr.akumulátor?(dofukovat,měnit blánu,zahodit...) :)
Díky
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

2. 10. 2015, 8:54

Co se týká uvolňování nástroje, je jedno zda je to vzduchem, nebo olejem.
Co se týká akumulátoru, tak to vyzkoušej tak, že bez oleje tam má být mezi 40 až 70% provozního tlaku, podle způsobu použití. Pokud je tam málo, dofoukat dusíkem, pokud uchází, nebo tam nic není, bude nutná výměna membrány. Pokud to konstrukce akumulátoru dovoluje. Většina jo.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7174
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

3. 10. 2015, 6:10

Hermle uvolňuje nástroj hydraulicky
je tam pro to extra malé čerpadlo, taková kompaktní jednotka
běží to jen ve chvíli, kdy je požadavek na vysunutí pístu, vypíná to tlakový spínač po dosažení potřebného tlaku
pak tam taky asi musí být ventil, který z okruhu odpustí tlakový olej v okamžiku, kdy se má píst zasunout
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

5. 10. 2015, 7:17

Díky za rady.Podařilo se to rozchodit,až budu mít na dílně foťák tak udělám fotky nebo video kdyby to někdo někdy potřeboval.
Odpovědět

Zpět na „Automaticka vymena“