Automatický spindl

o systemech automaticke vymeny nastroje
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

15. 12. 2010, 9:59

Jasný, taky na hromadný projekty nevěřím a souhlasím že hřídel a ložiska je zkrátka věc kterou každý nemá možnost vykousat :) (alespon já ne). Proto bych měl případně zájem pokud by se hřídel dělala o 1 kousek. Docela jsem pošilhával po tomhle
http://store.blurrycustoms.com/ProductD ... ode=AVS125
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

15. 12. 2010, 10:43

Taky pekny!! To ATC se mi stava nocni murou. Kde je ta hranice a co jeste muzem. Tak vydrz na seznamu :D .
Jinak ATC MF70 parada, dik. Malokdy nevim, jak co rozebrat. Celou noc se mi zdaly o tom nejake kraviny.
Je to vyzva, jak na to prijit a cele to nezmrsit. Uz me i napadlo, jestli tu neni nekdo, kdo muze rentgenovat. ??
Obcas by se to hodilo.
Sakra, to me stve, ze nevim jak dovnitr....
kovohemil
Sponzor fora
Příspěvky: 614
Registrován: 1. 11. 2006, 2:42
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

16. 12. 2010, 12:17

[quote="Mirek-Gravos"]Taky pekny!! To ATC se mi stava nocni murou


Jsme na tom asi stejně :D U mě je problém ,že musím osu Y a Z celou udělat novou a tím vyvstává otázka co udělat s tím kompletem co ostane :D . možná to nabídnu k prodeji ,bude to kompletní osa y a z na vvv je to vidět .
Snad už bude brzo ATC

http://www.kovohejduk.websnadno.cz/
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

16. 12. 2010, 7:47

Taky jsem to chtěl rozebrat ale když jsem to koupil za takovou raketu a nepřišel na to jak to ETC do mf70 rozebrat raději jsem to vzdal abych to ještě nezmršil.
Ještě mě napadlo použít tohle
http://www.usovo.de/shop/product_info.p ... hinen.html
a jen to předělat za mechanické výměny na automatickou.
Ta hřídel jehotová ale netuším jak je to v té mašině s velikostí ložisek.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

16. 12. 2010, 8:58

lubos píše:Taky jsem to chtěl rozebrat ale když jsem to koupil za takovou raketu a nepřišel na to jak to ETC do mf70 rozebrat raději jsem to vzdal abych to ještě nezmršil.
Ještě mě napadlo použít tohle
http://www.usovo.de/shop/product_info.p ... hinen.html
a jen to předělat za mechanické výměny na automatickou.
Ta hřídel jehotová ale netuším jak je to v té mašině s velikostí ložisek.
Takovyto system rucni vymeny na paku pouziva EMCO uz cca dvacet let na svych prvnich malych strojich EMCO F1 cnc.
Sveho casu se to dalo pomerne levne koupit jako nahradni dil, ale fabrika chtela seriove cislo stroje . Nevyhoda u toho je ze je tam na klestine slabz pritlak a udrzi to nastroj na max.500ot.

RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

16. 12. 2010, 10:39

Ferrit píše:Někdo mi poslal výkresovou dokumentaci na konstrukci malého spindlu s automatickou fixací nástroje (trnu).
Moc se mi to líbí, ale vlastní konstrukci a celou výrobu sám nezvládnu. Snad assembling.
Protože si myslím, že by se pár uživatelů, kteří by to zvládli, předkládám ji zde k diskusi.
Pokud je toto známé a já jen nepozorně četl forum, promiňte a prosím administrátory o odstranění vlákna.

Přímá otázka na pana Tumlíka - nechtěl by to vyrobit ? :) , případně s českým fortelem upravené a jako stavebnici, případně s prvotním nástřelem ceny.
Myslím, že by se našlo pár zájemců (včetně mě) o odběr malé serie. Samozřejmě, že to nebude levné, nicméně otázka byla položena.
Odpovídám jenom kvůli přímé otázce na mou osobu a jenom proto, protože jsem tady dva dni nebyl a téma se už rozjelo jiným směrem:
Ano je to vyrobitelné, cena neodhadnutelná, stavebnice nepřipadá v úvahu neb investice do díla v rozumném počtu kusů (cca 20) přesahují moje investiční možnosti do projektu.
Jsem maximálně vytížený, musil jsem nasadit na hlavní pohonný agregát frekvenční měnič a hřeju se, externí chlazení vynechává, potřeboval bych přeinstalovat, co se týče ostatního hardweru tak mám momentálně nainstalovaný pro mě zjímavější rentabilnější produkt :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
Ferrit
Příspěvky: 432
Registrován: 6. 8. 2009, 10:08
Bydliště: Třebíč

17. 12. 2010, 6:19

Ano tak to má být. na přímou otázku přímá odpověď. Možná jsem to mohl napsat SZ, ale v případě kladné odezvy by byl okruh zájemců stanoven. Děkuji. :D
MN-80A, BF-20 Vario, MAHOS 22, Beiping PP-U3, Prusa i3-MK2
I cesta je cíl. - "Finis coronat opus"
Bobes
Příspěvky: 84
Registrován: 5. 6. 2007, 6:05

17. 12. 2010, 7:07

Mirek-Gravos píše:Taky pekny!! To ATC se mi stava nocni murou. Kde je ta hranice a co jeste muzem. Tak vydrz na seznamu :D .
Jinak ATC MF70 parada, dik. Malokdy nevim, jak co rozebrat. Celou noc se mi zdaly o tom nejake kraviny.
Je to vyzva, jak na to prijit a cele to nezmrsit. Uz me i napadlo, jestli tu neni nekdo, kdo muze rentgenovat. ??
Obcas by se to hodilo.
Sakra, to me stve, ze nevim jak dovnitr....
V pripade potreby viem v Bratislave (http://www.zverland.sk) dohodnut rentgenovanie (100kV/30mA) na klasicky RTG film.
Uživatelský avatar
Pavel R
Příspěvky: 477
Registrován: 5. 7. 2008, 5:52
Bydliště: Hlinsko

26. 12. 2010, 11:30

Nechci tu být za válečného štváče, ale jelikož jsem už ,,pár´´ vřeten pro ATC rozebral (a některý i složil :D ) nějak u toho výkresu postrádám něco, co by zachycovalo axiální síly při odemykání nástrojového kuželu. Přece není možný, aby to veškerou sílu, kterou se to otvírá přenášely ložiska. Aspoň u dřevoobráběcích vřeten to tedy zvykem není....
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

27. 12. 2010, 1:35

:)
Naposledy upravil(a) Max dne 24. 4. 2019, 7:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

28. 12. 2010, 9:00

:D
Naposledy upravil(a) Max dne 24. 4. 2019, 7:06, celkem upraveno 2 x.
motorovy
Příspěvky: 352
Registrován: 12. 6. 2008, 7:27

13. 1. 2011, 3:22

Pavel R píše:Nechci tu být za válečného štváče, ale jelikož jsem už ,,pár´´ vřeten pro ATC rozebral (a některý i složil :D ) nějak u toho výkresu postrádám něco, co by zachycovalo axiální síly při odemykání nástrojového kuželu. Přece není možný, aby to veškerou sílu, kterou se to otvírá přenášely ložiska. Aspoň u dřevoobráběcích vřeten to tedy zvykem není....
ako je to teda riešené v profi systémoch?
Monteg
Příspěvky: 1480
Registrován: 30. 10. 2006, 5:37
Bydliště: LOUNY

14. 1. 2011, 2:14

motorovy
Příspěvky: 352
Registrován: 12. 6. 2008, 7:27

14. 1. 2011, 3:00

vdaka, vlastne az teraz som to v tom vlakne pochopil :)
furbyZH
Příspěvky: 65
Registrován: 15. 11. 2010, 8:16
Kontaktovat uživatele:

28. 9. 2017, 6:48

To Mirek-Gravos / Avenger:
sice je to uz trochu starsie ale predsa len sa skusim opytat kde ste to kupili a za aku cenu?
Pripadne nezavadzia to stale na stole ? :D
To Avenger: tohle mam pres rok na stole, kamarad to velkoryse koupil, ze snad najdem cestu, jak to vyrobit. Zatim se to nepovedlo.
Tohle chce presnou CNC vyrobu a kdo k nam prisel, ze by snad chtel praci, tak zacal vykladat o spouste problemu atd...
Kdyz si vemu, ze tohle upnou pres 6ku trn do kresse..., na 30t., takhle daleko vylozeny, jima me hruza :( .
Odpovědět

Zpět na „Automaticka vymena“