Hledám web jednoho stavitele CNC

odkazy a obchody
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 850
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

20. 12. 2021, 10:21

Zdar.

Kdysi jsem tu našel odkazy na web zřejmě jednoho místního člena fóra o stavbě CNC strojků. Jak to specifikovat....
Postavil si pro sebe již několik strojů, různých konstrukcí. Především mě zajímala jedna konstrukce, osa Z byl celý portál - zvedal se celý. Vzpomene si na to někdo kdo to byl, případně odkaz? Nebo odkaz na nějaké podobné konstrukce?
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

21. 12. 2021, 12:09

Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 850
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

21. 12. 2021, 12:14

Jooo, to je ono. Díky :)
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

21. 12. 2021, 12:15

Dalsi nocni ptak ... Ale ja uz mizim, tak alespon ze mas radost :)
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

21. 12. 2021, 7:49

Pupák vřele doporučuji, větší konstruktérské hovado jsem ještě neviděl..
omlouvám se, ale zase jsem se nasral jen jsem viděl jeho web.. :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 850
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

21. 12. 2021, 10:06

RaSi, v klidu, jen jsem si vzpoměl na tu jeho variantu s tím zvedacím portálem a chtěl jsem mrknout jak to tenkrát řešil. Popravdě mi to kromě myšlenky nedalo vůbec nic.

Ale na druhou stranu když člověk začínal a nevěděl nic, byl jeho web přínosný. Minimálně hezká sbírka různých řešení a popis proč je to a které a jak blbé. Pokud je člověk schopen rozumného uvažování a skutečně studuje mnohá různá řešení než se pustí do stavby vlastního stroje, je dobré jeho stránky navštívit.
Ale chápu tě - po několika letech a několika strojích jsme o dost dál a člověk hned vidí ty chyby a nedoporučoval by to.
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

21. 12. 2021, 10:49

RaS: Osobní zkušenost s jeho stroji sice nemám, ale řekl bych, že vzhledem k úrovni ostatních konstrukcí je to spíš výrazně nadprůměrné.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

21. 12. 2021, 11:13

no já osobní zkušenost měl, podvod za více než čtvrtmega, dodání "něčeho" co mě málem jeho technickým umem urazilo hlavu, ale už je to dávno, člověk si alespoň díky takovejm šmejdům a osobní zkušenosti dává příště větší bacha.. takže zkušenost..
to, že někdo si pro sebe postaví něco co nějak funguje pro sebe samotného je věc jedna, druhá věc je jeho prezentace a že se tím živí a prodává to dál.. prostě mistr světa a vlastní stroj jedna bota za druhou..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 850
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

21. 12. 2021, 11:20

Ježkovy voči, no ještě že neurazilo. To by jsme měli fórum plný bezútěšných jeklových strojků a hromady šrotu by byly plný všelijakých nepovedených hejblátek :lol: :lol:
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

21. 12. 2021, 12:14

RaS: Tak čekat zakázkovou kusovku CNC v profi provedení za čtvrt mega, to je dost naivní očekávání. Já bych to viděl na to nadprůměrné hobby.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

21. 12. 2021, 12:20

nebylo to zakázkové CNC byla to konverze klasiky na CNC, ale to je jedno nechme to být..

já jen tvrdím, že i zakázkové hobby by mělo splňovat nějaké zásady pokud to někomu nabízím jako produkt k prodeji.. a je uplně jedno, že je to jen hobby
jako když by jsi si pozval elektrikáře a on aby ušetřil ti nikam nedal zelenožlutej drát, protože tam je vlastně uplně k ničemu..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 850
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

21. 12. 2021, 12:58

Holt blbá zkušenost, to se natrefí.
Já osobně třeba chápu že když se jedná o kusový výrobek, že se mouchy mohou vyskytnout (a zpravidla i vyskytnou), pokud to teda nejsou naprosto fatální a předem očekávatelné mouchy, ale to se dá zpravidla nějak vypozorovat předem.
Důležitý mi spíš přijde jak se potom k odchytávání much staví autor, zda si je vědom že nový originální stroj vyžaduje často nemalou péči a odlaďování i po uvedení do provozu a staví se k tomu tak a přirozeně se o to stará, a nebo jestli to dokončí s tím že to teda jako konečně poslepoval a je rád že už je to "hotový" a už to nechce ani vidět...
Já bych svý stroječky co fungujou jinde nejraději navštěvoval každej den, prostě jsou mý i když nejsou mý, ale já na nich nechal krev, často doslova, balil bych je nejradši na noc do bublinek a mám tendenci utírat jim od prachu i šroubky když k nim zajdu.
Pokud to takhle autor necítí, tak je to dle mého špatně.
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

21. 12. 2021, 1:07

Když ono je to hlavně o té ceně. Je v ceně započítáno, aby to splňovalo všechny byrokratické náležitosti, je tam započítaná podpora, záruka atd? Pokud je cena osekaná na max, tak z toho prostě musí vzniknout výrobek ber jak to je, nebo neber a víc už neotravuj.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

21. 12. 2021, 1:18

cenu určoval výrobce, z mé strany nebyla nijak korigována.. je to kauza 10let zpět možná i víc.. to ta částka měla jinou hodnotu.. a jednalo se o hobby stroj
nechtěl jsem žádnou byrokracii, návody záruky, nic..
prostě jsem chtěl něco co se dá použít a ne to co jsem dostal..
ale nechme to být, pokud tě zajímají detaily provedení tak si najdi tu X let starou kauzu, kde jsou i fotky toho mistrovského díla já už to neřeším..

tenkrát jsem přišel na fórum, ničemu z CNC jsem nerozumněl a chtěl jsem stroj, tak jsem ho koupil od nejvíc uznávaného odborníka na fóru (něco malého hobby, na profi mašinu jsem neměl místo), možná jsem jen chtěl něco s čím se dá pracovat a ne něco co bude stát v koutě, fotit se s tím a honit ego na cnc fóru jak pan stavitel..
pro mě to bylo ponaučení, peněz nelituji ale radím všem od toho podvodníka a "umělce" rychle pryč..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 850
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

21. 12. 2021, 4:43

Tak odteď už to tvoje "věčný rejpání" vcelku dává smysl :lol: :lol:
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Odpovědět

Zpět na „www stranky o stavbe CNC“