Kuhtreiber Kitin 150

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

19. 3. 2017, 11:11

Ty kabely jsou lepší delší (3m), sám mám doma krátké (1,7m zem a 2,2m držák - byly přibalené) a někdy nadávám. Ale invertor je lehký, tak si ho posunu.

Ale už bych si asi nedokázal představit svařování bez samostmívací kukly. Kolikrát si vedu druhou rukou novou elektrodu, odlehčuju si kabel od elektrody nebo si držím svařovanou konstrukci. Prostě potřebuju druhou ruku volnou.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 3. 2017, 5:09

Jeste jsem zapomel dodat ze ta samostmivacka linde za 1500 je sice levna ale neznamena ze je nejak mene kvalitni
Myslim ze muzu v klidu tvrdit ze na mma a mig srovnatelna se speedglaskou za 11 litru (ta ma navic rezimy pro tig)
Proto jsem ji doporucoval

a to jsem jednu levnou noname rozslapal a rozkopal po dilne po tretim zanetu spojvek takze na levny kukly mam averzi
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

20. 3. 2017, 6:09

Tak jste mě překecali na gamu nebo kitin, a kabely 3 metry a nějakou kvalitní kuklu, No pokud dám 3000 za asista a bude stát za
.. tak radši našetřil další dva tisíce a budu mít něco kvalitnějšího, Jinak je nějaký dobrý obchod se svareckami na Praze 10 nebo 3?
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

20. 3. 2017, 7:53

Nejlevneji koupis internetove. Kdo ma v CZ slusny shop na Kitin mozna dopisou kluci, Gamy maji hlavni stan v Ostarve. Kluci uz tady davali odkazy.
Smivacky. Profikovi to je fuk ten zapali a frci, pro nas lepice je smivacka obrovka pomoc. Bez ni bych to uz davno vzdal. Starou si spis nekupuj, obcas maji kazety nevymenitelne baterky.
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

20. 3. 2017, 8:07

Podívej se na net, kde tu Gamu v Praze prodávají, zajeď si na prodejnu a prohlídni si ji.

Zatím nejlevnější cenu, co tady byla (3558,- Kč), dával Mlynek na předchozí straně od Svarshopu. Obchod a výdejní místo je v Praze 4 v Kunraticích, takže by ji tam teoreticky měli mít vystavenou. Zavolej si tam a zeptej se.
Když ji tam koupíš, ušetříš další prachy za poštovné.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2093
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

20. 3. 2017, 8:15

Ta bude ale bez kabelů
doncarlos
Příspěvky: 760
Registrován: 9. 1. 2008, 9:49

20. 3. 2017, 8:23

Gamu 1550 jsem kupoval před minimálně 12-ti lety, max spokojenost, můj kolega zkušený svářeč ji hodnotí dobře,
ale lepší jsou prý pro amatéry Kitin a Kemppi, umí lépe zapalovat bazické dráty, Kemppi prý udrží oblouk i s hřebíkem,
já kupoval ještě skoro za 15000,- , dnes je za třetinu, nešetři a kup si kvalitu, jako amatér nebudeš mít takový cvik
a oceníš zapalování a stabilitu oblouku. A až se naučíš vařit s bazickejma, tak budeš s hrůzou vzpomínat na trafo
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

20. 3. 2017, 8:44

A o tom to právě je, že se na trafu aspoň naučí, protože trafo za něho vařit nebude, když to obrátím, i kdyby měl řady 1x00, tak stejně ten svár nebude zaručenej, jinými slovy, kdo to umí, tomu je jedno jestli vaří triodýnou z roku1940 nebo posledním modelem invertoru, a kdo to neumí, moc mu nepomůže žádná mašina. :wink:

Je to jako ježdění autem, kdo se naučil jezdit se Žigulem, Škodovkou, Liazkou, pak neměl problém. Kdo už je "odkojenej" na novejch autech, kde je to samej asistent, tak se s těma starejma krámama ani pořádně nerozjede a má co dělat aby to udržel na silnici.

Je jedno jestli vezme Omicron(Gamy) nebo Kuthreiber (Kitin), dřív to byla jedna firma, která se rozdělila, ty mašiny jsou +/- stejný, akorát jinak barevný. Omi bejvá o něco levnější, maj takovou politiku. Pořád zůstává základní princip - tavení elektrody proudem. Když to vezme na kšeftě, ještě mu poraděj co k tomu. Zkoušet to tam nemusí, co by taky zjistil že, když to nikdy nedělal :) Bude to nový, pěkný, čistý...
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

20. 3. 2017, 8:59

To Lify: dej si do vlakna hlasovani na prakticky jedina dva cenove rozumne kandidaty. Gamma a Kitin. Kemppi, Cebora, atd. jsou uz bohuzel jina cenova liga. Na uceni ti myslim tohle staci vice nez paradne. Ja zacinal v podobnem veku na rucne namotanem trafu, nasledne na opet vlastnorucne vyrobene tridyne z prebuzeneho dynama autobusu. To varilo prekvapive pekne na domaci bastl.
Nejsem svarec, proto se tady na tema materialu s nikym nechci hadat. Osobne mi prijde, ze na Gamme se pohodlne svaruje pouze rutilkou. Kupuju pouze Esabacke, proto v nekvalite materialu to snad nebude. Pokud tady Don pise, ze ma zkusenost s dobrym zapalenim basicke na Kitinu, je to mozna jeste lepsi volba. Za sebe pouze dodam, ze Gamma je opravdu neznicitelna. Na marketing tlacitek pridane hodnoty TIG bych se vykaslal. Az budes v tomto levelu urcite to nebudes pachat s timto strojem. Jeden TIG set jsem ke gamme kupoval, ale nikdo s tim nakonec ze zamecniku delat nechtel. Dodnes se to vali nekde ve skladu. Meli velke oci, hrozne to chteli, potom po vyzkouseni pochopili kluci realitu. Konec reci, jdu neco delat, brrr :-)
Edit: proc se zbytecne trapit na trafu, to kazdeho jen zbytecne odradi. To uz si misto monterek muze vzit kozich z mamuta, atd :-) Co clovek to nazor, v pohode.
doncarlos
Příspěvky: 760
Registrován: 9. 1. 2008, 9:49

20. 3. 2017, 12:44

DwPetr píše:
kdo to umí, tomu je jedno jestli vaří triodýnou z roku1940 nebo posledním modelem invertoru, a kdo to neumí, moc mu nepomůže žádná mašina
Tak jestli je pro tebe triodyn protipól kvality k invertoru, tak jsi úplně mimo a určitě jsi s ním nikdy nevařil
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

20. 3. 2017, 2:04

Kdo prodává v Praze omicron? Kromě Kunratic? V rr nářadí nemají skladem, kobola nemá omicron :/
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

20. 3. 2017, 3:53

doncarlos píše:DwPetr píše:
kdo to umí, tomu je jedno jestli vaří triodýnou z roku1940 nebo posledním modelem invertoru, a kdo to neumí, moc mu nepomůže žádná mašina
Tak jestli je pro tebe triodyn protipól kvality k invertoru, tak jsi úplně mimo a určitě jsi s ním nikdy nevařil
Jestli to neumíš, tak s tebe svářeče neudělá ani mašina za 250k, jestli to umíš dokážeš to i triodynou. Mimo jiné mi prošla rukama jak 220, tak 320, novější UTA200, dokonce tu mám po 220 ještě řízení, a ze 320 kolečka. Vím jak vaří Invertor, jak malá Gama, tak malej Kit, a ten dokonce i na TIGu, neřekl jsem že vařej hůř, nebo že jsou technologicky pod nějakou úrovní, nebo se rovnají starejm mašinám.

Jen aby neměl Lify pocit že je invertor malej zázrak co bude vařit za něj. Spíš je to modla těch co se to nikdy pořádně nenaučili a maj problém i zapálit oblouk, proto tolik prahnou po něčem co to zapálí za ně, nepřilepí jim to elktrodu, ideálně to drží oblouk. Samozřejmě, má to plno výhod, jako nízká váha a skladnost.

To co jsem ale hlavně chtěl říct a někteří zcela nepochopili, je to, že sváření není ani tak o stroji jako o svářeči, a tomu je jedno jestli ho postavíš k triodyně nebo k invertoru.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

20. 3. 2017, 4:01

Proc ses posedlej tou Prahou ? V pondeli objednas v utery ji mas na stole v dilne. Zbozi z Taiwanu mam doma obcas i za 4 dny. Tohle neni vec, kterou budes nekde v krame zkoumat ci zkouset. Zaplatis, do rukou ti vrazi krabici a pa,pa dalsi zakaznik. Osobne vubec nejsem zastancem ostravskych shopu, ale svarecky funguji dobre a funguji uz opravdu dlouho. Navic jsou ochotny i po telefonu. Nejsem myslim jediny, kdo je tady chvalil.
Tohle presne jsem zazil v kamenne prodejne Kühtreiberu. Protivnej prodavac, na prodejne uplne jine ceny nez na internetu, v setu nepouzitelny kratky horak, zbozi nebylo skladem. Kratky horak za zadnou cenu nechtel vzit zpet, abych si z doplatkem koupil jiny. Pri internetovem nakupu to muzes bez udani duvodu do 14 dnu vratit. Navic v eshopu ti uprimne poradi, protoze toho ma nacpany centralni sklad. V kamenne prodejne ti prodavac casto vnuti cokolik jen proto, ze to zrovna ma za zadkem.
icewing
Příspěvky: 285
Registrován: 5. 1. 2014, 9:41
Bydliště: Zdiby (Praha-Východ)

20. 3. 2017, 5:55

Dw souhlasim jako svářeč z povolání. Jinak totalne zabite téma stačil odkaz na svarforum. Divím se ze to tu není označeno pod titulem troleni. Kdo umi tak umi ale na blbosti když nemáš peníze staci i ceocko z marketu jasně prska to blbe podává drát ale do 2mm staci. Pokud varis každý den 8 hod tak začni poradne šetřit. Kup si invertor a aspoň se něco naučíš od slabých plechu po Icka.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 3. 2017, 6:07

no uz me to pomalu zacina stvat
zase debata na dvacet stran misto toho aby si lify sel procist svarforum
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“