Magiho výzkumný ústav

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2653
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

19. 7. 2015, 10:37

picom píše:Nejdou ti oba kanály nebo pouze jeden ?
Oba kanály se chovají stejně blbě jak jsem popsal
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

20. 7. 2015, 6:05

Tak hledej v okolí malinkých přepínačů a pokud to nevyhodí pojistku změř jaké proudy kde tečou klešťákem na SS ,také osciloskop pomůže..
Zesilovače se stavěly tak ,že trafo+zdroj musely mít dvojnásobný výkon který nominálně zesilovač měl.
(jinak to nemohlo mít udávaný výstupní výkon sinus :wink: a výrobce kecal...)
Tedy např. 2x400W sinus je 800W krát dvě je 1600W trafo a tedy i dimenzování zdroje ,což potvrzuje síťová pojistka 8A při tehdejším napětí sítě 220VAC a rozměry jádra trafa...
Neměly softstarty a tak lítal jistič 16A na rozvaděči než se naformovaly kondenzátory ve zdroji...
Odpoj celý zdroj od zesilovače a zkus ho samostatně zatěžovat třeba žárovkami co dá a měř...
Je to takové reverzní inženýrství , nakonec jsem proměřila všechny součástky ve stroji a nakreslila si schéma -nebylo prostě k mání ani od výrobce ...
Dopisování si v roce 1977 s USA bylo na dlouhé lokte a tak v mezičase kreslení přes kopírák i plošných spojů...
A když jsme u ceny jak zmiňuješ , CS-800 stál cca 30.000,-Kčs tehdy platné tvrdé měny ,tak si představ co jiného se za to dalo koupit :mrgreen:
Dovézt to do ČSSR při 30 kilogramech hmotnosti nebylo také jednoduché...
Vašík Havel byl už tehdy notorickým alkoholikem a psal své stupidity a chartisté byla jedna sebranka kde každý druhý byl konfidentem STB a donášeli jeden na druhého ,znala jsem je osobně z divadelních premiérových večírků ,ale nic zajímavého se od nich člověk nedozvěděl 8)
Podstatně zajímavější věci se dozvídal otec v "Prognostickém ústavu" kde byli lidé jako Miloš Zeman , Václav Klaus a Waltr Komárek :wink:
Zakázal mi s těmi lidmi kamarádit že nic dobrého od nich v budoucnu nepřijde a měl pravdu .
Když už jsem se tak rozpovídala ,docela zásadní text :
http://www.i-sn.cz/clanky/dokumenty-dob ... bimov.html" onclick="window.open(this.href);return false;
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7205
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

20. 7. 2015, 3:23

magi píše:
packa píše:aco jsi teda myslel tím že nehraje basová sekce ?
Basová sekce nehraje pač ta jediná potřebuje opravdový výkon, konkrétně v mém případě 500W na kanál.
Sám jsem z toho byl trošku divokej při prvotním bádání ještě tam na akci a marně doufal že odešly výhybky v bednách. Ovšem že by odešly obě v jedom okamžiku je nesmysl.
Ale ono to skutečně vyplívá z logiky věci. Hraje jen středová a výšková sekce - střed má max 150W a výška o té se nemusíme bavit, ta je piezo.
Tzn. pokud výkon chybí tak se basová sekce ani nepohne, což je logické.
Zcela jsem se v tomto utvrdil, když jsem to už doma připojil k jiným bedničkám, byť mnohem slabším. Chová se to zase úplně stejně - basák který schlastá nejvíc výkonu se ani nehne.
to je blbost
i basák ti musí hrát při jakémkoli výkonu, tedy hlasitosti
spíš mě tak napadá, že to co ti leze z výstupu
1) je rozdílový signál mezi L a P kanálem, basy jsou v nich přesně v protifázi (např. kvůli zapojení kabelů na vstupu atd), proto se odečtou
2) do vstupu ti leze jen přeslech někde na vstupních kabelech - pokud jsou vstupy symetrické, mohl by být přerušený jeden z drátů páru
podle fota to máš připojený jackem, tj asi nesymericky, pak by asi přepínač LIFT-GND měl být na GND - Nebo to má jinou funkci????
3) někdo drcnul do přepínače (nebo odešel) co to přepíná do můstku - na zadním panelu je označený par-stereo-bri
podle fotky je v poloze bri (můstek) - Proč?
znova - výkon zesilovače NEMÁ nic společného s kmitočtovým průběhem
i potichu to přece musí hrát celé spektrum
ideálně to připoj na zatěžovací odpor těch nějakých 4-8 ohmů, třeba nějakou topnou spirálu, pouštěj do toho sinus (třeba z PC, tuším že se dá někde najít nějaký SW co ze zvukovky PC udělá tonový generátor) o různých kmitočtech a měř výstupní napětí (= výkon na dané zátěži)
podle toho co tvrdíš by muselo zesílení toho konce být závislé díky nějaké poruše na kmitočtu, a to je asi blábol
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2110
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

20. 7. 2015, 8:15

magi píše:
picom píše:Nejdou ti oba kanály nebo pouze jeden ?
Oba kanály se chovají stejně blbě jak jsem popsal
Začal bych hledat tam co je společně pro oba kanály.
Zdroj, zdroj pro předzesilovač, společný OZ , nějaký přepínač (vazba je kapacitní a basy neprojdou),...
Děj to někomu kdo má generátor a osciloskop
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

20. 7. 2015, 10:19

Stáhni si Visual Analyser a máš to i s generátory kmitočtů a šumů, frekvenčním analyzérem, oscilem... Na ten zesík dostatečné a multimetr asi máš.
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2653
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

26. 8. 2015, 9:38

koupit nebo nekoupit? nepoužívá tohle odměřování někdo?

http://www.uni-max.cz/digitalni-indikat ... OTQxNzY1S0" onclick="window.open(this.href);return false;
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2653
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

27. 8. 2015, 3:51

Tak nikdo neporadí? Stále jsem na vážkách jestli jo nebo ne.
Se třema pravítkama podle rozjezdů FA3U by to vyšlo cca na 13 500,-
Pravítka mají rozlišení 0,005mm.
V dobách kdy jsem se kovoobráběním opravdu živil, tak 3osé odměřování stálo od 80tis. nahoru - tzn. jsem jen vozil z MSV igelitky plné katalogů :D
To samo měnič frekvence u soustruhu, na ten jsem si musel taky hezkých pár let počkat.
Přílohy
DSDRO3M_030_psd.jpg
DSDRO3M_030_psd.jpg (37.62 KiB) Zobrazeno 4072 x
dc10600_030_psd.jpg
dc10600_030_psd.jpg (10.53 KiB) Zobrazeno 4071 x
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

27. 8. 2015, 8:03

Mě by zajímalo, k jakému rozměru se to rozlišení počítá. Určitě metrové pravítko nebude takhle přesné, tomu nevěřím.
Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 1546
Registrován: 1. 9. 2013, 1:30
Bydliště: Chrudimsko

28. 8. 2015, 5:59

Dle mého názoru rozlišení 5μm se vztahuje k hlavně k použitému snímači. Pravítko dlouhé 1000mm podle mne nemůže dosáhnout přesnosti +- 5μm a to hlavně v závislosti na teplotě okolí a tím tepelné roztažnosti materiálu. Rozlišení není totéž co přesnost a odchylka od ideálního rozměru.
Soustruh: S-28 Žebrák
Stolní vrtačka: TOS V10A
Pásová pila: G5013W/400
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 8. 2015, 6:05

proto prodejce uvadi slovo rozliseni ne slovo presnost
kdyby napsal presnost tak uz nedela nic jineho nez ze se soudi
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Miltech
Sponzor fora
Příspěvky: 555
Registrován: 25. 10. 2009, 7:59
Bydliště: Kostelec na Hane

28. 8. 2015, 7:25

Jestli se nepletu, tak před časem osazoval podobným odměřováním svoji frézku Tumlík. Kupoval ale přímo z Číny.
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2653
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

28. 8. 2015, 7:34

tenhle nonius má rozlišení 0,01mm - jakou má přesnost? :D
Přílohy
P1070919.jpg
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 8. 2015, 8:58

kutil_tim:
viz magi a rozliseni noniusu
jakou ma teda ten soustruh presnost?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

28. 8. 2015, 10:15

magi píše:tenhle nonius má rozlišení 0,01mm - jakou má přesnost? :D
No ten nonius bude mít zřejmě přesnost někde na té úrovni 0.01mm nebo lepší (tj. odchylku v pozici každého dílku max. na úrovni jednoho dílku). Dá se celkem snadno zkontrolovat.
Jaká je přesnost šroubu, který je na ten nonius připojený, je už jiná věc.
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2653
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

28. 8. 2015, 10:36

Mex píše:
magi píše:tenhle nonius má rozlišení 0,01mm - jakou má přesnost? :D
No ten nonius bude mít zřejmě přesnost někde na té úrovni 0.01mm nebo lepší (tj. odchylku v pozici každého dílku max. na úrovni jednoho dílku). Dá se celkem snadno zkontrolovat.
Jaká je přesnost šroubu, který je na ten nonius připojený, je už jiná věc.
Ale o tom zde již dobrou čtvrthodinu hovoříme, Mlho :lol:
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“