Stolní vrtačka 1550W

Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

6. 10. 2014, 7:43

Zdarec
Pořídil jsem tohodle šíleného číňana.
Obrázek

Více méně jedu doteď vše jen ručovka a někdy se ta kolmost blbě chytá.
Žádné iluze jsem si předem nedělal a tak z toho vypadlo:
Středová trubka cca 3mm stěna, litina typu "kde být nemusí není" aneb papír, alespoň řemenice jsou kovové.

Celkově to odpovídá konceptu a mému použití až na vůli posuvu vřetene.
Náboj je jakoby broušený a má rozměr 39,9mm s odchylkou +/-0,01mm.
Horší je díra v těle to je nic moc a vůle je cca 0,2mm.
Chci udělat nějaké futro a vlepit jej napořád do litinového těla na loctite.

Z čeho to zrobit.
napasovat KU ložisko, bronzová vložka, nebo?
_MG_7511.jpg
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

6. 10. 2014, 9:05

tady máš inspiraci http://www.sbazar.cz/Nicolette14/detail ... zi-moznost" onclick="window.open(this.href);return false;
:mrgreen: co vše jde s čajňánkem dělat
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

7. 10. 2014, 4:09

kutil_tim píše:No já si ji koupil ještě za deutche mark vyšla tenkrát na 1700,-
Odvrtala toho mraky za ta léta
bez ní bych byl "jako bez vrtačky"
pro přesnost jsem ji jen vypodložil přítlačné červíky kluzným plastem
s navrtávakem vrtá vcelku OK .

Jen si udělám ještě nějaké laserové zaměřávadlo středu

univerzálku mám jen položenou a střed jsem trefil durch naporvé.

a
když tak má docela velkou plochu na vrtáky
úklid na vrchní straně vrtačky pro slabší povahy radši ani nezveřejňuji
sloupovka.jpg
To je teda vehikl, schválně nafoť i ten vršek :D
Cjuz píše: Z čeho to zrobit.
napasovat KU ložisko, bronzová vložka, nebo?
_MG_7511.jpg
.........nebo to zapředu rozříznout, dát tam imbus a vůli si upravovat stahováním podle chuti :wink: Vysloveně natěsno ty vrtačky chodit nemusí
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

7. 10. 2014, 4:45

Jo, udělat 3x po obvodu bronzové šrouby a těmi vůli vyladit - to se mi líbí.
Je to snadné a přitom to bude dostačující.

Testnu to, dík.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

7. 10. 2014, 4:54

já mám podobnou jebku, taky jsem měl zezačátku tendenci s tím něco dělat ..ale začneš tady pak támhle a stejně to bude pořád jebka.. prostě škoda práce, peněz všeho.. radši starší poctivou než tohle..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

7. 10. 2014, 6:42

RaS píše:já mám podobnou jebku, taky jsem měl zezačátku tendenci s tím něco dělat ..ale začneš tady pak támhle a stejně to bude pořád jebka.. prostě škoda práce, peněz všeho.. radši starší poctivou než tohle..
Už je hotovo - vymezení vůle přiměřeně dle kvalitě "vrtačky". Nyní se na ruku ani nehne a jde pěkně ztuha.
Sice nevím co to přesně jebka je, wikipedie nabízí pouze jenda, tak pokud chceš můžeš rozšířit lidem obzory :D
_MG_7512.jpg
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Baťa1
Příspěvky: 141
Registrován: 15. 9. 2010, 12:22

7. 10. 2014, 10:55

RaS píše:já mám podobnou jebku, taky jsem měl zezačátku tendenci s tím něco dělat ..ale začneš tady pak támhle a stejně to bude pořád jebka.. prostě škoda práce, peněz všeho.. radši starší poctivou než tohle..
a já to včera nevydržel s nervama švácl sem po tym kryplu kladivem a je dojebáno, začlo to řemenicemi přes stolek sloup vřeteno kužel ve vřetenu a nevim co ještě až prostě nádoba přetekla, no neni se co divit byla zadarmo a ten kdo ju měl předtim tak mu to ani nevadilo že ju mám za tu cenu, beztoho se zpozarohu smál jaký sem trdlo, no nicméně musim koupit vrtačku nejlépe starou rachotinu klidně z 18století tam aspoň vím načem budu a že vydrží další století
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

8. 10. 2014, 6:37

Cjuz píše:
RaS píše:já mám podobnou jebku, taky jsem měl zezačátku tendenci s tím něco dělat ..ale začneš tady pak támhle a stejně to bude pořád jebka.. prostě škoda práce, peněz všeho.. radši starší poctivou než tohle..
Už je hotovo - vymezení vůle přiměřeně dle kvalitě "vrtačky". Nyní se na ruku ani nehne a jde pěkně ztuha.
Sice nevím co to přesně jebka je, wikipedie nabízí pouze jenda, tak pokud chceš můžeš rozšířit lidem obzory :D
_MG_7512.jpg
protože jebku bereš za standart tak nevíš co to je...joke

:mrgreen:
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

8. 10. 2014, 9:12

jinak staré mrchy co jsem potkal to mají většinou takto .... červená první varianta řezu ,zelená druhá varianta řezu a modrá je stahovací šroub.
Přílohy
vrt.jpg
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

19. 10. 2014, 4:10

Úprava pracovního stolu vrtačky (přišroubování na jakousy litinovou desku).
Trochu větší základ pro vrtání větších věcí. A ještě bylo nutné upravit kryt řemenů aby se dala nastavovat výška celé vrtačky.
_MG_7657.jpg
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Baťa1
Příspěvky: 141
Registrován: 15. 9. 2010, 12:22

19. 10. 2014, 10:04

tolik práce to dalo a přitom úplně na hovno, kdybys tu litinovou plotnu hodil do šrotu možná by to bylo tak lepší..
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

20. 10. 2014, 9:20

Baťa1 píše:tolik práce to dalo a přitom úplně na hovno, kdybys tu litinovou plotnu hodil do šrotu možná by to bylo tak lepší..
Tomu nerozumím
Práce cca hoďka (všechny úpravy) a rozhodně můžu vrtat ocelovou desku kterou bych na původní stojánek nedostal. Tu plotnu jsem si s toho šrotu donesl, právě jako velký stůl k těmto účelům.
Doma velkou sloupovku nemám a nikdy mít nebudu a chodit se tímto doprošovat někam do fabriky se mi nechce.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
kovoel
Příspěvky: 515
Registrován: 12. 2. 2014, 9:04
Bydliště: Kousek od Prahy

20. 10. 2014, 11:35

:roll:
Naposledy upravil(a) kovoel dne 22. 7. 2018, 10:30, celkem upraveno 1 x.
V20
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

25. 10. 2014, 4:30

Tak mě konečně po několika letech nastartovalo toto vlákno k předělce. :D Tyto vrtačky jsou dělány stejně.
Pouzdra budou samozřejmě dvě. Dobré na tom je, že alespoň to vřeteno bylo broušené.
Přílohy
IMAG0455.jpg
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

25. 10. 2014, 4:44

Vymezoval jsi i ten vnitřní průměr nebo jen jen u kraje co je vidět?
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“