Řezání vodním paprskem plast-ertacetal-posouzení ceny.

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
Odpovědět
Andrew
Příspěvky: 207
Registrován: 24. 5. 2010, 12:31
Bydliště: Liberec

19. 3. 2013, 5:05

Zdravím,
rád bych požádal ty co mají zkušenosti s řezáním vodním paprskem (praktické či jako zákazníci) zda by mi mohli pomoci v lepší orientaci, především co se cen a možností týče.
Jedná se mi o vyřezání čtverců 110x110mm z materiálu ertacetal tloušťky 25mm:
http://www.eppplasty.cz/ertacetal.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Jednalo by se prozatím o 45kusů z této desky:
ERTACETAL C ČERNÁ DESKA 610.1000.25
http://eshop.tribon.cz/erta/pom-c-ertac ... 00101.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Rád bych znal druhý názor na cenu, jelikož když už najdu někde nějakou informace, tak se většinou jedná jen o ocel či jiný materiál a tak netuším jak výrazný rozdíl v náročnosti řezání plastu vůči oceli.
Chtěl jsem se zeptat, zda je u této tloušťky a tohoto materiálu možné využít společný řez a rád bych si nechal poradit co se kvality řezu týče. Jak hrubý či jemný (především co se optického stavu týče) budou stěny oproti kotoučové pile na které se dělají přiřezy.


Případě jaké jiné technologie by jste mi doporučili, přičemž vnitřní díry nejsou podmínkou, ty si případně vyvrtám. Přesnost vnějších rozměrů by měla být taková, aby nebyl problém kostku následně uchytit do 4 čelistového sklíčidla a udělat 100mm osazení do hloubky 5mm pro nasazení na trubku přičemž to kruhové osazení nemusí být nějak hodně přesné vůči hranám kostky, jde vesměs jen o optický vzhled.

Díky všem za rady a nasměrování.
Přílohy
ctverec.jpg
Naposledy upravil(a) Andrew dne 30. 3. 2013, 4:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Gulliver64
Příspěvky: 459
Registrován: 1. 8. 2010, 7:52
Bydliště: Kuřim

19. 3. 2013, 5:17

pokud bych stál já před takovýmto úkolem, tak bych asi nařezal přířezy na kotoučové pile o cca 1-2mm větší a na cnc frézce s vakuovým stolem vše opracoval na jedno upnutí a to včetně osazení pro trubku.
Modelová zařízení pro slévárny, hliníkové odlitky. První CNC frézka postavená v r.2003 ."Dřeváček" - r.2010. Zapřísáhlý uživatel MACH3 ver.2.63 .
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8181
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

19. 3. 2013, 5:57

POM jsem nikdy vodou neřezal, jen cirkulárka + frézování. Tipuju, že to bude zhruba stejně drahé jako řezání železa a že budou stěny hrubé a do úkosu. IMHO je nejlepší to co navrhuje Gulliver64.
Aleš Procháska
Andrew
Příspěvky: 207
Registrován: 24. 5. 2010, 12:31
Bydliště: Liberec

20. 3. 2013, 6:02

Dík za informace a nasměrování.
Je pravda, že jsem očekával trochu jinou cenu při té vodě. Předpokládám že na CNC frézce by už nebyl příliš velký problém na osazení udělat i drážku pro o-kroužek (například pilovým kotoučem) a případně i středový otvor na 24mm aby byl připravený pro závit M25x1 a tím bych mohl vyřadit soustruh úplně jelikož závit si pak vyříznu závitníkem. Asi zkusím objednat pár hotových přířezů a poptám zde na foru, zda by o to neměl někdo s frézkou zájem. Co jsem párkrát frézoval na běžné frézce tenhle materiál tak se obráběl velmi dobře.
RaS
Příspěvky: 8593
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

20. 3. 2013, 6:36

na té frézce můžeš vyfrézovat i ten závit..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8181
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

20. 3. 2013, 6:40

Jo, materiál se obrábí hned po HDPE ze všech nejlíp :-) Zápich pro o-kroužek není problém, dokonce ani není problém u něj srazit hrany. Vyříznutí závitu je běžná operace, jak závitníkem, tak závitovou frézou.
Aleš Procháska
Andrew
Příspěvky: 207
Registrován: 24. 5. 2010, 12:31
Bydliště: Liberec

21. 3. 2013, 6:52

Tak jsem na zkoušku objednal 10ks přířezu a chtěl jsem se rovnou zeptat, zda by se zde někdo toho neujal, nebo mám založit nové vlákno do vhodnější sekce. Případně mi napište SZ. Ještě jednou díky za nasměrování.
vodkos
Příspěvky: 11
Registrován: 21. 11. 2010, 9:46

29. 3. 2013, 11:57

Orientacny cennik rezania mas tu http://www.microstep-cdm.sk/sk/sluzby/z ... zanie.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; , cenu tam mam lepsiu ale ako to dostat do cz bude na dlhsie, asi najlepsie to mas frezovat
Andrew píše:Zdravím,
rád bych požádal ty co mají zkušenosti s řezáním vodním paprskem (praktické či jako zákazníci) zda by mi mohli pomoci v lepší orientaci, především co se cen a možností týče.
Jedná se mi o vyřezání čtverců 110x110mm z materiálu ertacetal tloušťky 25mm:
http://www.eppplasty.cz/ertacetal.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Jednalo by se prozatím o 45kusů z této desky:
ERTACETAL C ČERNÁ DESKA 610.1000.25
http://eshop.tribon.cz/erta/pom-c-ertac ... 00101.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Rád bych znal druhý názor na cenu, jelikož když už najdu někde nějakou informace, tak se většinou jedná jen o ocel či jiný materiál a tak netuším jak výrazný rozdíl v náročnosti řezání plastu vůči oceli.
Chtěl jsem se zeptat, zda je u této tloušťky a tohoto materiálu možné využít společný řez a rád bych si nechal poradit co se kvality řezu týče. Jak hrubý či jemný (především co se optického stavu týče) budou stěny oproti kotoučové pile na které se dělají přiřezy.
Fotku výřezu posílám. Zatím mám cenovou nabídku, kde to vychází na 170Kč/kus s daní (samozřejmě bez materiálu).

Případě jaké jiné technologie by jste mi doporučili, přičemž vnitřní díry nejsou podmínkou, ty si případně vyvrtám. Přesnost vnějších rozměrů by měla být taková, aby nebyl problém kostku následně uchytit do 4 čelistového sklíčidla a udělat 100mm osazení do hloubky 5mm pro nasazení na trubku přičemž to kruhové osazení nemusí být nějak hodně přesné vůči hranám kostky, jde vesměs jen o optický vzhled.

Díky všem za rady a nasměrování.
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“