??? Kde koupit relativně levné trapézové šrouby ???

mechanika k motorům
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

30. 3. 2008, 9:35

Před lety jsme mysleli, že Fabory je alespoň trochu náznak kvality. O to studenější byla sprcha s tím trapézem. Proč si myslíte, že zbytek tyče je do dneška nepoužitý? Na to použití jsem nakonec místo noniusu musel dodělat odměřování s hřebínky a starým dobrým IRC. Neměl jsem chuť ani sílu to pořádně změřit a udělat graf odchylek. Byla by to hrůza. Pojez byl 1280 mm. Když se někdo podivuje na kul. šroubem, že má odchylku 3 mikrony, tak mu říkám, já mám trapézák .....
l_i_n_e_a_r
Příspěvky: 6
Registrován: 31. 3. 2008, 8:16

31. 3. 2008, 8:27

Bob píše:Pokud něčemu nevěříš tak to jěště neznamená že to neexistuje nebo to není pravda a pokud si myslíš že mi tady na foru píšeme nějake zmatky pro oblbnutí druhých tak to se tedy pěkně mýlíš. Takže než začneš vynášet svoje unáhlené soudy tak si tam do T.E.A. zavolej nebo zamejluj podle toho co ti jde líp a tam ti to řeknou přesně. Cena 2ks šroub TR16x4 v délce 1m(1000mm) byla asi 484kč včetně DPH. Bob.
Jako nevim o co ti jde, sem jen vyjadril obdiv nad tou cenou. Nikde sem nezminil, ze si vymyslis. Pokud ti v TEA dali takovou cenu, tak ok. Ted jde o to v jake presnosti IT 3, 5, 7 dle znaceni KSK. Kdyz jsi s kvalitou za tu cenu spokojeny, tak je to v pohode.

Jen bych chtel upoznit na fakt, ze posledni dobou je snad moda oznacovat Cinske resp. Taiwanske produkty za kvalitni. Tim nerikam, ze jsou spatne, jen bych to nebral jako dogma.
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

31. 3. 2008, 9:10

Mě nejde o nic pouze tady na foru pravdivě informuji členy o určitých skutečnostech které je zajímají. A ty jsi mě nazval lhářem ne sice přímo, ale úplně to tak vyznělo. A žádný tvůj obdiv nad cenou tam nebyl. Mám takový dojem že tobě nejde vůbec o stavbu cnc, ale pouze provokovat a nasírat slušný členy tohoto fora ostatně už jses tak projevil i v jiných vláknech. A pokud se chceš takto předvádět dál tak jsi zvol jinou platformu pro tvoje extenporé a už se tady na foru neukazuj nikdo o takového člena jak ses zatím ukázal nestojí. Bob.
l_i_n_e_a_r
Příspěvky: 6
Registrován: 31. 3. 2008, 8:16

31. 3. 2008, 9:28

Bob píše:Mě nejde o nic pouze tady na foru pravdivě informuji členy o určitých skutečnostech které je zajímají. A ty jsi mě nazval lhářem ne sice přímo, ale úplně to tak vyznělo. A žádný tvůj obdiv nad cenou tam nebyl. Mám takový dojem že tobě nejde vůbec o stavbu cnc, ale pouze provokovat a nasírat slušný členy tohoto fora ostatně už jses tak projevil i v jiných vláknech. A pokud se chceš takto předvádět dál tak jsi zvol jinou platformu pro tvoje extenporé a už se tady na foru neukazuj nikdo o takového člena jak ses zatím ukázal nestojí. Bob.
Ja fakt nechapu o co ti jde, precti si co mi pises a pak se zamysli nad tim jestli to z ceho me obvinujes nedelas ty sam. Nevim proc si nenapsal napr: Mluvim ze sve zkusenosti, bral sem tam 2 srouby za cca 500Kc. Konec, neni co resit. Nevim, co si chces dokazovat temi svymi prispevky.

To, ze nekdo napise, ze pouziva cinsky produkty a ja mu napisu, ze cinsky produkty jsou pochybny v kvalite a sel bych radsi do renomovanejsi znacky snad neni problem. Ikdyz jak koukam nejaky jedinci s tim maji zda se problem. Nevidim jakykoliv duvod z tohoto fora odchazet, nijak jeho pravidla neporusuji.
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

1. 4. 2008, 4:08

Vidím, že skutečně ti jde jenom o to co jsem psal ve svém předcházejícím příspěvku. A proto tímto končím s reagováním na tvoje invektivy, smysl tohoto fora je v něčem jiném. To ti asi nedošlo a asi to nechceš pochopit, že smysl tohoto fora je v pomoci druhým členům a né v jejich napadání kritizování všeho a urážení. Bob.
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

8. 4. 2008, 9:11

V jednom vlákně jsme s Alešem, probírali možnosti, jak upnout v soustruhu trapézový šroub abychom zajistili souosost obráběných průměrů se závitem. Mám na soustruhu poměrně přesnou 4 čelist'ovou univerzálku - na průměru 16mm házivost do 0.01mm. Při upnutí cca 100mm TR šroubu 16x4 a na něj se našroubuje přesná TR matice bez znatelné vůle (zhotovil jsem si i kleštinu, (když jsem vyráběl matice pro tento závit) pro původní úvahu o soustružení šroubu v kleštině) a po spuštění soustruhu se mi to jeví, že závit běží a to poměrně přesně s povrchem šroubu. Jedná se o TR 16x4 zakoupený v T.E.A. mám tu i kousek stejného šroubu ale zakoupeného v jiném období taktéž v T.E.A. a chová se uplně stejně. Takže pokud máte přesnou univerzálku, lepší je ale kleštinový upínač- tak by neměl být problém z souosostí při soustružení osazení. Pokud ale už nebude v prodeji jiná várka TR šroubů, kde to už múže být všechno jinak. Bob.
LubosHa
Příspěvky: 10
Registrován: 1. 2. 2013, 3:09

3. 3. 2014, 9:29

Zkus http://www.akros.cz/, je to velkoobchod, takže by třeba ani nemuseli mít problém sehnat ti něco, co zrovna nemají v nabídce a i za rozumnou cenu. S jiným internetovým obchodem takhle zkušenosti nemám, všechno obstarávám u nás v železářství (a nejsem ani moc náročnej :mrgreen: ).
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

3. 3. 2014, 9:33

LubosHa: hezky tri prispevky. Kdo Ti vymysli ten text okolo URL?
Uživatelský avatar
GeminiRacing
Příspěvky: 275
Registrován: 29. 11. 2011, 6:46
Bydliště: Trenčín - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

6. 3. 2014, 8:04

http://www.techmat-sk.eu/obchod/cid/173 ... tyce.xhtml" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.techmat-sk.eu/obchod/action/ ... 16x4.xhtml" onclick="window.open(this.href);return false;

ja som kupoval na skusku tu, 16x4 stala 5-6€, matica tiez do 5€....presnost pre hobby stroj dostatocna

ked citam ze maju ludia na gulickovych skrutkach 0.1 volu, tak tolko som nenameral.
Renault 5 Turbo in progress ;)

http://www.geminiracing.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „šrouby a převodovky“