výběr CNC stroje

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 12. 2014, 8:23

jako admin muzu potvrdit ze uzivatel RaS ma mnohdy nevybiravy styl pri psani prispevku, ale patri zde mezi nejaktivnejsi cleny s velmi bohatymi zkusenostmi v CNC problematice a dokaze vecne poradit
ostatne neni to tak dlouho co tu bylo probirano v jednom vlaknu ze se znacnou merou podilel na vyvoji elektromotoru (jako nahradu za benzin) pro ultralehke letadlo pricemz ten projekt vyhral prestizni oceneni za inovace

takze by to chtelo se trosku zamyslet nad sebou (treba co jsi dokazal ty?)
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

8. 12. 2014, 8:26

již prvním příspěvkem jste naznačil, čeho chcete dosáhnout, je zajímavé, že na tomto fóru vám to tolerují
Nerad se zapojuji do téhle diskuse, ale až dokážeš to co RaS, tak Ti budeme taky lecos tolerovat. Můžeš uposlechnout jeho rady a jeho příspěvky si vypnout, když se Ti nelíbí.
www.mosaznevyrobky.cz
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

8. 12. 2014, 8:40

mikl3 píše:tak to je velice zajímavé, další nabubřelý výtaha, který si myslí, že zbaštil moudro světa, děláte o mě závěry, nevíte ale jediný fakt...
místo přihřívání vaší omáčky vám řeknu jediné, i kdyby všichni lidé na světě studovali průmku, pak čvut, tak oborů je nespočet, šíře rozmanitosti je nepředstavitelná, a tam někde se také skrývá "obyčejná" strojařina
říkáte, že jste studoval FEL, kdybych se vás zeptal na základy ze všech předmětů či oborů, velmi jistě si troufám tvrdit, že nebudete vědět

tímto končím bezpředmětnou debatu s vámi, jak už jsem řekl, pokud z jakéhokoliv důvodu nechcete věcně odpovídat v tomto tématu, nelezte sem a spamujte si moudra jinde
Asi poruším pravidla fóra a možná za to dostanu ban.
Ale nemůžu si to odpustit: jsi vůl.
Hoyas
Příspěvky: 61
Registrován: 1. 12. 2012, 7:45
Bydliště: Podivín (Břeclav)

8. 12. 2014, 9:40

To je přesně to, co mě štve na mých vrstevnících.
Než aby začal hledat sám, radši se ptá. Když mu rekneš
najdi si to, naštve se na tebe. Nemají žádnou úctu k autoritě.
Kdybys četl trochu toto fórum, tak víš, že RaS nemá žádný problém
pomoct, pokud se nejedná o něco, co tady 100x bylo a nebo
to není otázka typu "Jak si mám vytřít zadek".
Hlavně my studenti bez zkušeností by jsme si měli
vážit takovýchto členů fóra, kteří jsou ochotni poradit
ZADARMO a ve svém volném čase.
Uživatelský avatar
Krutor
Sponzor fora
Příspěvky: 995
Registrován: 2. 12. 2008, 8:58
Bydliště: Moravské Bránice
Kontaktovat uživatele:

11. 12. 2014, 3:22

Teda já čumím :shock: Už jsem tu taky něco zažil, ale tohle je dost... Přece když někam vlezu nový, tak se nejdřív opatrně rozkoukám, a chovám se slušně, zvlášť když tam potkám takové mazáky jako Prochaska a RaS. Bohužel se potvrzují moje obavy, že dnešní mládeži se často výrazně předbíhá sebevědomí před vědomostmi a schopnostmi. Měl by ses RaSovi omluvit a poděkovat mu, že Ti nastavil zrcadlo. Nebo si aspoň přečti pár jeho příspěvků a pochopíš, že se bavíš s odborníkem.
Petr Spáčil
Fero Cabadaj
Příspěvky: 112
Registrován: 10. 4. 2007, 6:33
Bydliště: Žabokreky nad Nitrou
Kontaktovat uživatele:

11. 12. 2014, 6:22

toto mi nedá. vďaka takým ako je tento mladý muž mám pocit že čím častejšie sa prihlásim tým častejšie sa rozčúlim.
áno je to fórum, čiže otázky a odpovede, ale ak sa chceš niečo dozvedieť a pritom budeš okolo seba rozhadzovať polená a páliť mosty , tak sa radšej rýchlo prihlás na kurz slušného správania alebo popros niekoho v tvojom okolí aby ti vysvetlil význam slov o ktorých ti tu píšu ľudia predo mnou.

je až nehoráznosť kam spejú dnešný mladý, ktorý sú hneď majstri sveta a všetko vedia ale žiaľ len virtuálne.a keď treba nieč urobiť tak je tu zrazu problém , ústa máš veľké ale radšej smeruj tú energiu na hľadanie a ukáž najskôr niečo a až potom sa obúvaj do tých čo ti až do teraz chceli niečo poradiť.

určite už nechcú .

veľa zdaru a lepších začiatkov.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2574
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

11. 12. 2014, 8:07

mikl3 píše:míra osobního jednání, které vkládáte do svých příspěvků, je velice směšná, uživatel prochaska mi odpověděl, laskavě nemelte nesmysly
již prvním příspěvkem jste naznačil, čeho chcete dosáhnout, je zajímavé, že na tomto fóru vám to tolerují, asi je to podobný gang
Dalsi namakanej boreček - kde se tohle rodí? To se snad někde klonuje na množící lince ... Zííírááám. Ledaže by to byl troll - nebo řeznickej pes - podle (vy)chování.

Ostatním sorry za za OT ...
Doporučuji na pána nereagovat v žádném případě, ať si poradí jinde.
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1293
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice

11. 12. 2014, 8:59

Jen jestli jsme nezapomneli ze jsme byli mladi a chytry a drzy a namachrovani, a taky jsme si nabili hubu, nekterí přes ní i dostali, a to nas spravilo, tak jen dál vsichni do nej.....
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

11. 12. 2014, 9:58

GeeSnake píše:Jen jestli jsme nezapomneli ze jsme byli mladi a chytry a drzy a namachrovani, a taky jsme si nabili hubu, nekterí přes ní i dostali, a to nas spravilo, tak jen dál vsichni do nej.....
No myslím, že jsme byli všelijaký, ale to co předvedl dotyčný "student" překročilo jakýkoliv únosný a rozumně akceptovatelný meze. :?
Onehdá jsme u piva s kámošema vymysleli definici podobných borců ...
Mladý perspektivný, sebevědomý, bez úcty a pokory k tomu lokty ostrý a s prořízlou hubou, hlavou dutou, slámy plnou ... a když se huba otevře siláž se z ní vysype a jen spousta smradu kolem zůstane. :lol:
Naštěstí nejsou všichni jako on .... ale bohužel je jich poslední dobou kolem nás nějak víc než jsme byli zvyklí.
Mládenec si tedy jistě poradí sám bez toho našeho gangu ... jen mně kapku sere, že na takový studenty jdou i moje daně. :twisted:
BigBoos
Příspěvky: 2
Registrován: 20. 3. 2015, 7:44

20. 3. 2015, 4:33

Zdravím Vás přátelé,

sice jsem tu taky nováčkem ale rád bych reagoval na první příspěvek v tomto "vláknu".

Jelikož nejsem ani strojař ani sem nikdy nebyl, jsem prostě někdo s hotelovkou koho to nebavilo :D Tak si stejně musím rejpnout protože to ani mě nedalo :D
Mám již vlastní firmu s CNC pálením, ohraňováním, NOVĚ taky soustružením a musím říct že při výběru soustruhu to v dnešní době není tak jednoduché ALE!

Dodavatelů je hodně, a jejich hloupých obchodních zástupců ještě víc (jako příklad uvedu jednu firmu se stroji z USA a se zeleným stánkem na MSV Brno kde obchodník ani nevěděl co znamená průchod vřetenem a rozdíl mezi 2 stroji které nabízel a nemel k nim ani leták, jen věděl že jeden je o 590tis dražší než druhý :x )

ALE kdo se nesnaží neví nic, výběru toho správného centra jsem věnoval skoro rok, každou chvilku jiný nápad co by to umět mělo nemělo a pod.
ALE když to shrnu na základ co ten stroj musí umět a vyzjistit si co a jak dělá, co jak funguje a k čemuže jsou vlastě ty srandy za neskutečný prachy dobrý mi zabralo 2 měsíce koukání a vysávání fór tohoto typu (čímž bych rád poděkoval všem "pisálkům, mistrům a napovídačům" ZDE!), koukání na videa a obrázky co a jak umí obrábět a pak taky kontaktem s těmi dodavateli :D

Takže dle mého láického odhadu je zakladal prostě jen línej a chtěl to všechno dohat tady s tím že mu někdo pokud možno vysloí i G-kód pro tu jeho ptákovinku :D

Šponě zdar
CNC soustruh Hyundai WIA -LM230SA, CNC palící zařízení Microstep EasyCUT 6001.25 PG, KUKA K150L + Fronius TPS330, EWM Phoenix 505 + Drive 4X, NC ohraňovací lis Durma E40300
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

3. 4. 2015, 7:57

také mi to nedá - a souhlasím, že se zde (a nejen zde) obdobní poslední dobou množí.

napřed zadání :
... udělat technologický postup výroby ...
... CNC soustruh, 3 osy - dvě vřetena proti sobě, obě s hydraulickým upínáním, poháněnou třetí osu (revolverová hlava, kde bude alespoň 1 slot poháněný - bude tam upnuta drážkovací fréza průměr 8 - ještě nevím jak upnuta), automatické podávání tyče ...

ty jo, to bude borec, dvě vřetena, poháněný nástroj, hydraulické upínání ...

no a pak on doplní dotaz :

ještě bych se chtěl zeptat na vysvětlení tech. parametrů (spíše překlad)
Max. turning diameter: 300 mm
Swing over bed: 430 mm
Distance between centers: 670 mm
Spindle distance: 720 mm

no, to teda je fakt borec ... přikláním se k tomu vyšívání ...
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
jirkal
Příspěvky: 86
Registrován: 14. 10. 2010, 3:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

12. 4. 2015, 11:41

A přitom je to tak jednoduché

Max. turning diameter = max. poloměr*2 otáčení
Swing over bed = výška houpačky nad postelí
Distance between centers = tohle je takový překladatelský oříšek, přesně to znamená "kolik třešní, tolik višní"
Spindle distance = proměnná, vzdálenost do Špindlerova Mlýna
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

12. 4. 2015, 2:17

s takovým překladem by ale u diplomky asi i uspěl.. potřebuješ točit delší hřídel tak soustruh odvezeš dál od Špindlu :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

12. 4. 2015, 2:37

Distance between centers se mi zdá na překlad celkem snadné.
Je to vzdálenost mezi centry, takže když osazuješ více obráběcích center, tak by měla být takto vzdálená od sebe. Při instalaci jediného stroje je to zcela nepodstatný údaj.
"Kolik třešní, tolik višní" to znamenalo ve staré, Keltské angličtině. Je vidět, že máš klasické vzdělání.
trxtechnologies
Příspěvky: 178
Registrován: 1. 12. 2013, 11:08

12. 4. 2015, 3:02

nedeľa je extrémny deň :D
Matúš
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“