hydraulika nebo vzduch??

o systemech automaticke vymeny nastroje
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

26. 5. 2012, 10:22

jj ja to nějak oskouším :) prostuduju něco na netu jeden rozeberu a bude to hned jasnější. našel jsem i par inzeratu na 200mm píst akorát je dlouhej :) to bych skrátil. něž dám dohromady vřeteno tak něco seženu. jdu se příští tyden na par pístu juknout.
děkuju Rasi za reakce.
Naposledy upravil(a) Kvako1 dne 28. 5. 2012, 11:40, celkem upraveno 1 x.
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

26. 5. 2012, 8:21

ještě bych se chtěl zeptat jak se tam počítají ty talířovky. našel jsem je třeba u fabory. rozměrově bych dal asi podle díry ale nikde tam nevidím sílu co udrží.navíc jsou tam různe tloušťky.. je někde nějaká tabulka nebo něco ? nic jsem nenašel asi špatně hledám...

edit :
tady jsou dvě tabulky co jsem našel
http://www.hennlich.cz/produkty/pruziny ... -2093.html" onclick="window.open(this.href);return false;
jsou pdf na tom obrazku.

trošku jsem to asi pochopil. potřebuju ty pružiny z dírou 16,3 mm ale jakou tloušťku ? z čeho vychazet?

děkuji
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

27. 5. 2012, 8:27

co třeba hledat? třeba tady je to celkem jasně popsané.. máš potřebnou sílu, vyber si nějakej typ pružin, dál máš nějáký zástavbový rozměry a zkoušej počítat.. ty máš výhodu, pokud si to budeš dělat sám že vše mimo síly si můžeš vymyslet jakkoliv..
jinak sílu při stlačení udává každej lepší katalog...
http://www.hennlich.cz/uploads/cz_Tal%C ... N_2093.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.hennlich.cz/uploads/cz_Tal%C ... ametry.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

27. 5. 2012, 10:12

jasně diť ten odkaz je stejnej jako jsem tam dal ja . to jsem našel. spíš jsem myslel jaké použít ty pružiny. jestli je lepší víc pružin z menší sílou nebo míň pružin z vedší.
kolik to tobě stlačuje ten píst? odhadem cenťák? nebo míň? ja bych to dal asi tak 6-8mm. můj odhad.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

27. 5. 2012, 12:41

podle mě je to tak 12-15mm 6-8 se mě zdá málo.. nicméně v tom prvním katalogu od jacobs bude určitě potřebnej zdvih pro uvolnění kleštiny napsanej, podle mě tak 10mm, dál je tam tak 3mm rezerva, ten píst se nesmí dotýkat točícíhose vřetene , takže je cca ty 3mm nadním a poté se celej píst nadzvedne až do opěrného kroužku a vytlačí nástroj, to tam bejt musí aby ta síla nepůsobila přímo na ložiska

jo ten odkaz je stejnej, já na něj ani nekoukl :D nicméně tam je všechno..
já nevím co budeš mít za vřeteno tak těžko radit, ale u normálního komerčního vřetene tam zas tak moc místa není, jsou tam ložiska něco kolem 50mm průměr, takže ty talířovky se musej vejít dovnitř vřetena takže při stěně min 5mm jseš na průměru max nějakejch 38mm, podle mě je uplně jedno co tam dáš, jde pouze o sílu a zdvih a hlavně aby se to tam vešlo..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

27. 5. 2012, 3:41

ja mam klasické iso 40 na ruční výměnu.
moje představa byla taková:
vícemeně to nechat jak to je ložiska atd., dat delší šroub a dat tam pružiny. nebyli by vevnitř ale venku..
použít kleštinu iso 40 z dírou 25 mm a tou brát klasické upínače ER32 z stopkou 25mm.
nepouživali by se iso držáky ale tyhle stopkove ER 32.
díra ve vřetenu je pouze 25mm do hloubky 31mm pak pokračuje až dole cca 17 mm
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

27. 5. 2012, 8:24

tak to podle mě není moc šťastné řešení, na válcové stopce podle mě nedocílíš přesného opakovaného najetí v Zku, a taky si nedokážu moc dobře představit jak to bude v ER kleštině chodit, to bys musel vtahovat dovnitř jakoby tu matici a to takhle nejde... zkus dát náčrtek jak to myslíš.. jinak potom ta síla bude asi zase jiná otázkou je jaká?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

27. 5. 2012, 9:12

ne asi jsem to blbě napsal. bude tam příma kleština iso 40 z dírou 25 mm vtom vřetenu. a ta si bude brat kleštinové upínače s ER 32 ze stopkou 25 mm jako nastroj . každý nástroj se pak změří čidlem po výměně.
ja vim není to asi moc idealní . myslím že by to ale mohlo fungovat.
až budu doma z práce tak udělam nějakou fotku nebo načrtek. teť nemám na to moc čas. fofry v práci.
ale rád si necham poradit. nema cenu dělat nějaký nesmysl co by nefungoval.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

28. 5. 2012, 7:28

ATC s nutností opakovaně najíždět Zko trošku postrádá smysl, nicméně asi lepší než ruční výměna..
já měl kdysi taky ruční výměnu a když jsem uvažoval nad ATC (ještě předtím než jsem to zahodil a koupil stroj kterej už vše má = nejlevnější řešení)
tak jsem měl v plánu předělat hřídel vřetena tak, aby tam šel dát originál mechanismus ATC a mít to prostě jako originál, už si přesně nepamatuju rozměry, ale jsou u toho jacobse.. prostě udělat takovou dutinu uvnitř vřetene a celé to udělat stejné..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

28. 5. 2012, 10:11

Prosím opravte tu hrubku v nadpisu, na to se nedá koukat :-)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

28. 5. 2012, 10:12

si to říkám už od začátku :D některé hrubky jsou obvzlášť vydařené..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

28. 5. 2012, 12:15

jj občas se to povede :)

pro mne by to bylo ulehčení dost velké , i když si to to Ztko bude měřit. přece je to jenom na takové to domácí šudlaní...

jenom na svoji obhajobu stěma hrubkama- ja jsem celkem spokojený jak jsem se češtinu naučil :) nejsem čech a češtinu jsem se učil sám. nikdy jsem nechodil na žádnej kurz ani do školy kde by se to učilo :)
nicmeně hydraulika by mi neměla dělat problém :D .sice tu žiju už 10 let ale problémy stím mám pořád :)
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

28. 5. 2012, 6:11

Zdar Kvako1! Až bude v Armotu dopsaná aut. výměna nástrojů, bude tam i korekce délky a po výměně se měřit nebude muset nebo klidně jo, když nový
nasazený nastroj nebude ideál a budeš to chtít (přes pevný senzor).
Ten princip té výměny jsem takhle už realizoval, byl to kužel R8 (na Sieg SX3) a upínal dříky 20mm s nástroji. (Udělal jsem i ISO30 z MK3 s kuličkama :)).
Chodí to v pohodě na lehčí frézování, i když upínací síla byla pár set kg.
Dokonce jsme nechali vyrobit v TW nástrojové sety, ale pro nicotný zájem jsme to zrušili :( . Inspirací byl Tormach.com
Levněji asi možno koupit zde: http://www.atron.com.tw/uwish/front/bin ... ory=110989" onclick="window.open(this.href);return false;
Jinak na obhajobu Kvakovy češtiny musím dodat: Kéž bych já uměl třetinu takhle v anglině.., smekám :D a zdravím!
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

28. 5. 2012, 7:55

dík Mirku za informaci . jj Tornmach mne inspiroval. ja si myslim že na to moje šudlání do hliníku by to mohlo stačit. na te přestavbě co jsem dělal jsem se spoustu věcí naučil. hlavně to že pokud něco "odrbeš" vzápětí se ti to vymstí. proto se tady ptám a nechám si rád poradit.
o té výměně jsem mluvil z Honzou. dávám dohromady nějaký matriál a uvidím co stoho bude. možná to nakonec dopadne tak že koupím něco komerčního ale při práci se člověk nejvíc naučí.
dneska byl u mne v práci známej a vypočítali jsme ty pružiny. válec jsem nakonec sehnal starší za 1000 kč, vřeteno mám za 2500 . ty stopkové upínače mam doma 2ks .používam je teť. příme kleštiny taky mám za 350 kč takže koupit pár pružin a mužu to skoušet. pokud to nepojede podle představ tak to můžu zas rozprodat... každopádně to chci vyskoušet.
musím se někdy stavit zas u vas nachvilku v Gravosu a můžeme o tom pokecat.
jinak myslel jsem že jste tu výměnu nějak opustili.. mluvili jste tady o tom v jiném vláknu ale pak to nějak utichlo..
jirka1403
Příspěvky: 15
Registrován: 30. 5. 2009, 11:24
Bydliště: bzenec

5. 7. 2012, 7:33

Zdravím,
je tento problém už vyřešen?
Myslím že 200 píst je už docela vrlký a zabere hodně místa, i když při tlaku 0,6MPa vyvine sílu asi tak 1800kg.
Podle mě by bylo lepší namontovat trojnásobný tandemový válec pr.100mm (vyvine sílu asi tak 1400kg) nebo dvojnásobný a použít v zapojení tlakového vzduchu zesilovač tlaku vzduchu kterým zvíším hodnotu tlaku až na 1,8MPa při základním plnícím tlaku 0.6MPa
CMC
Odpovědět

Zpět na „Automaticka vymena“