Kinex CZ vs KIN MT Group

Odpovědět
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

8. 12. 2014, 7:47

Ahoj,
nevíte někdo prosím jaký je rozdíl mezi Kinex CZ a KIN MT Group? Něco mi říká, že ten pravý starý dobrý Kinex je ten KIN NT, jestli tedy vůbec jeden z nich, protože:
- na stránkách Kinex CZ mluví jako kniha. Něco sice vyrábí, protože tam jsou fotky z jejich výroby, ale nikdo neví co. V podstatě tam není o nich žádná sekce "O nás" a v úvodu jen píšou, že jsou "výrobce a prodejce měřících nástrojů". Dnes je bohužel potřeba toto slovní spojení umět číst, protože často to znamená, že 90% (ne-li více) je šunt z Číny, ke kterému akorát přidají lísteček s velkým K. A nikdo proti tomu nemůže říct ani popel, protože oni přece píšou, že jsou i prodejce a naopak nikde nepíšou, že vše co prodávají také vyrábějí. Už mi je jen podezřelé, proč nikde na těle jejich měřidel není vygravírované logo Kinex, protože všechna značková kvalitní měřidla (ať už starý Somet, nebo třeba Mitutoyo) na sobě logo mají.
- na stránkách KIN MT Group se člověk dočte mnohem více. Avšak měřidla vypadají úplně stejně, ceny jsou podobné, a dokonce mají stejná katalogová čísla. Nicméně mají na sobě (alespoň podle fotek) vygravírováno logo Kinex.
Jak to tedy je, kdo je pravý Kinex, jestli vůbec jeden z nich?

Přijde mi to podobné jako Somez CZ vs. Somet Teplice. Somet CZ je přebarvená Čína a pravý Somet je Somet Teplice.

Problém je, že jsem našel na Bazoš nabídku vnitřních mikrometrů, které potřebuju. Dle prodávajícího Kinex. Nicméně na mě to působí jako Kinex CZ - ještě se prodávajícího přeptám, jestli ví jak to je. Ale chci mít jasno a nezávisle si to posoudit. Stejně tak bych potřeboval dlouhou posuvku (alespoň 300mm), protože tu co mam je jen klasická Somet do 150mm, nemluvě že tu bych potřeboval taky novou, protože co jsem koukal tak měřící čelisti začínají u kořene prosvítat.

Díky
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
rogi
Příspěvky: 238
Registrován: 23. 5. 2010, 7:47
Bydliště: SK, pri TRNAVE

9. 12. 2014, 3:17

tento rok som si objednal Kinex mikrometer, z určitostou môžem napísat že to je CHINA :!: Musel som ešte prerezávat skrutku s ktorou sa vymedzuje vôla :evil: , reklamovat to nemalo význam za dopravu by som zaplatil viac ako ten mikrometer ma hodnotu, inak logo nebolo ani gravirované ale len sieto tlač,
Napísal som do kinexu keď už predávaju činské vyrobky nech lepšie kontrolujú čo predávajú :mrgreen:
Tu je foto čo som prerezával http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=53&t=8691" onclick="window.open(this.href);return false;
Takže kupovať niečo od ních, to už asi nie :!:
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

15. 2. 2018, 4:56

Jo ted jsem koukal na Somet CZ na primernou tusirovaci barvu, cena 310Kc a je vyprodana, dodani 4 tydny. Tak jsem si shodnou koupil v nemecku, cena 170Kc, dodani 3 dny....
MAS FU2A, TOS SM16A
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

15. 2. 2018, 6:35

mikrometer1 píše:Vážení,

SOMET CZ, mimo to, že dováží zboží z Itálie, Německa, Nizozozemska a Asie se zabývá výrobou stolů pro příměrné desky a v kooperaci výrobou dílenského nábytku
Tak že toho slavnej Somet už moc neumí ani nedělá :wink: ale jestli nikdo jinej ty stolky pod příměrný desky nedokáže v Evropě svařit tak to musí bejt rejžo :D
Už aby jsme měli tu bezcelní unii s Čínou ,za chvilku tam budem kupovat všechno protože to jde s výrobou v Evropě asi pěkně do řiti.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
kinedryl
Příspěvky: 229
Registrován: 19. 8. 2013, 10:29

15. 2. 2018, 11:21

Zo Sometu som vlani objednaval mikrometer 25-50. Najprv sa mesiac nic nedialo, potom mi konecne jeden poslali - rok vyroby 2009...
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

16. 2. 2018, 4:48

fmodel píše:
mikrometer1 píše:Vážení,

SOMET CZ, mimo to, že dováží zboží z Itálie, Německa, Nizozozemska a Asie se zabývá výrobou stolů pro příměrné desky a v kooperaci výrobou dílenského nábytku
Tak že toho slavnej Somet už moc neumí ani nedělá :wink: ale jestli nikdo jinej ty stolky pod příměrný desky nedokáže v Evropě svařit tak to musí bejt rejžo :D
Už aby jsme měli tu bezcelní unii s Čínou ,za chvilku tam budem kupovat všechno protože to jde s výrobou v Evropě asi pěkně do řiti.
Ne, že bych chtěl zasahovat do ryze odborné diskuze na téma: "kdo a kde se vyrábí měřidla SOMET" - ale jeden link
https://isdv.upv.cz/webapp/webapp.glob. ... naze=somet" onclick="window.open(this.href);return false;
https://katalog.mav.cz/detail.php?id=70511" onclick="window.open(this.href);return false;
https://katalog.mav.cz/detail.php?id=70507" onclick="window.open(this.href);return false;
https://katalog.mav.cz/detail.php?id=13947" onclick="window.open(this.href);return false;
(všechno 0-25, popř. - viz cena, odkud co je, a jaký je popis)
Zbytek viz: kde skončily stroje na výrobu měřidel z bývalého sometu Teplice a co kdo a kde, popř pro koho ten jejich současný majitel na nich vyrábí, popř. vyráběl
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

16. 2. 2018, 7:52

V evropě je i velmi kvalitní výroba značek pro nás téměř neznámých ze Německa, Švýcarska, Nizozemska, oni to tu ani nenabízí, protože češi za to ty peníze nedají. Na německém ebay běžně pokud nemám nastavenou německou zasílací adresu tak mnoho z toho ani nevidím a to co pak vidím, na to nemám :(
MAS FU2A, TOS SM16A
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 2. 2018, 8:03

jj
obcas se neco z toho mihne v katalogu od hoffmana
viz jak se tu resili ty stojanky pod uchylkomery HG
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
dante
Příspěvky: 42
Registrován: 17. 5. 2017, 8:52

27. 10. 2018, 12:33

Nový kinex je mizerná čína. Nedávno pořízený úchylkoměr. Plastový box upatlaný od lepidla. Závit na upínací hřídelce tak nepovedený, že maticí propadne, na fotce pro srovnání s čerstvě vyříznutou náhradou. Rybinový držák tak tak, že nevypadne.

Pro pobavení, stránky jednoho obchodníka: "V poznámce objednávky prosím uveďte preferované logo výrobku (KMITEX nebo KINEX Measuring). Jinak bude dodáno s logem dle aktuálních zásob."

(http://www.eshopnarexcon.cz/x30696/kmit ... rizontalni)

Čili natiskneme vám tam, co si budete přát :) .

Pak jsem ještě bral úhelník ve vyšší přesnosti. Otřepy na okrajích nechť si každý zabrousí sám. Přišlo to ale v papírové krabici s popiskem 100x šuplera 0-150mm. Odkud to asi vozí? :lol:
Přílohy
DSCF7136.jpg
DSCF7137.jpg
DSCF7138.jpg
DSCF7139.jpg
DSCF7145.jpg
TOS V10 a MN80
ViktorP
Příspěvky: 11
Registrován: 31. 7. 2022, 8:32
Bydliště: Dobříš

28. 12. 2022, 9:04

To je sranda. Objednával jsem si úplně to samé a přišlo mi na chlup to samé. Dokonce také v té krabici od posuvek. Ten úhelník jsem ještě vzal na milost, i když vypadal, že ho někdo z brusírny do skladu kopal po zemi. Ty hodinky jsem ale okamžitě vrátil. Ukazovaly dobře, ale tu zfušovanou rybinu jsem strpět nedokázal. Odstoupil jsem od smlouvy (vzor dTest) a poslal zpět. Bez řečí poslali peníze zpět a ještě se mi omluvili, že "kvůli zachování konkurenceschopnosti musí část zboží nechávají vyrábět v Číně". A také, že nechali úchylkoměr znovu ověřit a ukazuje dobře.
Odpovědět

Zpět na „dalsi“