6KW ATC precise

o systemech automaticke vymeny nastroje
Odpovědět
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

8. 2. 2011, 5:53

Myslíte že je tohle vřeteno
http://www.fischerprecise.com/uploads/media/SD-4084.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
použitelné na tohle
http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=23&t=5693&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

8. 2. 2011, 6:44

kolik ta sranda stoji pro zajimavost?
můj názor je že na tak tuhý stroj to chce spíš nějaké pomaloběžnější vřeteno třeba s ISO40 kuželem a provozovat to třeba do 8-10000ot.. s tímhle vřetenem bys musel obrábět s malejma frézkama vysokorychlostně aby to mělo nějakou produktivitu a nevím jak ty rybyny k těm rychloposuvům přemluvíš, už ti to jezdí?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
sidonie
Příspěvky: 1010
Registrován: 18. 12. 2009, 11:18
Bydliště: Vranová Lhota

8. 2. 2011, 7:17

Můj názor je, že se to vřeteno hodí maximálně na brusku (fortuna) nebo na jemné škrábání což si mohutnost litinových komponent stroje nezaslouží.
1,6 Nm je moc malá hodnota na nějaký pořádný nástroj. Takováhle mašina si zaslouží vřeteno s pořádným krouťákem s kuželem alespoň ISO40 nebo SK40 a pořádný frézovací těleso na VBD a z garáže by se měl po zapnutí ozývat podobný zvuk jaký má starý ZETOR K25 na volnoběh.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

8. 2. 2011, 7:20

Zatím jsem ve fázi rozebírání, je to dost voprus a došla chut, k tomu mám hodně práce takže na to není vůbec čas :( . Vřeteno se draží ale víc jak 1500 Eur za něj nedám. Bohužel se v téhle mé cenové kategorii nedá moc co sehnat a když jo tak mi to unikne ( dražil jsem jsem pěknou Iso 40 dal jsem max 1000 a prodala se za 1001). Nakonec to dopadne že to nebude ATC ale pokud by se něco rozumného našlo byl bych raději. Počítám že pokud by klaplo tohle tak by to mohlo stačit, neni to na mašinu která by jela celé dny, je to spíš na občasné obrábění ale pokud by na ní byla práce může jet každý den. Při těch točkách co to mám si to vůbec nedovedu představit že bych tam dal nějakou 12 nástroj.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

8. 2. 2011, 7:36

lubos píše:Zatím jsem ve fázi rozebírání, je to dost voprus a došla chut, k tomu mám hodně práce takže na to není vůbec čas :( . Vřeteno se draží ale víc jak 1500 Eur za něj nedám. Bohužel se v téhle mé cenové kategorii nedá moc co sehnat a když jo tak mi to unikne ( dražil jsem jsem pěknou Iso 40 dal jsem max 1000 a prodala se za 1001). Nakonec to dopadne že to nebude ATC ale pokud by se něco rozumného našlo byl bych raději. Počítám že pokud by klaplo tohle tak by to mohlo stačit, neni to na mašinu která by jela celé dny, je to spíš na občasné obrábění ale pokud by na ní byla práce může jet každý den. Při těch točkách co to mám si to vůbec nedovedu představit že bych tam dal nějakou 12 nástroj.

dal bys 1200 vydražila by se za 1201 :D to je osud.. pokud máš takovýhle rozpočet šel bych do solo vřetena poháněného řemenicí a asynchronního (servo) motoru k tomu.. já mám podstatně menší frézu a mám tam pomaluběžné vřeteno (max 4000) s ISO40 a 2kW motorem a na výměnu druhé rychlovřeteno 2,2kW 24000ot... ale pro ten stroj to byla prostě cesta špatným směrem, to vřeteno je pro mě v podstatě k ničemu (negravíruju texty a nevrtám plošňáky a radši vezmu 16kou frézou 3mm duralu na 4000 na první vřeteno než tou písklavou mrchou, sice s tím malým vřetenem udělám lepší povrch díky menším vibracím (neboť to velké vřeteno prostě není stavěné na takový provoz) ale to je jediné pozitivum.. plánuju ale stavbu větší frézky (zatím mám část komponent) a blbost s tím vysokootáčkovým vřetenem už neudělám.. chci ISO40 tak do 8000 a budu určitě spokojen, vřetenovej motor cca 4kw a ideálně zpřevodovat 1:1 a v malejch otáčkách do cca 3000 3:1 zatím řeším jakou převodovku aby to nebylo velké..
ono ideální je mít vřetena obě a rychle výměnné..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

8. 2. 2011, 7:52

Takový je v podstatě plán ale pořád pošilhávám po atcčku to mě zkrátka láká, nakonec když nic neseženu tak tam dám servo převod a bude.Bohužel výroba vřeteníku s Iso 40 je nad mé možnosti a zatím nemám nikoho kdo by mi to udělal. Tak je pro mě jednoduší sehnat bud ATCčko nebo hotový vřeteník.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

8. 2. 2011, 8:13

lubos píše:Takový je v podstatě plán ale pořád pošilhávám po atcčku to mě zkrátka láká, nakonec když nic neseženu tak tam dám servo převod a bude.Bohužel výroba vřeteníku s Iso 40 je nad mé možnosti a zatím nemám nikoho kdo by mi to udělal. Tak je pro mě jednoduší sehnat bud ATCčko nebo hotový vřeteník.
a servo převod dáš k čemu? stejně budeš potřebovat nějaký vřeteník...
ATCčko přece s tím vřetenem v podstatě nesouvisí, resp ATCčko můžeš mít i na vřeteníku poháněném servem.. a pokud budeš dělat vřeteník tak už je v podstatě jedno jestli bude bez nebo s ATC.. já budu řešit vřeteno asi za rok a v podstatě nad ničím jiným než nad výrobou už ani neuvažuji tak pokud to budeš mít stále aktuální tak se pak klidně ozvi.. klidně ti uděláme jednu hřídel navíc.. ono se to ve výsledku i zlevní..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

8. 2. 2011, 8:30

já teď právě řeším jestli koupit či nekoupit nový asynchronní servomotor od Siemense (víc jak 10let starý typ) z ebay za 500dolarů+100pošta po USA http://cgi.ebay.com/Siemens-Spindle-Mot ... 4839a15693" onclick="window.open(this.href);return false;, 3,7kW jm ot. 1500, max 9000, 24Nm (34Nm max S40%), 13A jm 17A max.. mám teď v USA velkej balík cca 300kg takže by se to k tomu přihodilo a šlo to lodí a celkové náklady na dopravu by to zas tak moc neprodražilo..celkem třeba 700dolarů + měnič jsem kupoval 7,5kW za cca 6000 a nebo jestli koupit od GSK vřetenovej motor za 1100dolarů s měničem komplet..s provizí a cestou třeba 1500dolarů, případně jestli je ještě nějaká jiná volba.. samotnej motor vřetenovej od siemense stojí asi 48+dph.. musím to rozlousknout co nejdřív než mě odjede balík..

a pak druhá věc jestli ten motor co má nmax 9000 šoupnout napřímo s 1. převodem 9:8mi a mít tak na vřeteni ve špičce nějakých 40Nm trvale cca 30Nm a nmax 8000 a nebo tam nacpat dva převody jeden 1:3 do 3000ot s trvalým kroutícím momentem 90Nm a druhým převodem cca 9:8 od 3-8000
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „Automaticka vymena“