CNC frézka a rapid prototyping

havelaircraft
Příspěvky: 397
Registrován: 7. 5. 2014, 9:04

11. 9. 2017, 9:04

smoto píše:Ano přesně, potřebuji to na obrábění hliníku. To je priorita. Když to zmákne hliník, ABS plast je pro to už hračka, takže v klidu. A ta ocel jen vyjímka. Mám k těm strojům ještě dotaz - https://cnc.inshop.cz/cnc-frezky-a-rout ... kovy-1500w Je toto schopno mi posloužit? Nebo je opravdu nejlepší si najít někoho, kdo to umí postavit a nechat si to udělat na míru, než koupit něco průmyslově vyráběného, co stojí ranec. Popřípadě něco staršího, zrepasovaného..? Děkuji.
Tuhle frézku jsem viděl v provozu.
A docela se snažila i do ocelí
Úběr cca 1mm hloubka. Takže hliník by asi byl ok.
Jen to hodně převyšuje tvůj rozpočet.

Takový tip. Co konvenční mašina (není cnc, točíš kličkama)Pokud je to jen na 2D a navíc kusovou výrobu tak by to stálo za úvahu.
A tam se za tvůj rozpočet dá pořídit něco slušného a doplnit digitálním odměřováním. pak jde dělat výrobky s lepší přesností než na čínských strojkách.
smoto
Příspěvky: 9
Registrován: 9. 10. 2014, 7:29

11. 9. 2017, 2:44

Ono to není jen vždy 2D. Díly pro přípravky většinou 2D jsou, ale pro vstřikovací formy musím mít 3D. A ničím se mi točit popravdě nechce, na tohle jsem zaprvé líny jako veš a za druhé dělám kružnice a různé obecné tvary, tady nevím, jak bych si poradil.. Ale za mašinka co jsem posílal nevypadá špatně. Asi se s pány spojím a budu ji chtít vidět. Je to sice 1x tolik, než jsem do toho chtěl dát, ale zase než mít na stole težítko za 100.00 k ničemu, nebo něco za 200.000 co si na sebe vydělá.. Díky za informaci.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

11. 9. 2017, 3:28

ta za 200 je stejná mrcha jako ta za 100 jen to má navíc krytování a čerpadlo emulze.. když už tak se podívej o tu řadu vejš, to má serva, lepší vedení ale to už je o dalších 100na víc a bude to pořád 2x předražená potvora co můžeš koupit na aliexpressu.. ale pošli pánům požadavek že to chceš vidět v chodu jak to obrábí.. já to mám za rohem párkrát jsem tam byl a vím jak na takovéhle žádosti reagujou :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8867
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

11. 9. 2017, 3:44

RaS píše:ta za 200 je stejná mrcha jako ta za 100 jen to má navíc krytování a čerpadlo emulze..
Která za 100?

Btw. ta za 200 je trochu vidět (bohužel ne slyšet) tady https://youtu.be/oUyMJ7vlCa0?t=3m24s" onclick="window.open(this.href);return false;
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
smoto
Příspěvky: 9
Registrován: 9. 10. 2014, 7:29

11. 9. 2017, 4:11

No jak to tak vidím, na kolenou a s psíma očima někoho poprosím, ať mi to postaví. A RaS má asi trochu pravdu s tím, že je to jen zakrytovaná potvora. A za kryt dávat kilo navíc.. Když si koupím pořádné vřeteno a nechám to u někoho, kdo má skills sestavit, tak to bude pro moje účely bohatě stačit. I když si tak trochu říkám, že když jsem uměl postavit několik 3D tiskáren, jestli se nepustit sám i tady do toho.. Informací je všude dost.. A pak budu moct nadávat jen sám sobě, že? :D
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

11. 9. 2017, 4:42

kup starou mašinu za 50-150 a udělej ji repas, budeš mít stroj a ne hračku..

Thomeeque píše:
RaS píše:ta za 200 je stejná mrcha jako ta za 100 jen to má navíc krytování a čerpadlo emulze..
Která za 100?

myslel jsem takovou tu nekrytoanou verzi.. prostě ta krytovaná je ten samej "šunt"
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

11. 9. 2017, 6:32

Škoda že jsem to tu psal...škoda času ...
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“