Kuhtreiber Kitin 150

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

31. 7. 2017, 10:09

Zase ses uhodil do hlavy ? Myslím že potřebuješ nakopat do hlavičky(dolní )aby sis to pamatoval !
Nejdřív najdeš supr forum i s návodama , a zase z toho bude trochu větší zmetek, jako dřevěná frézka .
K tý hrůze nápravu ze Škodovky nedávej ,nebo tě budou žalovat za prznění značky.
Naposledy upravil(a) fmodel dne 1. 8. 2017, 9:31, celkem upraveno 1 x.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

31. 7. 2017, 10:46

Tak já nevím, ale svářet trubkový rám je těžší než tento, nebo jak to myslíš ? A ještě vedle sebe chci dvě sedadla, takže ten tvar co má třeba tento http://www.edgebuggyforums.com/viewtopi ... 4072e7c1be" onclick="window.open(this.href);return false; nepůjde, A kamarád říkal že musí být brzda vepředu, ale to nevím jak udělat (pokud bych nekoupil už hotovou) :/ kdyby byla vzadu tak to je lehčí a nemusím skoro nic vymýšlet protože takhle to je na netu bez přední brzdy
Ale máš pravdu ten tvar musím nějak upravit
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

31. 7. 2017, 11:19

Jestli vaříš trubky nebo jekl je skoro jedno.Rozdíl je v tom že trubky seženeš i pevnostní bezešvé CrMo třeba ČSN15130 zatím co jekl bude vždycky sračka S235 .Když chceš udělat ohyb tak na trubce není problém ,na jeklu máš problém.
Nevím proč chceš dělat dvě sedačky ? výjde z toho obluda jako osobní auto.Mimo rallye se nikdy dva v závoďáku neteplí ,vždycky je to jen pro jednoho.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

1. 8. 2017, 7:23

To lify. Tohle uz je opravdu troleni, nesmyslne blaboly o vyrobe slozite konstrukce v situaci, kdyz nejsi schopen spachat nejsnazsi koutovy svar na stole. Zadani umocnene naivitou/deb... : chci vyrobit motokaru krizenou se ctyrkolkou a trakturkem. Zasadne rozdilne konstrukce, otacky, palivo ci pneumatiky jsou ti uplne sumak. Vyndej si hlavu ze zadku a zkus se zamyslet. Zbytecne tady nastves lidi, kteri jsou v oboru profici a mohli by ti na ROZUMNE dotazy hodne poradit. To tady placas je opravdu zasirani fora.
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

1. 8. 2017, 4:57

Lify zamyslí sa preco sa motokary robia z trubiek a nie jeklov.
Ked stym nemas skusenosti chid do niecohi uz hotoveho oskusaneho.
Lebo potom pol dna budes cumiet na hotovy ram a rozmyslat ako. Tam natrepes motor alebo brzdy pripadne cokolvek ine.
Viem o com hovorim. Momentalne pasujem volant sedacku a pedali, zatial som nabodoval 3 zeleza a chodim sa na to divat a prikladat kde by to slo nejako primontovat. Raz tu nieco vadi potom tam. Proste preslapujes na mieste a skumas moznosti.
Lenze sa bojim ze v tbojom pripade to bude bum pac a po 3 dnoch zvaranie prides na fatalnu chybu, a bude treba rezat ram.
Poloz si otazku ci budes mat kde stou biginou ci co to bude jazdit. Lebo nakladat to na vozik a niekde vozit casom omrzi.
Dovod dvojiteho sedadla?
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

1. 8. 2017, 7:59

Tak já ti hodím takovej pěknej rám, kde by ses mohl zamyslet, proč je to takhle, a ty nakreslíš zase to co už tu jednou bylo, nesmysl, spousta nějakejch jeklů nějak pospojovanejch. Ti povidám, sežeň si komponenty a až pak vař podle nich nějakej rám, jednoduchej, ale funkční. Ale hlavně musíš vědět co s tim chceš dělat.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

1. 8. 2017, 10:34

Mám kde s tím jezdit , na svém pozemku , máte pravdu že se na to vykašlu a koupím hotovou
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Petr Bratřík
Příspěvky: 150
Registrován: 30. 1. 2010, 8:18

2. 8. 2017, 12:34

Přesně tak to udělej, a i s ženskou, za peníze je dneska už všechno :lol:
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

16. 8. 2017, 1:15

Dneska jsem si udělal po výplatě radost a koupil TIG hořák a 5L argonu na vyzkoušení :twisted:
Mám dotaz na tu láhev (na toto jsem v prodejně zapomněl), Hned když skončím sváření tak uzavřu ventil na láhvy a redukční ventil. Nebo když jdu svařovat třeba za minutu tak stačí jen na redukčním ventilu ? Nebo vždy zatáhnout oboje ?
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

16. 8. 2017, 1:40

je dobrým zvykem po skončení práce zavřít ventil na flašce a to i když se jde jen na přestávku...
jinak záleží na těsnosti předevčírem jsem šel svařovat do dílny rám na stůl a hledím budíky ukazovaly plný tlak si říkám su to ale ocas, že jsem nezavřel flašku a hovno flaška byla zavřená a za 14 dní tlak nepoklesl
záleží teda na těsnosti ale jak jsem psal v úvodu v každém případě zavřít ventil na flašce to co je zaním a za redukčákem je jen minimum co může uniknout
navíc jsou jednoduché debilní reukčáky jen s jedním budíkem a bez průtokoměru kdy musíš škrtit i výstupní ventil aby to rozumě fungovalo takže uzavřením si rozdrbeš nastavení
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

16. 8. 2017, 2:14

Já koupil lepší za 1100 Kč se dvěma, dobře děkuji :)
Potřebuji pomoc s tím nastavením :/ Když jsem to dnes zkusil, tak mi po dvou zapáleních oblouku zkrátila wolframová elektroda. Je to normální ? Ta by měla vydržet nabroušená, ale až 17 hodin, dle výrobce.
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

16. 8. 2017, 7:37

No mas blbu zvaracku na take zvaranie, tak budes musiet potrenovat zapálenie obluka, dufam ze si investoval 5E a kupil aj skleneny prietokomer na horak, nezvaraj v prievane, a nemacaj elektrodu v lazni, ak ju tam namocis musis vsetko kontaminovane z nej obrusit dole.
Najdrahsie zvaranie je argonom no. Da sa to poyzit aj na nahrievanie veci ked nejde nieco povolit,len ta cena. Inak 5l flasa, to ti dlho nevydrží.
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

16. 8. 2017, 7:46

průtokoměr jsem nekoupil, jako budu zkoušet, ale štve mě to :/ jinak na moje sváření bude stačit těch 5 a kdyžtak si jí nechám znova naplnit
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

16. 8. 2017, 7:53

kenybz píše:je dobrým zvykem po skončení práce zavřít ventil na flašce a to i když se jde jen na přestávku...
jinak záleží na těsnosti předevčírem jsem šel svařovat do dílny rám na stůl a hledím budíky ukazovaly plný tlak si říkám su to ale ocas, že jsem nezavřel flašku a hovno flaška byla zavřená a za 14 dní tlak nepoklesl
To ja zatvaram stale ale od urcite doby /pri argone/ odpustam tlak z redukcaku. Mal som tu smolu ze prdol manometer pri 180baroch. Hold to neustal.
Jasne ze som blocek od budikov niekde zapatrosil tak som si kupil dalsi a odvtedy odpustam. A keby som nezatvaral flasu slo by 80e do prec...
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

16. 8. 2017, 8:41

Teď koukám ten průtokoměr myslíš co ? jestli myslíš kolik proteče za minutu tak ten je už v redukčním ventilu.
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“