Povolení příruby děličky Tos Tof 125

Odpovědět
Borin
Příspěvky: 665
Registrován: 4. 6. 2011, 7:40
Bydliště: Poblíž Hradce Králové
Kontaktovat uživatele:

7. 2. 2015, 7:29

V jiném tématu jsem řešil obpravu vylámaného kola přímého dělení, což se právě opravuje. Co řeším nyní je povolení příruby univerzálky...někdo se jí už snažil povolit majzlíkem...to bych typoval na důvod vylomení zubů...netušíte někdo, jak ji sundat ??? není nic vidět, jen u vřetena je vidět jako by drážka na klínek a v místě noniusu 6 děr...


Obrázek


Obrázek


Obrázek
Soustruh SV18R, Magdeburg (Poreba TR45), Frézka FH24, Vrtačka V20A, V10, Šeping noname...
echt
Příspěvky: 751
Registrován: 21. 5. 2013, 8:58
Bydliště: vysočina

7. 2. 2015, 9:30

já to mám ze předu zajištěno maticí ale u tebe matice není
... v těch 6 dírách bych hledal zajištující šroubky ... ty vytočit a přírubu pak vyklepnout, nebo na to vzít stahovák

ps. taky by tam mohly být i kolíky s vnitřním závitem, ale to je nepravděpodobné
* a jestli tam žádné šrouby nejsou, tak ten celý nonius bude matice
Přílohy
snap00833.jpg
Borin
Příspěvky: 665
Registrován: 4. 6. 2011, 7:40
Bydliště: Poblíž Hradce Králové
Kontaktovat uživatele:

7. 2. 2015, 10:26

Šroubky v těch dírách nejsou, tak asi nonius je matice, ale je mi divné, že to tím majzlíkem nepovolili...bojím se, abych něco nezprznil...
Soustruh SV18R, Magdeburg (Poreba TR45), Frézka FH24, Vrtačka V20A, V10, Šeping noname...
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

7. 2. 2015, 10:54

Borin píše:V jiném tématu jsem řešil obpravu vylámaného kola přímého dělení, což se právě opravuje. Co řeším nyní je povolení příruby univerzálky...někdo se jí už snažil povolit majzlíkem...to bych typoval na důvod vylomení zubů...netušíte někdo, jak ji sundat ??? není nic vidět, jen u vřetena je vidět jako by drážka na klínek a v místě noniusu 6 děr...
Ty jseš moula :) kdybys tu děličku hned vyfotil, jak vypadá celá a ně na tajno po částech, tak bych ti napsal, že to není žádná TOS, ale jenom TOF (je-li to teda ona). Maďarská dělička co se dodávala ke Strigonům. Dal bych ti sem manuál který mám v maďarštině, kde je úplně všechno i v řezech, dělení, sestavy lyr, náhradní díly i s modulama a máš to dole raz dva :wink:

edit: mrknu a vidím :lol:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Borin
Příspěvky: 665
Registrován: 4. 6. 2011, 7:40
Bydliště: Poblíž Hradce Králové
Kontaktovat uživatele:

8. 2. 2015, 1:13

Moula umí číst :lol:

Obrázek
Soustruh SV18R, Magdeburg (Poreba TR45), Frézka FH24, Vrtačka V20A, V10, Šeping noname...
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

8. 2. 2015, 10:21

Borin píše:Moula umí číst :lol:
S tím jsem se nikdy nesetkal od tosu jsem viděl jen D1 a DU řady, proto jsem se psal je-li to ona :) , ale ty sem tu fotku celé děličky stejně nedáš, takže předpokládám že asi ne :wink: . Mám manuál od této děličky
To je výrobek firmy Danuvia, dělička TOF 100 a TOF 125, které se dodávali k frézkám Strigon. Je zajímavé, že má úplně stejný nonius za vřetenem, stejně tak je vřeteno na ložiskách a taky je tam krásně vidět to tvoje poškozené kolo :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

8. 2. 2015, 11:40

Je to docela možné, že to dodávali k maďarským strojům. Z Jasové to lehce přehodí přes Dunaj do Maďarska, když je silnější borec, dohodí i do Budapešti....
Borin
Příspěvky: 665
Registrován: 4. 6. 2011, 7:40
Bydliště: Poblíž Hradce Králové
Kontaktovat uživatele:

8. 2. 2015, 3:16

tumlik píše:
Borin píše:Moula umí číst :lol:
S tím jsem se nikdy nesetkal od tosu jsem viděl jen D1 a DU řady, proto jsem se psal je-li to ona :) , ale ty sem tu fotku celé děličky stejně nedáš, takže předpokládám že asi ne :wink: . Mám manuál od této děličky
To je výrobek firmy Danuvia, dělička TOF 100 a TOF 125, které se dodávali k frézkám Strigon. Je zajímavé, že má úplně stejný nonius za vřetenem, stejně tak je vřeteno na ložiskách a taky je tam krásně vidět to tvoje poškozené kolo :wink:

To je přesně ona, akorát 125ka... takže netřeba fotit :lol: Nejde o to, že bych jí nechtěl fotit, ale není moc fotit co (i když pro tebe ano, hned bys jí i rozkuchanou poznal) je orezlá jak prase a rozebraná :wink: Můžu tě poprosit o manuál ? Díky
Soustruh SV18R, Magdeburg (Poreba TR45), Frézka FH24, Vrtačka V20A, V10, Šeping noname...
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

8. 2. 2015, 4:49

Borin píše:To je přesně ona, akorát 125ka... takže netřeba fotit :lol: Nejde o to, že bych jí nechtěl fotit, ale není moc fotit co (i když pro tebe ano, hned bys jí i rozkuchanou poznal) je orezlá jak prase a rozebraná :wink: Můžu tě poprosit o manuál ? Díky
Vždyť už jsem ho pro jistotu ke mě do manuálů ráno dal :lol:
Ten princip upnutí příruby je fakt šikovný, na to dojdeš do minuty :) Nonius je matice, otvory jsou na hákový klíč, příruba je na kuželu a vždy stojí, pero to jen jistí v pořád stejné poloze, když na to nedojdeš tak to tady rozeberem :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Borin
Příspěvky: 665
Registrován: 4. 6. 2011, 7:40
Bydliště: Poblíž Hradce Králové
Kontaktovat uživatele:

8. 2. 2015, 5:11

Díky moc. Teď jen někde sehnat 50ku hákový klíč...tyle věci ve výbavě nemám...
Soustruh SV18R, Magdeburg (Poreba TR45), Frézka FH24, Vrtačka V20A, V10, Šeping noname...
echt
Příspěvky: 751
Registrován: 21. 5. 2013, 8:58
Bydliště: vysočina

8. 2. 2015, 11:18

* jestli dobře vidím, tak ten nonius se po pár otočeních opře o vnitřní kroužek ložiska a až pak začne vytlačovat přírubu z kuželu ...
vrtani
Příspěvky: 115
Registrován: 12. 1. 2016, 5:42

2. 7. 2018, 9:19

Zdravim
Nema niekto na predaj delicku TOF 100 alebo 125? Mam totiz komplet manual, vymenne kolesa, lyri....a frezku Strigon.
vrtani
Příspěvky: 115
Registrován: 12. 1. 2016, 5:42

29. 6. 2019, 6:36

Zdravim
Zadovazil som si tuto delicku ale bez priruby. Vreteno je kuzelove , prirubu na mieste drzi pero a matica. Kuzelovu dieru do priruby som vyrabal s pomocou kuzeloveho pravitka. Opis kuzela je OK. Osadenie na sklucovadlo som frezoval. Po frezovani skontrolovane hodinkami, logicky ani sa nepohli... Schvalne oznacil som polohu(nemam zatial drazku na pero)shodil prirubu dole a dal na to iste miesto a nameral som hadzavost 4stovky na cele priruby. Skusal som to rozne otocit ale stale tam bola hadzavost. skontroloval som ci sa spodna cast priruby neopiera za celnu plochu za kuzelom ale tam je to OK. Co s tym?
zverodoktor
Příspěvky: 2984
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

27. 7. 2020, 6:47

vrtani píše: 29. 6. 2019, 6:36 Zdravim
Zadovazil som si tuto delicku ale bez priruby. Vreteno je kuzelove , prirubu na mieste drzi pero a matica....
Ahojte,
táto delička pristála u mňa ako príslušenstvo frézky, ovšem bez príruby na skľúčovadlo. Prírubu ako takú nebude až taký problém vyrobiť, ale napadlo ma, že matica ktorou sa táto príruba upína na deličku má na sebe zároveň stupnicu priameho delenia a príruba pero.
Je treba tú drážku na pero robiť nejak vo vzájomnej polohe k stupnici pri dotiahnutí, alebo sa ráta s nastavením stupnice v tom malom rozsahu jedného dielika (aby sedel s nulovou značkou) v rámci sily utiahnutia matice?
Možno kolega s predchádzajúceho postu už nejak túto dilemu vyriešil?
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
vrtani
Příspěvky: 115
Registrován: 12. 1. 2016, 5:42

16. 8. 2020, 10:26

No ja som si to tiež všimol že matica je nonius a pokial si ja vyrobim prirubu ,,nejak,, tak to už sedieť nebude. Neviem z akeho dovodu mam na deličke dve rysky, rovnobežne k noniusu. To že je to kusok mimo som riešil dorobenim rysky fixou. Čo sa budem trápiť...
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“