Autodesk inventor použití obrázku pro reliéf

CAD software, shareware, freeware
Odpovědět
Uživatelský avatar
sonikmartin
Příspěvky: 34
Registrován: 14. 9. 2011, 8:18

9. 7. 2013, 8:58

Zdrávím pánové. Chci vás poprosit jestli jste se s tím někdo nesetkal. Potřebuji udělat obrobek do kterého potřebuji gravírovat obrázek. Nevíte někdo jak to v autodesku udělat abych obrázek převedl na reliéf a nemusel ho překreslovat v autodesku, protože to by bylo dosti obtížné.

Děkuji
sevc
Příspěvky: 17
Registrován: 19. 7. 2013, 4:06

19. 7. 2013, 4:50

Ahoj.
NO presne toriesim aj ja ale neviem to spravit tak ako by som potreboval.
NO viem ti poradit ako to funguje mne.
Mam obrazok cierno biely (napriklad jelen) .. ten konvertujem do DXF a DXF otvorim v Inventore (nejaky sprievodca z AutoCadu sa spusti) .. ak to zobrazi tak nasledne ulozim ako DWG ..
Ak je kresba ulozena ako DWG potom si vytvorim novy projek suciastka a nakresilm to co potrebujem. Zadefinujem rovinu a prepnem do kreslenia. Tam potom najdes tlacidlo inportovat z AutoCadu a vstupnu format najdes DWG. Ten si otvoris . a vlozi ti DWG do tvojho nacrtu .. A potom sa vratis spet do 3D a pouzijes funkciu relief kde definujes co potrebujes..
Mne to funguje ale jeto komplkovane a neroby to to co potrebujem..

Viac neviem . Hladam tu na fore experta na Autodesk Inventor.. Aj za financnu odmenu ..
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2423
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

19. 7. 2013, 5:20

No já používám toto: http://www.thuijzer.nl/image2gcode/

Je to pro jednoduchý převod plně dostačující, akorát to udělá rovnou G kód. Třeba to pomůže.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
sevc
Příspěvky: 17
Registrován: 19. 7. 2013, 4:06

19. 7. 2013, 5:33

No . Mozno je to super nastroj ale ja potrebujem v 3D .. Firma co je blizko mna ma stroje a neviem ci moze nacitract G cod a rovno ho pouzit..
Mne viac vyhovuje step format.. A vidiet to v Inventore..

Ale dakujem za napad.
Odpovědět

Zpět na „CAD“