5 osa fréza

odkazy a obchody
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 12. 2013, 8:06

ano
softwarove limity
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

8. 12. 2013, 8:27

prami píše:
robokop píše:EMC
je to v predchozim prispevku
A s tým vymedzením dráh to chápem dobre ? či keď by malo ísť za tých 200 °zablokuje mi frézu
ano nastavíš si limyty za které jet nemůže a je to , a pak stím musíš počítat při psaní kodu , nebo generování kodu , ale stím budeš mít problém , protože kontinuelní 5 osé obrábění umí jen hodně málo CAMů a jsou pekelně drahé ,
a psát kod pro 5 os je taky slušný mazec , já na něčem pracuju , ale je to ještě hodně mladé ,
jinak když mrkneš na youtube tak tam je dost 5ti osek řízených EMC2
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

9. 12. 2013, 11:08

tobě stačí aby jsi pokryl celý obvod , jestly to pokreješ otáčením na jednu stranu nebo půl na půl je už další věc , kod musíš psát tak abys ty kabely vždycky někde rozmotal :D
už víš čím chceš generovat kod ??
nebo budeš psát ručně ?
Tami
Příspěvky: 4
Registrován: 31. 1. 2014, 2:00

4. 2. 2014, 8:37

Ľudkovia, tak prvý krát sem prispievam aj ja a hneď by som vás chcela poprosiť o pomoc... Momentálne sa venujem konštrukcii 5 osového CNC stroja... Má to byť v princípe len hračka, nič reálne to obrobiť nemá, max. nejaké mäkké materiály na ukážku, jedná sa skôr o učebnú pomôcku, nech študáci vidia, ako sa čo hýbe... Zádrhelom momentálne je výroba 2 osého vretena, keďže aj na nete čo som našla, tak to je mizivé % informácii... Hľadám skôr nejaké konštrukčné schémy (ako to tam pracuje) a podobne, aby som to následne vedela navrhnúť... Prípadne ak ste čosi podobné navrhovali, tak nejaké rady a podobne by som tiež moc uvítala... Odpíšte mi sem, prípadne SS. Ďakujem moc.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

4. 2. 2014, 8:40

ahoj já to stavěl viz : http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=34&t=9995&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

4. 2. 2014, 8:42

na stránkách VÚT Brno jsou ke stažení diplomky strojní fakulty a řešení téhle problematice tam alespoň ve dvou třech diplomkách je.. jsou tam varianty šnekové hlavy nebo prstencového motoru pro velké centra..včetně výpočtů pohonu zatížení atd.. pro představu to bude stačit, ale na hračku že se to hejbe bych tam nacpal jen nějaké řemínky, varianta se šnekovou převodovku se dost prodraží jen proto aby se to hejbalo..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Tami
Příspěvky: 4
Registrován: 31. 1. 2014, 2:00

4. 2. 2014, 8:50

Jeee, dík moc, hneď na to skúsim mrknúť... To ma nenapadlo skúsiť pozerať po diplomkách, keďže väčšinou mám skúsenosti, že voľne k dispozícii nie sú... Máš aj nejaké konkrétne názvy, kde sa tomu priamo venujú? Aby som nestiahla nejaké práce, kde budú len omáčky a nič použiteľné...
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

4. 2. 2014, 8:59

a na katedru bych s tebou jít neměl a poprosit za Tebe? :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Tami
Příspěvky: 4
Registrován: 31. 1. 2014, 2:00

4. 2. 2014, 9:02

:D Nemyslím to tak... Je jasné, že si to nájdem... Len či náhodou si sa nestretol s konkrétnym názvom nejakej práce, že vieš, že je dobrá a žeby si mi ju odporúčil... Takto to je ako hľadať ihlu v kope sena... Vieš koľko prác sa každoročne vyprodukuje? :D :D :D
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

4. 2. 2014, 9:06

zas tolik ti jich nevypadne, když zvolíš správné klíčová slova.. já bych to musel taky hledat.. spousta diplomek tam je obšlehnutých od sebe (jen mají kosmetické zásahy)
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

17. 2. 2014, 5:17

přesnost to máš jako u šroubů záleží jaké koupíš.. když dáš hřeben z pojezdové brány tak přesnost nečekej..
výhoda je rychlost posuvu ..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „www stranky o stavbe CNC“