TechNest.cz - společná dílna

Odpovědět
hugo1
Příspěvky: 40
Registrován: 6. 7. 2015, 8:21

25. 7. 2015, 10:09

a tu radu na stroje u pana svobody vám dává kolega zcela zdarma a bez nároku na cokoliv.
sklady má plné a jistě si vyberete, od malých čudel až po velká hovada.....o příslušenství ani nemluvě.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8173
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

25. 7. 2015, 10:21

hugo1 píše:myslím, že hoši vůbec neví, vo co gou.
stačí kousek jedné věty - Například nám chybí lidi, co se vyznají v cnc, vstřikolisech a výrobě jejich forem - a jen trochu znalejší laik musí pochopit, že je to celé nesmysl. asi nikdy neviděli vstřikolis, formu s vyhazovači, šoupátky, neví co je teplý a studený vtok, kdy se používá, uzavírací síla taky nic
Nevědět o co jde zase tak moc nevadí, to se dá naučit. I s dvoudílnou formou z hliníku bez topení a chlazení jde udělat použitelný výlisek, když je dostatečně jednoduchý.

Každý kdo podniká o tom ze začátku měl spoustu představ a žádné zkušenosti, takže začínat není nic zavrženíhodného :-) A takovéhle firmy poskytující lidem stroje existují a fungují, tak proč to nezkusit. Jen to chce mít dobře ošetřené po formální stránce, jak už tu spousta lidí radila, a neočekávat od toho nesplnitelné :-)
Aleš Procháska
echt
Příspěvky: 751
Registrován: 21. 5. 2013, 8:58
Bydliště: vysočina

25. 7. 2015, 10:53

ps. ten pan Svoboda je největší zlatokop pod sluncem - to je určitě ten správný člověk pro Vás :?:
... chtěl bych u toho být, až ho s tímhle oslovíte - toho snad musí, až to uslyší, na místě ranit mrtvice :D
hugo1
Příspěvky: 40
Registrován: 6. 7. 2015, 8:21

25. 7. 2015, 11:04

prochaska píše:
hugo1 píše:myslím, že hoši vůbec neví, vo co gou.
stačí kousek jedné věty - Například nám chybí lidi, co se vyznají v cnc, vstřikolisech a výrobě jejich forem - a jen trochu znalejší laik musí pochopit, že je to celé nesmysl. asi nikdy neviděli vstřikolis, formu s vyhazovači, šoupátky, neví co je teplý a studený vtok, kdy se používá, uzavírací síla taky nic
Nevědět o co jde zase tak moc nevadí, to se dá naučit. I s dvoudílnou formou z hliníku bez topení a chlazení jde udělat použitelný výlisek, když je dostatečně jednoduchý.

Každý kdo podniká o tom ze začátku měl spoustu představ a žádné zkušenosti, takže začínat není nic zavrženíhodného :-) A takovéhle firmy poskytující lidem stroje existují a fungují, tak proč to nezkusit. Jen to chce mít dobře ošetřené po formální stránce, jak už tu spousta lidí radila, a neočekávat od toho nesplnitelné :-)
ano fungují a myslím slušně.
jenže to v drtivé většině případů funguje tak, že prvotně má někdo ideu na výlisek/výrobek. myslící člověk jde do nástrojárny, kde si nechá navrhnout formu a formu udělat /případně u jednoho navrhnout a u druhého udělat a vyzkoušet/ a s vyzkoušenou formou jde za majitelem stroje, který ji nasadí na stroj a začne vyrábět.
nedovedu si představit, že by někdo, nemající jakékoliv zkušenosti ale pouze ideu, se zabořil do teorie stavby nástrojů a myšlenku dotáhl do konce. i když vyjímky existují
Jan Danda
Sponzor fora
Příspěvky: 1143
Registrován: 8. 7. 2009, 9:55
Bydliště: jarpice

25. 7. 2015, 12:09

Kdo chce, hledá způsoby a kdo nechce, hledá důvody. 8)
Uživatelský avatar
technest
Příspěvky: 29
Registrován: 24. 7. 2015, 12:06

25. 7. 2015, 1:15

Hades píše:přidám se k Janu Dandovi s tím držením palců...
Já zažil a i na vlastní oči viděl "smrťák" na pracovišti, kdy od cirkuly odletěl kus vyštípnutého prkna a rovnou do hlavy.
Ten chlap byl mrtvej na místě... A nebylo nic, co by odporovalo bezpečnostním normám... Prostě jen nešťastná náhoda....

A upřímně, to že VY se "...NEOBÁVÁTE..." :D

Toho byste se měl obávat nejdříve...

To, že jste "hobíci" vás z odpovědnosti nevytáhne, stačí jeden trouba....

Jinak si projděte fórum, když vás je tolik.
Rozumu je tu hodně, ale chce to prostě číst a číst... (nahoře v relkamě máte "tumlíkovo....")
A než mi tu zase někdo napíše, ať jim nelezu tolik do zadku, že to s nima nebude k vydržení :D , tak na "tumlíkovo" najdete opravdu mnoho rozumu, technologií a dalšího....

Opravdu to chce hodně číst (ptáte se na soustruh...), nikdo tu neví, co na tom hodláte dělat...
Ptáte se na předpokládám CNC frézku... to samé jako u soustruhu...
Stavět-nestavět... Nestavět, koupit zavedenou značku....záruka, nd.díly, servis....

A zase, kdo ji bude programovat? Ten "hobík" z ulice??? To bych se i rád přijel podívat :rofl:


NJN, já vím, asi jsem vás moc odpověďmi nepotěšil, ale jak vám tu napsal " fmodel"...taková dílna už není "hobby", to už je podnikání, byť budete třeba i neziskovka, ale kde na to zase vezmete peníze? Z dotací EU-KSČ? Dobrej podnikatelskej záměr neziskkovky?....
Díky za držení palců... ;-)

Rovněž jsem zažil něco podobného, povolil nám držák na podavači, ten najel do frézy, hlava praskla a roztrhla se na několik kusů, ten největší proleťel mezi 2 lidmi, skrz zděnou zeď a zabořil se do druhé zděné zdi 50cm od hlavy dalšího chlapa, co seděl a pil kafe. Byla to taková rychlost, že to ani nebylo vidět, jak to letělo. Na držáku nám praskl utahovací šroub - únava materiálu, rovněž vše v pořádku, jen blbá náhoda. Ale to byla jediná věc za 20 let plného provozu (vyjma množství článků prstů nechaných na srovnávačce). Rovnou jsme to zabalili a šli na pivo... ;-)

U pily je to o tom, jak u toho stojíte, taky nám to mnohokrát "ustřelilo", ale člověk hlavně nesmí stát v rovině kotouče (ano, občas si nevybere). Podélné řezy jsou nejhorší, právě z tohoto důvodu, příčné s vozíkem jsou bez problémů.

Ano, mluvíme o cnc frézce, popravdě, primárně řešíme prostory a vše je tomu podřízeno, čili nepředpokládám, že bychom v příštích 2-3 měsících řešili cnc, soustruh, apod. V případě, že se najde někdo šikovný, kdo by to zvládl, pak si to klidně postavíme sami... ;-)

Ohledně odpovědí - kdepak, naopak, člověk k tomu musí přistupovat s pokorou, žádný učený z nebe nespadl a je pravda, že když pominu některé výkřiky, tak nás tato diskuze přivedla k řade otázek, které budeme muset vyřešit. Hlavně jde o BOZP a firem-členů, což zřejmě nepůjde tím způsobem, jak jsme si mysleli. Neboť tím se z nás již opravdu stane profiprovoz a to je špatně. Čili v pondělí to zjistíme a kdyžtak firmy z členství zcela vyloučíme.

Ohledně podnikání - žádné podnikání - prostě se parta lidí domluvila, že dají peníze dohromady a pronajmou a vybaví si dílnu, kterou budou moci používat všichni z nich. Všechny peníze jsou od členů, všechno vybavení, které máme k dispozici rovněž a bude tomu tak i s provozními náklady (hlavně nájemné), o které se všichni podělí rovným dílem. A vede nás k tomu jen ten důvod, že každý něco máme, ale nemáme prostory, anebo nám nějaké vybavení chybí a využijeme to maximálně jednou ročně, ale když to dáme dohromady, pak budeme mít hodně a bude nás to stát málo (o provozní náklady se podělíme).
Uživatelský avatar
technest
Příspěvky: 29
Registrován: 24. 7. 2015, 12:06

25. 7. 2015, 1:41

hugo1 píše:myslím, že hoši vůbec neví, vo co gou.
stačí kousek jedné věty - Například nám chybí lidi, co se vyznají v cnc, vstřikolisech a výrobě jejich forem - a jen trochu znalejší laik musí pochopit, že je to celé nesmysl. asi nikdy neviděli vstřikolis, formu s vyhazovači, šoupátky, neví co je teplý a studený vtok, kdy se používá, uzavírací síla taky nic. volby materiálu na formu, její chlazení a přitápění, o volbě materiálu na výlisek, barvičky.....a kdo z nás bude potřebovat tisíce výlisků, aby se forma alespoň z části zaplatila. proč jsou na firmách technologové? prosím nechytejte mě za kousek jedné věty, kterou jsem použil jako ilustraci.
každý z nás, který má doba frézu, soustruh či něco jiného, pustíte si domů kluka z ulice a po krátkém zaškolení mu dovolíte bez kontroly na stroji pracovat? pokud si vzpomínám na učňovská léta na dráteníka, měli jsme půlroční zácvik na soustruhu a na fréze. půlroční. a tady chce pustit kluka k mašině po "půl" hodině školení. tehdy nás měl mistr pod kontrolou vždy skupinu 4-5 učedníků. vždyť si vemte na pohled neškodnou a bezpečnou ruční zakružovačku na plech, kam všude může blb strčit prsty.
no nakonec proč ne, na vinohradech mají krásnou kliniku plastické chirurgie a dokážou tam divy (také jsem jí absolvoval).
Myslím, že schůdnější by bylo u strojního zařízení systém - máme stroje, umíme na nich a baví nás to a uděláme na nich, co vám na očích budeme vidět. a můžete u toho být...... ale nakonec to stejně skončí na bezpečnosti a zárukách.
nejsem právník ani bezpečák, ale nedovedu si představit, že by byť nějaké volné sdružení, poskytující takové služby, mohlo fungovat aniž by jeho zařízení procházelo pravidelnými revizemi. pojišťovna klidně prohlásí, že pojistí, ale v případě první pojistné události dá od případu ruce pryč s odůvodněním - měli jste tohle? neměli. a měli jste tamto? - neměli, hoši máte smůlu. a v dnešní době, kdy každý blb chce z druhého vymáčknout nějaký peníz si dovedu představit soudní tahanice v souvislosti třeba s bolavým palcem.
Máte pravdu, já osobně nezažil, mám něco načteno, ale jiní od nás i viděli (ale to je tak vše a taky mají jen načteno). Nicméně bychom chtěli zkusit hliníkové/duralové formy vyrobené na cnc se šoupátky a vyhazovákem a starší vstřikolis s teplým vstřikem a slušnou uzavírací silou. Protože nehodláme dělat tisíce kusů, pak chlazení formy neřešíme, krom toho si o tom můžeme nechat zdát, nejsme technologové. A půjde jen o jednoduché věci, nic složitého. Čistě pro nás.

O tom zaškolení, no, tak po půl hodině rozhodně ne a už vůbec ne bez dohledu, jsem ani netušil, že jsem něco takového psal... ;-)

V případě, že bychom to koncipovali tak, že by si to lidé u nás objednali a my jim to udělali, pak je to podnikání a to dělat nechceme, nebudeme a ani nemůžeme (odpovědná osoba, provozovna, apod.). Čili znovu opakuji - členové spolku, ne lidé z ulice, si k nám přijdou a sami si to vyrobí a když se budou bát, tak max. požádají jiného člena, aby jim to říznul, apod. a ten půjde a udělá to zcela zdarma. Prostě žádné podnikání.

A v případě, že se tam něco někomu stane, je to výhradně na zodpovědnost dané osoby, sdružení poskytuje jen prostor a vybavení. Čili v případě, že nám toto prohlášení každý podepíše v rámci provozního řádu, pak nebudou ani žádné soudní tahanice.

To spíš máme daleko větší obavu o to, jak to ohlídat a udělat předání prostoru a vybavení, aby se to nerozkradlo. To budeme určitě řešit daleko víc, než úrazy.
Naposledy upravil(a) technest dne 25. 7. 2015, 2:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
technest
Příspěvky: 29
Registrován: 24. 7. 2015, 12:06

25. 7. 2015, 2:21

elbarto píše:Kdyby podobna particka byla z lidi co kazdy ma nejake profi kovo stroje, dela na nich a chce treba usetrit za spolecne prostory budu se vice krotit. Tady placaji dohromady drevo, kov, CMC, lisovani, alektro atd. a predvsim nic nemaji a kulovy o tom vedi. Bohuzel ani prostory coz je mesicne pomerne zasadni nakladova polozka. Takto to proste pusobi a mam obavu, ze i funguje, jako parta mazanych vyzirku, ktera pod vedenim politika planuje tahat penize z EU a protoze to spis nebude mit uspech, tak to pojisti pravidelnymi prispevky. Stroje daji hodni sponzori.
Kluci mam pro Vas presto dobropu radu. Napiste panu Svobodovi firma Stroje Svoboda. Je to clovek co by se pro charitu roztrhal a ten Vam urcite par stroju da, jako sponzorske dary hi,hi. Potom sem napiste co vam odepsal :-)
Znovu opakuji, že máme celou řadu vybavení, ale to je ve Vašem případě asi marné. Vydržte týden a budeme to mít na webových stránkách a něco i vyfocené. Ano, chceme "fušovat" do všeho, na co nám vystačí peníze a prostory a slibujeme si od toho, že se toho spoustu nového naučíme. Ve dřevu, kovářství, šperkařství, elektrotechnice, robotice, modelářství, šití, kloboučnictví, sedlářství-brašnářství, grafice a výtvarných postupech (vč. keramiky) jsme silní a mnohdy na to máme odborně vzdělané lidi. Ve strojírenství, slévárenství, CNC, lisování, 3D tisku jsme slabí a hledáme podobné nadšence, jako jsme my.

O prostorech jednáme jak s komerční sférou (drahé), tak s městskými částmi, kdy některé z nich dávají neziskovkám výrazně nižší nájemné. Provozní náklady jsou momentálně zcela nejzásadnější, vzhledem k tomu, že nás ještě není dost.

Parta mazaných vyžírků pod vedením politika - musím uznat, že jste mě vážně pobavil a připomněl mi doby minulé, kdy se podobných formulací užívalo hojně, ale nikdo se tím moc bavit nemohl. No, co k tomu dodat, předpokládám, že zvolání "ne, nejsme" Vás asi neuspokojí, protože nás určitě všechny znáte osobně, asi tak, jako my Vás... ;-)

Dotace nemáme, ale pakliže byste o něčem věděl, určitě by nám to moc pomohlo a současně děkuji za tip na pana Svobodu, který nás zajisté vybaví i tím, co bychom nechtěli a ještě nám poskytne něco do začátku... ;-) Možná Vás překvapí, že jsou zde výrobci, kteří jsou ochotni nám vstříc vyjít, ale jedná se jen o malé věci, ale i tak je to pro nás velká pomoc.
Uživatelský avatar
technest
Příspěvky: 29
Registrován: 24. 7. 2015, 12:06

25. 7. 2015, 2:34

prochaska píše:
hugo1 píše:myslím, že hoši vůbec neví, vo co gou.
stačí kousek jedné věty - Například nám chybí lidi, co se vyznají v cnc, vstřikolisech a výrobě jejich forem - a jen trochu znalejší laik musí pochopit, že je to celé nesmysl. asi nikdy neviděli vstřikolis, formu s vyhazovači, šoupátky, neví co je teplý a studený vtok, kdy se používá, uzavírací síla taky nic
Nevědět o co jde zase tak moc nevadí, to se dá naučit. I s dvoudílnou formou z hliníku bez topení a chlazení jde udělat použitelný výlisek, když je dostatečně jednoduchý.

Každý kdo podniká o tom ze začátku měl spoustu představ a žádné zkušenosti, takže začínat není nic zavrženíhodného :-) A takovéhle firmy poskytující lidem stroje existují a fungují, tak proč to nezkusit. Jen to chce mít dobře ošetřené po formální stránce, jak už tu spousta lidí radila, a neočekávat od toho nesplnitelné :-)
Nevím, kolikrát to tady ještě budu muset opakovat - my žádná firma, která by si účtovala nájem za prostory a vybavení, příp. za lidi, nejsme. Nebudeme vydávat faktury, provádět školení zaměstnanců, požární směrnice, apod., protože prostě nejsme a ani nebudeme firma. Jsme neziskovka. Není to od nás nějaký vychytralý plán na rozvoj podnikání, vyvedení EU dotací, cestu na Mars, či ovládnutí světa, je to prostě jen o tom, že se parta lidí sešla a řekla si, že si spolu pronajme prostor a dá své vybavení dohromady a protože věří, že podobně smýšlejících lidí je víc, tak udělala neziskovku, aby to mělo nějaký řád a lidé věděli, jak to bude probíhat a nerozhádali bychom se. Jsme prostě jen nadšenci, kterým už přestala stačit garáž, nebo bydlí v bytě, kam už nic nedají, ale nemohou anebo jim to v tom, co ročně vyrobí, přijde zbytečné, že by šli a platili si větší prostory a pořízení vybavení. Ale protože už něco máme, tak jsme schopni se domluvit, dát to dohromady a pronajmout si jeden velký společný prostor pro všechny, který, když to rozpočítáme, tak nikoho nezruinuje.
hugo1
Příspěvky: 40
Registrován: 6. 7. 2015, 8:21

25. 7. 2015, 2:54

je mi líto, v tomto vláknu končím. komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

25. 7. 2015, 3:06

To:technest

nechci ti brát iluze, ani tobě, ani celé partě kolem tebe, a jak jsem už psal, budu držet palce....

ALE...
Máš pravdu v tom, že tohle fórum je hodně "hobby", ale pokud jsi tu už něco přečetl, tak je tu i spousta "profíků", kteří nám, "hobíkům" umí poradit, pomoci...
A ne z každého "hobíka" se stane profík!
Někdo to dělá "jen pro tu radost" z výsledku, z někoho se stane "pološmudla", z někoho "profík".

U mne je to takové to "pološmudla", ale jen díky pánům mistrům tumlíkovi, RaS-ovi, robokopovi a vlastně i lubošovi a ostatním nejmenovaným, kteří tu rozdávají vlastní vědomosti...
(NJN, zase jim lezu do prdele, ale vono to s nima stejně k vydržení není, když čtu třeba Pana Mistra tumlíka....tomu musí vstávat všechny chlupy na těle..., pokud koukne na naše nápady...) :D (to jen jako odlehčení...)

HI... formy...
tak to sis chlape celkem naběhnul, dobře udělaná vstřikovací forma je něco, na co mnoho lidí nemá...
Někdo to tu už napsal...
Vyrobit formu je vlastně legrace, ale dostat z toho pak vstřik, to už je něco jiného...
Za mne... to už chce myslitele... to není sranda...
(za mé ery se ještě formy vyjiskřovaly, dnes to rozhodně bude jinak, tady už nejsem tak "pevný v kramflecích...), ale udělat správně vstřik, odvzdušnění... IMHO žádná sranda.

Jak to chceš zaplatit... forma není za desetikoruny.... A při pár kusech? to je fakt na DOTACE z EU-KSČ..

A k tomu, že si to u vás někdo udělá/vyrobí....
promiň, ale prošel jsem za svůj život dlouhou cestou, umím na soustuhu, na konvenční frézce, dělal jsem na brusce nakulato, umím svařovat od ruční elektrody až po automaty s tavidlem, mám řidičák C,D,E, naučil jsem se na 2.5D-Comagravu, vlastním malý laser, hoblovka, cirkula, zadlabávačka, zednická lžíce a ostatní jsou mými kamarády....

Ale takovouhle dílnu....To ani náhodou...

Trochu si to představuješ/představujete jako Hurvajs válku...

A upřímně, když jsem si pořídil CNC-čko, tak to bylo trocha času, který jsem tomu musel věnovat i bez EU-KSČ dotací a za své... ( zlámaných frézek bylo hodně...)


a na jakékoliv podpisy zapomeň, poskytuješ stroj, jsi za to zodpovědný....

Jo a ještě jedno, abych ti hned ze začátku sebral ty iluze....

Nakládání s odpady....

Jasně, dřevo se spálí, ale co kov, špony, plasty, mastné hadry..... Dál snad netřeba jmenovat...
je toho hrozně moc, na co vás každej ´"zasranej státní úředník udělá"....
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

25. 7. 2015, 3:09

To: technest
takže chceš vyjebat s EU-KSČ dotacemi...

hmmm. tak to sem raději ani nelez a smázni si tady všechny tvé příspěvky... admin domázne nás ostatn...

p.s.¨počkáme na odpověď...

robokope, smázni to tady PLS, já fakt na šmejdy, co chtěj dotace z EU-KSČ nemám...

jo a než se do mne všichni navezete, tak všechny tyhle EU-KSČ dotace jen kurví podnikatelské prostředí...


Doprdele s Blbišem-NeBurešem...

jo a pokud jsem"MIMOŇ" , tak a%t mne "rob" smázne a zruší účet...

na sociální komunismus fakt nemám....
Uživatelský avatar
technest
Příspěvky: 29
Registrován: 24. 7. 2015, 12:06

25. 7. 2015, 4:02

Hades píše:To:technest

nechci ti brát iluze, ani tobě, ani celé partě kolem tebe, a jak jsem už psal, budu držet palce....

ALE...
Máš pravdu v tom, že tohle fórum je hodně "hobby", ale pokud jsi tu už něco přečetl, tak je tu i spousta "profíků", kteří nám, "hobíkům" umí poradit, pomoci...
A ne z každého "hobíka" se stane profík!
Někdo to dělá "jen pro tu radost" z výsledku, z někoho se stane "pološmudla", z někoho "profík".

U mne je to takové to "pološmudla", ale jen díky pánům mistrům tumlíkovi, RaS-ovi, robokopovi a vlastně i lubošovi a ostatním nejmenovaným, kteří tu rozdávají vlastní vědomosti...
(NJN, zase jim lezu do prdele, ale vono to s nima stejně k vydržení není, když čtu třeba Pana Mistra tumlíka....tomu musí vstávat všechny chlupy na těle..., pokud koukne na naše nápady...) :D (to jen jako odlehčení...)

HI... formy...
tak to sis chlape celkem naběhnul, dobře udělaná vstřikovací forma je něco, na co mnoho lidí nemá...
Někdo to tu už napsal...
Vyrobit formu je vlastně legrace, ale dostat z toho pak vstřik, to už je něco jiného...
Za mne... to už chce myslitele... to není sranda...
(za mé ery se ještě formy vyjiskřovaly, dnes to rozhodně bude jinak, tady už nejsem tak "pevný v kramflecích...), ale udělat správně vstřik, odvzdušnění... IMHO žádná sranda.

Jak to chceš zaplatit... forma není za desetikoruny.... A při pár kusech? to je fakt na DOTACE z EU-KSČ..

A k tomu, že si to u vás někdo udělá/vyrobí....
promiň, ale prošel jsem za svůj život dlouhou cestou, umím na soustuhu, na konvenční frézce, dělal jsem na brusce nakulato, umím svařovat od ruční elektrody až po automaty s tavidlem, mám řidičák C,D,E, naučil jsem se na 2.5D-Comagravu, vlastním malý laser, hoblovka, cirkula, zadlabávačka, zednická lžíce a ostatní jsou mými kamarády....

Ale takovouhle dílnu....To ani náhodou...

Trochu si to představuješ/představujete jako Hurvajs válku...

A upřímně, když jsem si pořídil CNC-čko, tak to bylo trocha času, který jsem tomu musel věnovat i bez EU-KSČ dotací a za své... ( zlámaných frézek bylo hodně...)


a na jakékoliv podpisy zapomeň, poskytuješ stroj, jsi za to zodpovědný....

Jo a ještě jedno, abych ti hned ze začátku sebral ty iluze....

Nakládání s odpady....

Jasně, dřevo se spálí, ale co kov, špony, plasty, mastné hadry..... Dál snad netřeba jmenovat...
je toho hrozně moc, na co vás každej ´"zasranej státní úředník udělá"....
Právě proto, že si uvědomujeme, že jsme na začátku, tak jsme vlezli sem. Naivně jsme se domnívali, že když sem napíšeme, že dáváme dohromady společnou dílnu, kde bychom se všichni potkali a navzájem se od sebe něco přiučili, takže tu najdeme alespoň jednoho člověka, co je stejný hobbík, jako my, jen má větší přehled v oborech, kde nám lidé chybí.

Z hlediska forem - jak naběhl? Jen jsem řekl, že o tom nevím nic, jen jsem si něco načetl a že bychom si rádi sami udělali formy (ne, že bychom si to zaplatili, na to bychom neměli a v tom, co děláme, by to ani nemělo smysl) a protože o tom nic nevíme, tak jsme přišli sem a až to bude aktuální, tak si necháme poradit. Do té doby jsou hliníkové/duralové formy pro nás jen v rovině snů.

Nerozumím to s tou dílnou - takovéto dílny u nás existují již dvě - jedna na podnikatelské bázi (pronájem) v Praze a to již několik let a ta druhá, vznikla, ano, pravděpodobně z dotací v Plzni. My jsme, na rozdíl od první, neziskovka a neděláme to pro peníze a na rozdíl od té druhé jsme vznikly spontálně, jako parta nadšenců a ne jako "řízený projekt", který pro svůj rozjezd a chod potřebuje EU, nebo jiné, dotace (tak jako v Plzni). Už po několikáté opakuji, že s dotacemi vůbec nepočítáme, protože v případě, kdy to myslíme vážně, se s nimi prostě počítat vůbec nedá a je to nutné ufinancovat jinak - třeba tím, že se sejde dostatečné množství hobbíků, kteří se o provozní náklady rozdělí.

V případě podpisů se mýlíte - opravdu to takto praktikovat lze, ostatně, další dva subjekty jsou nám toho důkazem.

Totéž se státními úředníky - nejsme podnikatelský subjekt, jsme neziskovka, komunita, pro členy, už vážně nevím, jak to popsat jinak, státní úředník k nám nepříjde, ani nemůže, co by u nás kontroloval? Krom toho ani jej ke vstupu k nám nic neopravňuje.
Uživatelský avatar
technest
Příspěvky: 29
Registrován: 24. 7. 2015, 12:06

25. 7. 2015, 4:07

Hades píše:To: technest
takže chceš vyjebat s EU-KSČ dotacemi...

hmmm. tak to sem raději ani nelez a smázni si tady všechny tvé příspěvky... admin domázne nás ostatn...

p.s.¨počkáme na odpověď...

robokope, smázni to tady PLS, já fakt na šmejdy, co chtěj dotace z EU-KSČ nemám...

jo a než se do mne všichni navezete, tak všechny tyhle EU-KSČ dotace jen kurví podnikatelské prostředí...


Doprdele s Blbišem-NeBurešem...

jo a pokud jsem"MIMOŇ" , tak a%t mne "rob" smázne a zruší účet...

na sociální komunismus fakt nemám....
Tomuto příspěvku vůbec nerozumím - to je dotaz na nás, nebo na admina, nebo na koho? Kdo to píše a komu je to vůbec adresováno? Stále vůbec nechápu, kde se tady bere tolik zášti. To je pro Vás představa společné dílny tak nepředstavitelná a tolik Vám vadí? A ano, souhlas - dotace ničí podnikatelské prostředí, ale bohužel, díky EU, se jich jen tak nezbavíme...
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

25. 7. 2015, 5:20

Proč se všichni do nich tak navážíte?
Být to u nás na vesnici (se šalinama), tak bych o tom třeba někdy i zauvažoval.

A k tomu financování z dotací - ano, dotace jsou z principu špatné. Ale pokud ti lidi v dotacích umí chodit, tak prostě nějakou dotaci vyrazí tak jako tak. A bude lepší, když se z toho bude financovat svépomocná dílna, než by se postavil další aquapark pro tisíce lidí, postavený v dědine s pár čísly, nebo cyklozka s mimoúrovňovým křížením (aspoň podle ceny).

S tím pojištěním a bezpečností se to asi musí dát nějak řešit. Nakonec půjčovna taky lidem půjčí třeba cirkuli, na které oni si pak uříznou prsty. A taky to není odpovědnost té půjčovny (pokud je cirkula v pořádku).

Jinak ta fotka současného "týmu" mi nepřijde nijak negativní. Sice to někdo chápal jako narcisizmus, ale já osobně mám rád, když vím kdo za tím stojí. A je dobré, že se šéf neschovává za někoho nastrčeného.

Já osobně jim docela fandím.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní odkazy“